جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/10/13 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4335

 تا انتخابات يازدهم 

اصلاح‌طلبان به دنبال تحريم انتخابات نيستند

نجفقلي حبيبي، رييس دوره‌اي شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات که در حال حاضر اين شورا طرح‌ريزي برنامه‌ و فعاليت‌هاي گروه‌هاي اصلاح‌طلب را برعهده دارد، معتقد است برخي تلاش‌ مي‌کنند در آستانه انتخابات جريان بدلي اصلاحات را درست کنند، وي در عين حال تاکيد دارد، اصلاح‌طلبان به دنبال تحريم انتخابات نيستند.نجفقلي حبيبي در گفت‌وگو با ايسنا، درباره شرايط اصلاح‌طلبان در آستانه انتخابات رياست جمهوري يازدهم، اظهار کرد: نظام ما جمهوري اسلامي است و بر اين اساس اداره امور در کشور مبتني بر راي مردم است، لذا ضروري است زمينه‌هاي لازم براي مشارکت همه گروه‌ها و جريان‌هاي سياسي فراهم شود.

وي افزود: دست‌اندرکاران انتخابات اعم از وزارت کشور و شوراي نگهبان بايد فضاي مناسب را ايجاد کنند تا مردم بتوانند در انتخابات حضور يابند. وظيفه قانوني نظام اين است که امکان مشارکت را براي احزاب و گروه‌هاي سياسي مختلف جهت شرکت در انتخابات به طور آزادانه فراهم کند.

حبيبي با بيان اين که حضور در انتخابات به معناي اعتقاد به نظام است، تصريح کرد: تمام تدارکات لازم براي مشارکت گروه‌هاي سياسي مختلف که مي‌خواهند در انتخابات شرکت کنند،بايد فراهم شود. البته کساني که ممکن است دادگاه آنها را محکوم کرده باشد، طبق موازين قانوني نمي‌توانند کانديداي انتخابات شوند، اما ساير افراد بايد اجازه شرکت داشته باشند و البته حق راي براي همه محفوظ است.رييس دوره‌اي شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات ادامه داد: جريان اصلاحات، جرياني ريشه‌دار است و وابستگي آن‌ به نظام کاملا مشخص است. ما معتقديم اگر مشکلي در کشور وجود دارد، بايد از راه اصلاح امور حل شود.

حبيبي در واکنش به برخي اخبار مبني بر وجود اختلاف و تشتت ميان گروه‌هاي اصلاح‌طلب، گفت: هر گروه سياسي حق گفت‌وگو و بيان نظرات خود را دارد. گروه‌هاي اصلاح‌طلب در مشي کلي يکي هستند، اما ممکن است سلايق متفاوتي در ميان آنها وجود داشته باشد که البته اين به معناي تشتت نيست. ممکن است گروه‌هاي مختلف اصلاح‌طلب به طور مثال در زمينه انتخابات ديدگاه‌هاي مختلفي داشته باشند که اينها از راه گفت‌وگو قابل حل است.

تعيين نامزد واحد اصولگرايان مشکل است

دبيرکل حزب موتلفه اسلامي گفت که شوراي انتخابات اين حزب در حال فعاليت است و مسائل مربوط به انتخابات را رصد مي‌کند و مورد توجه قرار مي‌دهد.محمدنبي حبيبي در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به آخرين تحولات انتخاباتي در بين گروه‌هاي مختلف، در ارزيابي خود از تشکيل ائتلاف 1+2 اظهار کرد: 1+2 به عنوان يک ائتلاف از مجموعه اصولگرايان مي‌تواند در صحنه انتخابات کشور حضور پيدا کند اما همانطور که ديگران گفته‌اند اين ائتلاف، همه اصولگرايان نيست بلکه شامل سه نفر از اصولگرايان است.

وي در ادامه با بيان اينکه "رسيدن به يک نامزد واحد در بين اصولگرايان مشکل است ولي غيرممکن نيست"، خاطرنشان کرد: معتقدم تعدد نامزدها در بين اصولگرايان بايد کاهش پيدا کند چراکه نفس اين تعدد مي‌تواند به ضرر اين مجموعه باشد و موجبات شکسته شدن راي اصولگرايان را فراهم کند.

دبيرکل حزب موتلفه اسلامي همچنين درباره فعاليت‌هاي انتخاباتي تشکل متبوعش اظهار کرد: ما هنوز در موتلفه براي نامزد نهايي به جمع‌بندي نرسيده‌ايم و قصدمان در حال حاضر اين است که همراه با جبهه پيروان خط امام و رهبري و با محوريت روحانيت کار انتخاباتي انجام دهيم.

ورود دولت به رقابت انتخاباتي ممنوع است

دبير کل جمعبت رهپويان انقلاب اسلامي با بيان اين مطلب که ورود دولت به عرصه‌هاي انتخاباتي ممنوع است و چنين چيزي امکان پذير نيست گفت: جمعيت رهپويان انقلاب اسلامي وارد هيچگونه ائتلافي با دولت نخواهد شد.

پرويز سروري دبير کل جمعيت رهپويان انقلاب اسلامي در رابطه با برنامه هاي اين جبهه در انتخابات رياست جمهوري گفت:برنامه دولت آينده در جبهه رهپويان انقلاب اسلامي تدوين شده و آماده است و مبتني بر اين برنامه سياست جمعيت رهپويان يک رئيس جمهور برنامه محور است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي