جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/10/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4337

 ارزش سهام عدالت 3 ميليون تومان شد  

رئيس سازمان خصوصي سازي آخرين وضعيت سهام عدالت را تشريح و زمان خريد و فروش اين سهام را اعلام کرد.محمد رحيم احمد وند در گفت‌وگو با ايسنا، آخرين وضعيت سهام عدالت را مورد توجه قرار داد و گفت: حدود 45 ميليون نفر مشمول دريافت سهام عدالت هستند که از اين ميزان 41 ميليون و 767 هزار نفر اقدام به تکميل فرم کردند و 40 ميليون و 514 هزار نفر سهامدار نهايي شناخته شده‌اند.

وي افزود: براساس مجوز سازمان خصوصي‌سازي بايد به شش دهک، معادل 45 ميليون نفر سهام عدالت پرداخت مي‌شد که از سال 85 تا 90 ، 45 ميليون فرم دريافت اطلاعات توزيع شد و تا آذرماه 91 ،41 ميليون و 767 هزار نفر به تکميل فرم اقدام کردند.وي با بيان اينکه مهلت ثبت نام نهايي از دارندگان دعوت‌نامه سهام عدالت در تعاوني‌هاي شهرستاني و استاني تا 7 دي ماه تمديد شد، ادامه داد: به دارندگان دعوت ‌نامه سهام عدالت تا 7 دي ماه مهلت داده شد تا با مراجعه به تعاوني‌هاي استاني نسبت به ثبت نام نهايي خود اقدام کنند.

وي خاطرنشان کرد: در حال حاضر مراحل نهايي تکميل فرم سه ميليون مشمول ديگر در حال انجام است تا اقدامات واگذاري سهام عدالت به 45 ميليون نفر انجام شود.احمدوند در خصوص سهام عدالت کارگران فصلي و ساختماني گفت: تاکنون 3 ميليون و 300 هزار نفر براي دريافت سهام عدالت کارگران فصلي و ساختماني ثبت نام کرده‌اند که پس از بررسي اين فرم‌ها مشخص شد 2 ميليون و 300 هزار نفر، مشمول دريافت سهام عدالت هستند که با در نظر گرفتن عرف هر خانوار 3.5 نفر، حدود 8 ميليون نفر را شامل مي‌شوند.

رئيس سازمان خصوصي سازي در مورد زمان خريد و فروش سهم عدالت گفت: طبق ماده 100 قانون برنامه پنجم توسعه از سال 87 به بعد توزيع سود بين دارندگان سهام عدالت ممنوع شد و سودهاي دريافتي بايد بابت اقساط به خزانه واريز مي‌شد.

وي اضافه کرد: به اين ترتيب به اندازه اقساطي که واريز شده و با در نظر گرفتن تخفيف50 درصدي دو دهک اول، سهام عدالت قابل خريد و فروش مي‌شود البته ابتدا بايد شرکت‌هاي سرمايه‌گذاري استاني وارد بازار سهام شوند.

وي در مورد زمان ورود شرکت‌هاي سرمايه‌گذاري استاني به فرابورس گفت: شرکت‌هاي سرمايه گذاري استاني قرار است وارد فرابورس شوند که اقدامات آن در حال انجام است تا بعد از افزايش سرمايه وارد فرابورس شوند به اين ترتيب به محض ورود اين شرکت‌ها به بازار سهام و متناسب با اقساط واريزي و در نظر گرفتن تخفيف‌ها، اقدام به آزادسازي سهام خواهيم کرد.

احمد‌وند ارزش سهام عدالت را مورد توجه قرار داد واعلام کرد: ارزش سهام عدالت که به نرخ اسمي هر برگ يک ميليون تومان به مردم واگذار شده بود، در حال حاضر به بيش از 2 تا 3 ميليون تومان رسيده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي