جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/10/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4343

 خبر 

 بار جمعيتي پرديس در سايه مديريت به فرصت تبديل مي‏شود

پرديس - خبرنگار آفرينش

نخستين سرپرست فرمانداري شهرستان پرديس گفت: بار جمعيتي پرديس در سايه مديريت به فرصت تبديل خواهد شد. به گزارش خبرنگار آفرينش، ايرج بيگدلو اظهار داشت: قبل از هر چيز بايد گفت که اين پست مانند هر پست ديگري امانتي است که بايد خوب نگهداري و به سايران محول شود.وي با اشاره به سوابق کاري گذشته خود خاطرنشان کرد: من قبل از حضور در شهرستان پرديس و خدمت به اين مردم شريف به عنوان نماينده دوره سوم شوراهاي اسلامي شهر در ملارد حضور داشتم. بيگدلو اضافه کرد: در انتهاي خدمت به عنوان شوراي اسلامي شهر در سمت معاون سياسي فرماندار شهرستان ملارد نيز خدمات خود را تداوم بخشيدم و همچنين مدتي عهده‏دار سمت مشاور عالي قطار شهري کرج استان البرز بودم.

سرپرست فرمانداري شهرستان پرديس افزود: همچنين با اصالتي زنجاني به مدت دو سال نيز به عنوان معاون عمراني استاندار اردبيل افتخار خدمت به مردم شريف آن خطه را داشتم. وي با بيان اينکه شهرستان پرديس داراي ظرفيت‏هاي بالقوه‏اي براي توسعه در زمينه‏هاي مختلف است، ادامه داد: شايد از منظري، بارگذاري قابل توجه جمعيتي در اين شهرستان نوعي تهديد تلقي شود؛ اما با مديريت صحيح مي‏توان اين تهديد را به فرصتي مغتنم براي توسعه تبديل کرد. بيگدلو اضافه کرد: علاوه بر اين، طرح‏هاي بسيار بزرگ و سنگين ملي از سوي دولت در نقاط مختلف شهرستان پرديس در حال اجراست.

سرپرست فرمانداري شهرستان پرديس افزود: خوشبختانه دولت در سطوح مختلف برنامه‏ريزي و اجرايي خود نظر ويژه‏اي به شهرستان پرديس امروز و بخش مرکزي تهران ديروز داشته است. وي با اشاره به بومهن به عنوان يکي از شهرهاي شهرستان پرديس اظهار داشت: در حال حاضر شهر بومهن در رديف يکي از مناطق شهري به اصطلاح کريدوري کشور قرار دارد. بيگدلو اضافه کرد: بومهن محل گذر شاهراهي است که در ادامه مسير خود به دو شاخه بزرگ و پرتردد هراز و دماوند- فيروزکوه ختم مي‏شود؛ چنين شرايطي شايد فرصت مناسب تجاري قلمداد شود؛ اما از سوي ديگر مشکلات ترافيکي را رقم مي‏زند. سرپرست فرمانداري شهرستان پرديس افزود: از اين رو، لزوم تداوم در اجراي پروژه کنارگذر جنوبي بومهن امري ضروري به نظر مي‏رسد.

مرکز تخصصي مطالعات درياچه اروميه ايجاد مي‌شود

اروميه - خبرنگار آفرينش

استاندار آذربايجان غربي از راه‌اندازي مرکز تخصصي مطالعات درياچه اروميه با هدف اجماع فعاليت ها و اقدامات اجرايي و علمي در جهت احياي اين تالاب ارزشمند خبر داد.وحيد جلال زاده در نشست اعضاي ستاد راهبردي درياچه اروميه افزود: در اين راستا از سال آينده ساختمان اين مرکز با تخصيص بودجه و امکانات لازم در محل استانداري آذربايجان غربي ايجاد و فعاليت خود را آغاز مي‌کند. وي ارائه همايشهاي علمي در سطح هاي مختلف ملي، بين‌المللي، مستندسازي مطالعات و تحقيقات انجام شده درخصوص درياچه اروميه، برگزاري نمايشگاههاي سيار و دايمي از درياچه اروميه، نحوه انعقاد قرارداد با گروههاي مختلف علمي و دانشگاهي، انجام پژوهشهاي مختلف و... را از محورهاي مورد بحث و بررسي در اين مرکز عنوان کرد. جلال زاده با بيان اينکه تمامي اطلاعات، آمار و ارقام و پژوهشهاي صورت گرفته در خصوص درياچه اروميه به عنوان بانک اطلاعاتي جامع در اين مرکز ثبت و ضبط شود اظهارداشت: با راه‌اندازي اين مرکز دانشجويان کارشناسي ارشد، دکترا، پژوهشگران داخلي و خارجي، اساتيد علمي مي‌توانند براي انجام مطالعات و پژوهش در خصوص احياي اين درياچه به اين مرکز مراجعه کنند. استاندار آذربايجان غربي در ادامه بررسي علل بروز بحران، راهکارهاي برون رفت از وضعيت خشک شدن و تبديل تهديدهاي موجود به فرصت را از سه محور مهم در خصوص احياي درياچه اروميه دانست و از رسانه‌ها و مجامع دانشگاهي استان خواست اين سه محور را مورد بحث و بررسي کارشناسي قرار داده و راهکارهاي لازم را پيشنهاد دهند.

رئيس اداره بهزيستي رباط کريم بازديد مشاور وزير را مثبت ارزيابي کرد

رباط کريم - اصغري

رئيس اداره بهزيستي شهرستان رباط کريم ضمن مثبت ارزيابي کردن سفر اخير مشاور وزير نفت گفت:قاعدتا هر سفر و بازديد مسئولين رده بالا از اين شهرستان در نوع خود مي‌توانداثرگذار باشد. خدامعلي نوراني در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت:از آنجايي که خانم مولايي در جايگاه مشاور وزير نفت به عنوان مشاور افتخاري بهزيستي استان در امور مشارکت هاي مردمي فعال است حضور ايشان در اين شهرستان مي‌تواند ديدگاه ويژه استان را به همراه داشته باشد. اين مسئول تصريح کرد: مشاور افتخاري بهزيستي استان در جريان سفر يکروزه خود به اين شهرستان از نزديک با تعدادي از مددجويان بهزيستي ديدار و گفتگو کرد و در جريان مسائل و مشکلات کلي آنان قرار گرفت. نوراني همچنين خاطرنشان ساخت: با هماهنگي صورت گرفته مشاور وزير نفت با 25 نفر از مددجويان واحد حمايتي و معلولين به صورت چهره به چهره ديدار کرد و مسائل آنان را از زبان خودشان جويا شد. وي همچنين تصريح کرد:پس از شنيدن مشکلات معلولين ، خانم مولايي ضمن پرداخت کمک هاي نقدي و غير نقدي قول مساعد داد که در زمينه وام وديعه مسکن و کمک هزينه درمان و همچنين تامين جهيزيه تعدادي از افراد تحت پوشش بهزيستي نيز اقدامات ويژه‌اي را در دستور کار خود قرار دهد.

دومين پروژه مهر ماندگار مناطق نفتخيز جنوب در آستانه بهره‌برداري

اهواز - خبرنگار آفرينش

پروژه احداث تسهيلات فرآورشي در واحد نمکزدايي بنگستان اهواز با 99 درصد پيشرفت کار، دومين پروژه مهر ماندگار در مناطق نفت خيز جنوب است که در آستانه بهره‌برداري قرار دارد. مدير مهندسي و ساختمان شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب در اين باره توضيح داد: هدف از اجراي اين پروژه اصلاح سامانه فرآورش فعلي از طريق ايجاد تسهيلات جديد، براي فرآورش نفت نمکي ميدان اهواز بنگستان است. مهندس سيد عبدالله موسوي گفت: با بهره‌برداري از اين پروژه، ظرفيت فرآورش نفت نمکي از 110 هزار به 165 هزار بشکه در روز افزايش خواهد يافت. وي افزود: احداث دو دستگاه نمک گير برقي (ديسالتر) و دو دستگاه پيش گرمکن غيرمستقيم نفت، تاسيسات اصلي و سامانه‌هاي DCS و ESD، کليد خانه، بسته تزريق مواد شيميايي و تصفيه پساب از تاسيسات جانبي اين پروژه است.

موسوي با بيان اين که اعتبار اين پروژه بيش از 156 ميليارد ريال است، اظهار کرد: نمک زدايي ها يکي از واحدهاي فرآورشي صنعت نفت هستند که با جداسازي نمک و املاح موجود در نفت خام، سبب افزايش کيفيت نفت ارسالي به پالايشگاهها و مبادي مصرف مي‌شود. هم اکنون 12 پروژه مهر ماندگار در شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب در حال اجراست که از ميان آنها 10 پروژه در حوزه مهندسي و ساختمان و دو پروژه در بخشهاي مخابرات و معاونت حفاري قرار دارد. شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب بزرگ ترين شرکت زير مجموعه شرکت ملي نفت ايران است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي