جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/12/02 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4372

 ايران زمين 

 آغاز فعاليت نمايشگاه بهاره از اسفند ماه سال جاري در دامغان

دامغان - خبرنگار آفرينش

فرماندار دامغان گفت : فعاليت نمايشگاه بهاره از اسفند ماه سال جاري در دامغان آغاز مي شود. فرماندار دامغان در جلسه ستاد تنظيم بازار شهرستان دامغان گفت: به منظور رفاه بيشتر حال شهروندان، در تهيه مايحتاج موردنياز و جلوگيري از گرانفروشي، نمايشگاه بهاره ازپنجم اسفند در دامغان گشايش مي يابد. مرتضي علي آبادي با اشاره به فعاليت 10 روزه اين نمايشگاه تا پانزدهم اسفند گفت: در اين نمايشگاه، علاوه بر فروش اجناس و کالاهاي مختلف، اقلام دولتي برنج، شکر، مرغ و گوشت قرمز توزيع مي‌شود.فرماندار دامغان بيان كرد کالاها در نمايشگاه بهاره 10 تا 15 درصد کمتر از قيمت بازار به مردم ارائه مي‌شود.

گردهمايي مديران عامل تاکسيراني منطقه يک کشور در شهرستان قدس برگزار شد

قدس - اصغري

به گزارش خبرنگار اداره روابط عمومي شهرداري قدس گردهمايي مديران عامل سازمانهاي تاکسيراني منطقه يک کشور با موضوع هم انديشي و رفع مشکلات احتمالي در رباط کريم برگزار شد. در اين نشست که علي اصغر قامتي مدير منطقه يک کشور و مدير عامل سازمان تاکسراني شهرداري قدس نيز حضور داشت در خصوص طرح توسعه و نوسازي ناوگان حمل و نقل عمومي, کمبود سوخت و افزايش نرخ کرايه با توجه به تورم سالانه خارج از برنامه يارانه ها و همچنين ساماندهي وانت بارها بحث و تبادل نظر شد. طي اين نشست قامتي اظهار داشت: بهبود شرايط کاري و خدمات مهارتي رانندگان و افزايش کيفيت ارائه خدمات به شهروندان، رمز افزايش کارآمدي سازمانهاي تاکسيراني است و درکنار اين دو بايد به گذر از سيستم سنتي تاکسيراني شتاب و سرعت بيشتري بخشيد.

روستاهاي شهرستان رباط کريم از اينترنت پرسرعت برخوردار مي شوند

رباط کريم – اصغري

فرماندار رباط کريم گفت: با اتمام طرح توسعه شبکه فيبر نوري در روستاي وهن آباد، تمامي روستاهاي شهرستان رباط کريم از اينترنت پرسرعت برخوردار مي شوند.به گزارش خبرنگارما، بيژن سليمانپور با بيان اينکه وضعيت شاخص‏هاي مخابراتي در قبل و بعد از انقلاب به هيچ وجه قابل مقايسه نيست، اظهار داشت: رشد و توسعه فناوري اطلاعات و ارتباطات در سال هاي پس از پيروزي انقلاب شکوهمند اسلامي، اتفاق افتاده و در دوران طاغوت پهلوي خبري از تجهيزات و زيرساختهاي ارتباطي نبود.سليمان پور، فيبر نوري را مهم‌ترين مولفه براي برقراري ارتباطات در شرايط سخت دانست و گفت: تنها موردي که در سخت‏ترين شرايط ارتباط را تسهيل مي کند وجود فيبر نوري است.اين مسئول ادامه داد: فيبر نوري در پدافند غيرعامل کاربرد دارد و اين نشان‌دهنده اهميت فيبر نوري در حوزه ارتباطات و فناوري است.وي ضريب نفوذ اينترنت در شهرستان رباط کريم را مطلوب ارزيابي و عنوان کرد: با اتمام طرح توسعه شبکه فيبر نوري در روستاي وهن آباد به عنوان آخرين روستايي که از اين خدمات بهره مند مي شود، تمامي 21 روستاي شهرستان از اينترنت پرسرعت برخوردار مي شوند.

خيرين مدرسه ساز آموزگاران مهر و هم نوع دوستي هستند

فرماندار شهرستان رباط کريم گفت: خيرين مدرسه‌ساز آموزگاران مهر و هم نوع دوستي هستند که به ارزش علم و دانش وتعالي و رشد کرامت انساني توجه داشته و در اين مسير به خوبي حرکت مي‌کنند.بيژن سليمان پور در جلسه هماهنگي براي برگزاري جشنواره خيرين مدرسه ساز شهرستان رباط کريم اظهار داشت: با توجه به تحول، تغييرات و نهضتي که در حوزه علم و دانش به برکت نظام جمهوري اسلامي در راستاي تقويت علم و دانايي توأم با تعهد و ايمان برداشته شده، لازم است کمک‌هاي بيشتري به اين سمت معطوف شود و فرهنگ‌سازي لازم صورت گيرد.وي با اشاره به اينکه کار خيرين مدرسه ساز، ماندگار بوده و ثواب دنيوي و اخروي بي پايان دارد و آثار آن در نسلهاي آينده هم متجلي مي‌‌شود، افزود: مشارکت خيرين مدرسه‌ساز به معني همگاني کردن فرهنگ مشارکت در امور خير و توسعه علم و دانش و توجه به آينده فرزندان اين مرز و بوم است.

فرماندار رباط کريم ادامه داد: خيرين مدرسه ساز در جهت مهرورزي به مردم و معرفت الهي گام برمي‌دارند در حقيقت با خداي خود معامله معنوي مي‌کنند.رئيس شوراي آموزش و پرورش شهرستان رباط کريم تاکيد کرد: بنا به فرمايش مقام معظم رهبري در حال حاضر شرايط ويژه اقتصادي کشور تحقق اقتصاد مردمي و مقاومتي را مي‌طلبد که حضور خيرين مدرسه ساز و مشارکت آن ها در احداث فضاهاي آموزشي مورد نياز کشور، يکي از مصاديق بارز اقتصاد مقاومتي است. سليمان پور رباط کريم را شهرستاني متمدن و با پيشينه تاريخي و داراي مردمي فرهنگ دوست و جوانان و دانش آموزاني مستعد و توانمند برشمرد و گفت: برگزاري جشنواره خيرين مدرسه ساز فرصتي مغتنم براي قدرداني از ايثار و عشق کساني است که بي هيچ چشمداشتي براي آينده بهتر ايران عزيز و فرزندان کشورمان تلاش مي کنند.وي در ادامه افزود: طي دو سال گذشته خيرين مدرسه ساز اقبال خوبي براي فعاليت در شهرستان رباط کريم نشان داده اند و در اين مدت سه مدرسه به بهره‌برداري رسيده است و بايد شرايط براي ادامه فعاليت اين عزيزان فراهم شود.

مجمع عمومي صندوق حمايت از توسعه کشاورزي رباط کريم برگزار شد

مجمع عمومي موسس صندوق حمايت از توسعه کشاورزي شهرستان رباط کريم در فرهنگسراي معلم برگزار شد که در آن اعضاي هئيت مديره و بازرس صندوق انتخاب و همچنين اساسنامه اين صندوق به تصويب رسيد.فرماندار شهرستان رباط کريم در سخناني در اين جلسه با بيان اهميت و نقش کشاورزي در اقتصاد کشور گفت: کشاورزي پايه و اساس توسعه ملي و استقلال اقتصادي کشور است.

بزرگترين سالن بيليارد استان خوزستان در شرکت آغاجاري به بهره‌برداري رسيد

اهواز - خبرنگار آفرينش

بزرگترين سالن بيليارد استان خوزستان در رشته اسنوکر با پيشرفته ترين امکانات در شرکت آغاجاري به بهره‌برداري رسيد. مدير عامل شرکت بهره‌برداري نفت و گاز آغاجاري در اين باره توضيح داد: اين سالن با توجه به تاکيدات دولت خدمت گزار در راستاي ايجاد فضاهاي ورزشي با مساحت 400 متر مربع و 7 ميز اسنوکر ظرف مدت يکسال با هزينه‌اي بالغ بر 3 ميليارد و 500 ميليون ريال با تلاش مدير خدمات مهندسي و بهسازي اماکن و تاسيسات با الگوبرداري از مجهزترين و به روز ترين سالن بيليارد هاي کشور ساخته شده است. مهندس خدري افزود: مراسم افتتاحيه اين سالن با برگزاري مسابقات چهارجانبه بين تيم هاي (اهوازالف. اهوازب. گچساران. آغاجاري) و حضور رئيس هيئت بولينگ و بيليارد استان خوزستان، سرمربي اسبق تيم ملي جمهوري اسلامي ايران و رئيس هيئت ورزش همگاني شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب برگزار شد . وي همچنين مهمترين هدف ساخت اين سالن را افزايش سرانه فضاي ورزشي شرکت و اختصاص فضاي لازم جهت استفاده کارکنان و خانواده‌ها عنوان کرد. مدير عامل شرکت بهره‌برداري نفت و گاز آغاجاري بهره‌برداري از سالن بزرگ تيراندازي با کمان را از برنامه‌هاي آينده اين شرکت در بخش ورزشي اعلام نمود.

6 دوره آموزش "روش هاي نوين تدريس" در همدان برگزار شد

همدان - مجيد ملکيان

رئيس اداره موسسات کارآموزي آزاد استان همدان گفت: در راستاي افزايش سطح کيفي آموزش و آشنايي مربيان بخش خصوصي با روشهاي نوين تدريس، شش دوره آموزشي "روش هاي نوين تدريس" با متد CBT ويژه مربيان آموزشگاههاي آزاد استان همدان برگزار شد.احسان فراهاني اظهار داشت: مربيان آموزشگاههاي آزاد براي تمديد کارت مربيگري بايد اين دوره آموزشي 30 ساعته را طي کنند. وي گفت: در سال جاري 120 نفر از مربيان دراين خصوص آموزش ديدند و بعد از قبولي در آزمون کتبي و عملي پايان دوره، گواهينامه دريافت کردند. وي با بيان اينکه آموزش مربيان با هدف افزايش بهره وري و بالا بردن کيفيت دروس قابل ارائه در آموزشگاههاي آزاد برگزار مي شود، اضافه کرد: مديران بخش خصوصي آموزش هاي فني و حرفه اي نيز بايد آموزش حرفه "مديرآموزشگاه فني و حرفه اي بخش خصوصي" که از استانداردهاي مهارت و آموزشي است، را طي کنند.رئيس موسسات کارآموزي آزاد استان همدان عنوان کرد: طول دوره آموزشي ويژه مديران 70 ساعت است و هر آموزشگاه جديدالتاسيس بايد مدير آموزشگاه را براي گذراندن دوره معرفي کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي