جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/12/02 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4372

 احمدي نژاد در ديدار وزيرخارجه نيجر:
 همکاري کشورهاي مستقل با يکديگر، صيانت از حقوق و شخصيت آنهاست 

رييس‌جمهور با بيان اينکه "سلطه‌گران به دنبال خدمت به ملت‌ها نيستند و حقوق، منابع و آبروي ملت‌ها براي آنها بي‌ارزش است"، تاکيد کرد: همکاري کشورهاي مستقل با يکديگر، صيانت از منافع و حقوق و شخصيت خود آنهاست.

به گزارش ايسنا، محمود احمدي‌نژاد در ديدار محمد بازوم وزير امور خارجه نيجر با اشاره به اينکه ايران و نيجر به لحاظ برخورداري از باور و ديدگاه‌هاي مشترک به هم نزديک هستند، گفت: تقويت روابط دو کشور به نفع هر دو کشور و ساير ملت‌ها خواهد بود و گسترش اين ارتباط به زيان هيچ‌کس نخواهد بود.

رييس‌جمهور با بيان اينکه "ايران و نيجر دو کشور دوست و برادر هستند که هيچ نکته منفي در مسير گسترش روابط آنها وجود ندارد"، افزود: دو کشور از استعداد و ظرفيت‌هاي فراوان برخوردارند که مي‌توانند براي پيشرفت يکديگر از اين امکانات به صورت مشترک بهره ببرند.

احمدي‌نژاد با اشاره به اينکه "با توجه به شرايط بين‌المللي امروز، کشورهاي مستقل وظيفه دارند روابط خود را با يکديگر گسترش دهند"، اظهار کرد: از نظر ملت ايران گسترش روابط ملل مستقل يک وظيفه است، چراکه عده‌اي با نگاه استعماري و سوءاستفاده از منابع ملت‌ها به دنبال گسترش سلطه بر آنها هستند.

وي با اشاره به اينکه ايران هيچ محدوديتي براي گسترش روابط با ملت‌هاي مستقل ندارد، تصريح کرد: گسترش همکاري دولت‌ها و ملت‌هاي مستقل منجر به ايجاد يک نظام جديد بين‌المللي خواهد شد، نظامي که بر پايه عدالت و دوستي شکل بگيرد همه از آن منتفع شده و منجر به تقويت برادري بين ملت‌ها مي‌شود.

بر اساس اين گزارش، محمد بازوم وزير خارجه نيجر نيز در اين ديدار با اشاره به تشکيل کميسيون همکاري‌هاي مشترک اقتصادي دو کشور ابراز اميدواري کرد: براي عملي شدن سريعتر توافقات اين کميسيون، نيجر تمايل زيادي براي بهره‌مندي از دستاوردها و توانمندي‌هاي علمي و صنعتي ايران دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي