جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/11/11 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4355

 مديرعامل آب و فاضلاب همدان:
 9 پروژه در دهه فجر به بهره‌برداري مي‌رسد 

 همدان - محبوبه يادگاري

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از افتتاح و بهره‌برداري از 9 پروژه آب و فاضلاب استان همدان در دهه فجر خبر داد. مرتضي عزالدين از افتتاح و بهره‌برداري از 9 پروژه آب و فاضلاب با اختصاص 5 ميليارد تومان خبر داد و اظهار کرد: اين پروژه‌ها شامل ساختمان اداري اسدآباد، حفر تجهيز چاه شماره 17 اسدآباد، عمليات آبرساني به مسکن مهر اسدآباد، شبکه جمع‌آوري فاضلاب مسکن مهر اسدآباد، بهينه‌سازي مخازن شهر آجين، مخازن شماره 2 و 4 اسدآباد، آبرساني به تويسرکان، بهينه‌سازي چاه‌هاي شهر آجين و اصلاح شبکه‌هاي آجين است.

وي با بيان اينکه تصفيه‌خانه فاضلاب يکي از پروژه‌هاي مهر ماندگار در همدان افتتاح شد، افزود: تصفيه‌خانه‌هاي اسدآباد در حال بهره‌برداري است و تويسرکان و رزن در حال اجراست. عزالدين با بيان اينکه بارش‌هاي امسال استان نگران‌کننده است، افزود: شهروندان بايد در مصرف آب دقت لازم را داشته باشند، چرا که بارندگي‌هاي صورت گرفته، اميدبخش نيست و وضعيت مناسبي وجود ندارد.

وي با اشاره به پرداخت غير حضوري قبوض آب در همدان يادآور شد: پرداخت غير حضوري قبوض آب، موجب کاهش تردد درون شهري مي‌شود و صرفه‌جويي در وقت و هزينه شهروندان را به دنبال دارد. مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با بيان اينکه 35 درصد از شبکه‌هاي ما فرسوده است، افزود: امسال 2 ميليارد و 900 ميليون اعتبار براي اصلاح شبکه‌ها اختصاص يافت، که 900 ميليون تومان اختصاص يافته است. وي به ضرورت افزايش اعتبارات اشاره کرد و گفت: سال گذشته 37 کيلومتر اصلاح شبکه در همدان صورت گرفت، که توسعه شبکه در راستاي بازسازي شبکه‌هاي فرسوده است اما کسري اعتبار موجب شده به اهداف خود دست نيابيم.

عزالدين يادآور شد: سالانه 2 هزار و 500 کيلومتر بايد اصلاح شبکه در شبکه‌هاي آبفا صورت گيرد، به طوري که با توجه به محدوديت اعتباري قادر به اصلاح بيش از 50 کيلومتر نيستيم. وي با بيان اينکه اختصاص اعتبار در پروژه تصفيه‌خانه همدان 30 درصد بوده است، افزود: با وجود اينکه پروژه تصفيه‌خانه مهر ماندگار بود اما هنوز 7 ميليارد تومان به پيمانکار بدهکار هستيم. مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان تکميل تصفيه‌خانه فاضلاب همدان را نيازمند 120 ميليارد تومان اعتبار عنوان کرد و گفت: در حال حاضر براي تبديل شبکه‌هاي سنتي به مدرن 100 ميليارد تومان اعتبار مورد نياز است.

وي خاطرنشان کرد: تنها 30 درصد فاضلاب داخل شهر در حال جمع‌آوري است و به تصفيه‌خانه هدايت مي‌شود و مابقي نيز با رفع 26 نقطه گلوگاهي جمع‌آوري خواهد شد. عزالدين با اينکه پس از اجراي هدفمندي يارانه‌ها سه تا چهار درصد کاهش مصرف داشتيم، اظهار کرد: اما امسال شاهد شش درصد رشد مصرفي نسبت به سال گذشته بوده‌ايم. به گفته وي، اگر اوضاع با همين روند پيش رود فصل تابستان پنج تا شش درصد رشد مصرف آب خواهيم داشت. مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان در پايان به پوشش 62 درصدي جمعيت شهري از شبکه‌هاي فاضلاب خبر داد و تصريح کرد: در حال حاضر 211 هزار اشتراک فاضلاب در سطح استان وجود دارد که طول جمع‌آوري فاضلاب يک هزار و 263 کيلومتر است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي