جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/11/11 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4355

 تا انتخابات يازدهم 

شوراي نگهبان طرح اصلاح قانون انتخابات رياست جمهوري را تاييد کرد

سخنگوي شوراي نگهبان از تاييد طرح اصلاح قانون انتخابات رياست جمهوري در آخرين جلسه اعضاي اين شورا خبر داد .

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شوراي نگهبان ، عباسعلي کدخدايي با بيان اين که پس از اصلاحاتي که مجلس اعمال کرد؛ مغايرتي در اصلاح قانون انتخابات رياست جمهوي در جلسه اخير شوراي نگهبان با شرع و قانون اساسي ملاحظه نشده است، گفت: هيات اجرايي مرکزي نيز در اين قانون باقي ماند اگر چه ايراداتي را نسبت به اختيارات اين هيات داشتيم که مجلس محترم آن ها را اصلاح کرد و مقداري اختيارات اين هيات محدود شده است.

يادآور مي شود بر اساس طرح مجلس انتخابات رياست جمهوري توسط هيئت اجرايي مرکزي انتخابات متشکل از نمايندگاني از 3 قوه و 7 نفر از چهره هاي ملي، سياسي، اجتماعي و فرهنگي و به رياست وزير کشور اجرا مي شود.

کدخدايي درخصوص طرح مجلس درباره ممنوعيت عضويت کارمندان و مديران دستگاه هاي اجرايي در هياتهاي مديره با بيان اين که تفسير شوراي نگهبان مبني بر اين بوده است که عضويت در شوراي نگهبان شغل محسوب نمي شود، گفت: تفسير شوراي نگهبان همچنان بر جاي خود باقي است که عضويت در شوراي نگهبان شغل نيست .

ولايتي: اگر اتفاق نظر بر نامزدي اعضاي 2+1 نبود بدون چانه زني فرد منتخب را تقويت مي‌کنيم

مشاور رهبر معظم انقلاب با تشريح چگونگي شکل گيري ائتلاف سه گانه و اين که اين ساز و کار با پيشنهاد وي آغاز به کار کرده است، تاکيد کرد که حاضريم در اين ائتلاف باشيم ولو اينکه کانديداي نهايي نباشيم.

به گزارش مهر وي در پاسخ به اينکه چه شد ائتلاف سه گانه شکل گرفت؟بنده با توجه به حساسيتي که در اين رابطه وجود داشت ابتدا موضوع را با آقاي قاليباف و سپس با آقاي حداد در ميان گذاشتم و خوشبختانه هر دوي اين عزيزان موضوع را پذيرفتند و بر اين اساس طرحي که مطرح شد مورد قبول هر سه نفر قرار گرفت. اصل اين طرح اين است که هدف گيري ما سه نفر اين باشد که از بين معتقدين به اسلام، نظام، جمهوري اسلامي، قانون اساسي و ولايت فقيه يک کانديدا بيشتر نداشته باشيم، چون تفرق و تشتت بين کانديداها موجب مي شود که از انتخابات نتايج مطلوبي به دست نيايد.

به خصوص اينکه در شرايط حساسي قرار داريم که مي توان گفت حساس ترين شرايط انتخابات در طول انقلاب اسلامي است، لذا هيچ راهي جز جلوگيري از تشتت آرا نيست. اين موضوع هم مشخصاتي دارد که اول از همه اين است که هر کدام از ما سه نفر اين آمادگي را داشته باشيم که اگر اتفاق نظر بر هر يک از ما نبود بدون چانه زني فرد منتخب را پذيرفته و تقويتش کنيم ولو اينکه آن فرد خارج از اين سه نفر باشد.

اعلام آخرين وضعيت مناظره‌هاي انتخاباتي ازسوي ضرغامي

ضرغامي در پاسخ به پرسشي مبني بر اينکه آيا مناظره‌ها به پخش مي‌رسند و تکليف آنها روشن شده است يا نه؟ گفت: معتقديم که گفت‌وگوهاي دوطرفه و يا چندجانبه بين نامزدها يا طرفداران نامزدها مي‌تواند به روشن‌تر شدن فضاي انتخاباتي به ويژه برنامه‌هاي نامزدها و ايجاد شور و حس و حال بهتر براي انتخابات مفيد باشد.

به گزارش ايسنا، رييس رسانه ملي همچنين با بيان اينکه نظر رسانه ملي به برگزاري مناظره‌هاي تلويزيوني مثبت است، گفت: نهايتا تصويب همه‌ي اينها در شوراي قانوني تبليغات که زير نظر وزير کشور است بايد به تصويب برسد و پس از تصويب عملياتي خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي