جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/10/19 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4338

 سوت قطار در اروميه تا نيمه نخست 92 به صدا درمي‌آيد 

 اروميه - خبرنگار آفرينش

مدير عامل شرکت توسعه و ساخت زيربناهاي حمل و نقل گفت: صداي سوت قطار تا نيمه نخست سال آينده در اروميه به صدا در مي‌آيد. احمد صادقي در بازديد از روند اجراي راه‌آهن مراغه به اروميه، اظهار داشت: روند اجراي عمليات راه‌آهن مراغه به اروميه روند خوبي را طي مي‌کند و پيش‌بيني مي‌شود با اين روند نيمه نخست سال آينده صداي سوت قطار در اروميه به صدا درآيد.

وي با اشاره به روند اجراي اين طرح، تصريح کرد: در حال حاضر اين پروژه به طور متوسط 65 درصد پيشرفت فيزيکي دارد و عمليات اجرايي در آن در حال انجام است. مدير عامل شرکت توسعه و ساخت زيربناهاي حمل و نقل با تاکيد بر واگذاري به موقع اعتبارات در اين زمينه، عنوان کرد: در صورت واگذاري به موقع اعتبارات در اين حوزه شاهد تسريع در اجراي اين پروژه مي‌شويم. اين مسئول با بيان اينکه تا پايان سال جاري شبکه ريلي به نقده مي‌رسد، خاطر نشان کرد: تا شهريور ماه سال آينده نيز در اروميه صداي سوت قطار شنيده مي‌شود.

صادقي وجود شبکه ريلي را گام مؤثري در رونق اقتصادي اين منطقه عنوان کرد و متذکر شد: پروژه راه‌آهن مراغه به اروميه در پنج قطعه و به طول 184 کيلومتر در حال اجرا است که اين پروژه در شهرهاي نقده، مهاباد و مياندوآب نيز اجرا مي‌شود. قطعه نخست اين طرح از مراغه به مياندوآب به بهره‌برداري رسيده و قطعه مياندوآب به مهاباد نيز به طول 38 کيلومتر در دهه مبارک فجر امسال مورد بهره‌برداري قرار مي‌گيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي