جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/10/19 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4338

 ميز خبر 

فروزنده خبر داد:

رييس‌جمهور به صحن علني مجلس خواهد رفت

معاون پارلماني رييس‌جمهور خبر داد که رييس‌جمهور چهارشنبه هفته آينده - 27 دي - در صحن علني مجلس جهت گفت‌وگو با نمايندگان حضور پيدا مي‌کند.لطف‌الله فروزنده در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به نامه رييس‌جمهور به مجلس شوراي اسلامي جهت حضور در مجلس گفت: قرار بود رييس‌جمهور در چهارشنبه هفته جاري در صحن علني مجلس حضور پيدا کند که اين موضوع به چهارشنبه هفته آينده موکول شد.وي درباره اهداف حضور رييس‌جمهور در صحن علني مجلس اظهار کرد: رييس‌جمهور با نمايندگان مجلس در مورد مسائل مهم اقتصادي کشور صحبت مي‌کند تا در راستاي همدلي بين دولت و مجلس،‌ در ارتباط با اين مسائل يک جمع‌بندي حاصل شود.

ورود ديوان محاسبات به حسابرسي کمک‌هاي بلاعوض

ديوان محاسبات کشور کمک‌هاي بلاعوض به موسسات و سازمان‌هاي مختلف و نحوه مصرف رديف‌هاي مذکور در بودجه کشور را حسابرسي مي‌کند.به گزارش ايسنا، ديوان محاسبات به دليل آن‌چه «انتشار اخباري مبني بر برخورد سليقه‌اي و مصرف خارج از چارچوب قانوني از رديف‌هاي بودجه پيش‌بيني شده براي کمک بلاعوض دولت به موسسات و سازمان‌هاي عام المنفعه» خوانده است، اعلام کرد: ديوان محاسبات که نحوه مصرف کل بودجه کشور را تحت عنوان تفريغ بودجه مطابق قانون و آئين‌نامه‌هاي مربوطه حسابرسي و گزارش آن را به مجلس شوراي اسلامي و موارد تخلف را به دادسراي خود ارسال مي‌کند، نحوه مصرف رديف‌هاي مربوط به کمک‌هاي بلاعوض دولت به موسسات و سازمان‌هاي عام المنفعه را به صورت ويژه حسابرسي خواهد کرد.

توافق ترکيه با ليبي براي جايگزيني کاهش واردات نفت ايران

ترکيه در فکر جبران کاهش واردات نفت خام از ايران با افزايش واردات نفت از ليبي است.به گزارش عصر ايران به نقل از سايت شبکه الجزيره، وزير انرژي ترکيه گفت آنکارا واردات نفت خام از ليبي را به بيش از 7 ميليون و 400 هزار بشکه در سال افزايش مي‌دهد تا بتواند کاهش واردات نفت از ايران را جبران کند. ترکيه در يک سال گذشته به طور مستمر، ميزان واردات نفت خام از ايران را کاهش داده است و اين روند را ادامه مي دهد.با اين حال براساس آمار موجود، صادرات نفت خام ايران به ترکيه به 100 بشکه در روز رسيده است اما اکونوميست در جديدترين گزارش خود، ترکيه را از فهرست واردکنندگان نفت ايران خارج کرده است.

ترکيه براي کاهش مستمر واردات نفت خام از ايران به شدت تحت فشار آمريکاست.

ديدار مديران مسئول روزنامه هاي غير دولتي با هيات نظارت بر مطبوعات

در جلسه هيأت نظارت برمطبوعات، مديران مسئول روزنامه هاي سراسري غير دولتي با اعضاي هيات نظارت بر مطبوعات ديدار و گفت و گو کرده و به طرح مسائل و دغدغه هاي حرفه اي – صنفي خود پرداختند.

به گزارش دبيرخانه هيأت نظارت برمطبوعات در اين جلسه اعضاي هيات نظارت بر مطبوعات ضمن استقبال از برگزاري نشست هايي از اين دست با مديران مسئول نشريات و دستيابي به راه حل هاي تفاهم آميز براي توسعه مطبوعات، بر ضرورت رعايت حقوق و حدود قانوني مطبوعات،تاکيد کردند.در اين جلسه همچنين تغيير صاحب امتيازي و مدير مسئولي 12 نشريه مورد بررسي و موافقت قرار گرفت. در اين بين تعداد 5 تقاضاي تغيير صاحب امتيازي و 7 تقاضاي تغييرمدير مسئولي مورد بررسي و موافقت قرار گرفت.

وزير ارشاد جانشين جوانفکر را منصوب کرد

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي طي حکمي مجيد اميدي شهرکي را به سمت مديرعامل سازمان خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران منصوب کرد.به گزارش ايرنا در بخشي از متن حکم سيد محمد حسيني خطاب به اميدي شهرکي آمده است: «آگاهي، زير بنايي‌ترين عامل رشد انديشه‌هاي يک ملت است و هيچ تغييري در بناي افکار و به تبع آن، ارتفاع و ارتقاء زندگي اجتماعي يک ملت، صورت نمي‌پذيرد تا علم و آگاهي يک جامعه در مسير تعالي قرار نگيرد.

خبر عنصر اصلي اين تحول است به شرط آنکه از منبعي ذيصلاح ناشي شود تا هم دوستان را حبرت دهد و هم دشمنان را عبرت! و خبرگزاري مأموريتي اينچنين دارد و به تعبير رهبر عزيزمان، خبرگزاري جبهه مواجهه با دشمن خارجي است.

اميدي شهرکي، پيش از اين مديرکل سياسي دفتر رئيس جمهور بوده است.

با اتهام نشر اکاذيب و تضعيف اعتماد عمومي مطرح شد:

شکايت سازمان بازرسي کل کشور از حميد رسايي

سازمان بازرسي کل کشور از «حجت‌الاسلام حميد رسايي» نماينده مردم تهران در مجلس به علت نشر اکاذيب و تضعيف اعتماد عمومي شکايت مي‌کند.به گزارش ايسنا،‌ سازمان بازرسي کل کشور در اطلاعيه‌اي با اعلام اين شکايت آورده است: «آقاي حميد رسايي نماينده مجلس شوراي اسلامي علي‌رغم پاسخگويي مستدل و مستند معاونين محترم سازمان بازرسي کل کشور، به بيان مطالب خلاف واقع گذشته (در سايت شخصي خود)، تأکيد و اصرار ورزيده‌اند و متأسفانه برخي از رسانه‌ها آن را منعکس کرده‌اند. نظير اين مطلب که؛ اسناد مربوط به پرونده آقاي مهدي هاشمي بعد از تذکر ايشان به مرجع قضايي ارسال شده است.

همان‌طور که در پاسخ معاون امور اقتصادي سازمان آخرين قسمت از مجلدات پرونده مربوط به آقاي مهدي هاشمي در تاريخ 22/ 9/ 91 طي نامه شماره 179663 و قبل از نطق مورخ 28 /9/ 1391 وي به دادسراي عمومي و انقلاب تهران تحويل گرديده است، همچنين سازمان بازرسي کل کشور طبق قوانين و مقررات خود نسبت به انجام بازرسي از دستگاه‌هاي اداري و اجرايي از جمله شرکت مترو پرداخته و انجام بازرسي محدود به زمان و يا موضوع خاصي نيست و نبوده است.ناگفته نماند؛ با توجه به مراتب فوق و اصرار آقاي حميد رسايي بر نشر اکاذيب و تضعيف اعتماد عمومي، ناگزير موضوع براي تعقيب کيفري به مرجع صالح قضايي اعلام خواهد شد».


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي