جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/10/06 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4329

 مديرکل بنياد مسکن استان اردبيل:
 35 هزار واحد مسکوني در روستاهاي اردبيل نياز به مقاوم‌سازي دارند 

 اردبيل – زهرا مهرنوش

مديرکل بنياد مسکن استان اردبيل گفت: در روستاهاي استان اردبيل 35 هزار واحد مسکوني نياز به مقاوم‌سازي دارند.احمد حاج‌عليزاده اظهار داشت: با توجه به اينکه کشورمان در کمربندي زلزله واقع شده، مقاوم‌سازي واحدهاي مسکوني روستايي يک اصل و ضرورت انکارناپذير است. وي تصريح کرد: علي‌رغم تلاش‌هاي مستمر و پيگيرانه 35 هزار واحد در روستاهاي استان نياز به مقاوم‌سازي دارد.اين مسئول بيان داشت: در دو سال گذشته و در شهرهاي زير 25 هزار نفر سهميه استان اردبيل 6 هزار و 200 واحد بوده است که بيش از 5 هزار و 850 متقاضي به بانک‌ها معرفي شده‌اند.اين مسئول بيان داشت: ما سال گذشته نيز سعي کرديم سهميه خود را از طريق شش بانک عامل به مرحله عقد قرارداد برسانيم که تاکنون 3 هزار و 100 نفر از متقاضيان با اين کار موفق شده‌اند.

مديرکل بنياد مسکن استان اردبيل اظهار داشت: تسهيلات واحدهاي مسکوني روستايي با پنج درصد کارمزد و با تضمين سفته زنجيره‌اي صورت مي‌گيرد که اميدواريم روستاييان از اين فرصت استفاده کرده و تسهيلات مورد نياز را دريافت کنند. حاج‌عليزاده در ادامه از ابلاغ سهميه 91 نيز خبر داد و افزود: سهميه امسال ما مقاوم‌سازي 800 واحد مسکن است که در مرحله ثبت‌نام و معرفي متقاضيان به بانک قرار داريم.

وي به مهاجرت معکوس به روستاها نيز اشاره کرد و ابراز داشت: اين مهاجرت معکوس سبب شده تا روستاييان واقعي از اين تسهيلات استفاده کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي