جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/12/07 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4376

 رييس‌جمهور:
 همبستگي و همدلي شرايط را به نفع ملت ايران تغيير خواهد داد 

رييس‌جمهور در يک گفت‌وگوي تلويزيوني، به تشريح بودجه سال 92 و آخرين تمهيدات دولت براي کنترل بازار و وضعيت گراني پرداخت و همچنين خبر داد که چهارشنبه اين هفته بودجه به مجلس ارائه خواهد شد.به گزارش ايسنا، محمود احمدي‌نژاد همچنين اعلام کرد که واريز عيدي يا به قول او «جبراني» به حساب سرپرست خانوارها آغاز شده است. به گفته وي، اين مبلغ براي عموم مردم 85 هزار تومان و براي افراد تحت پوشش نهادهاي حمايتي، 100 هزار تومان است.

با افزايش ماليات، کاهش درآمد نفتي را جبران مي‌کنيم

رييس‌جمهور در مورد جلسه روز شنبه سران سه قوه گفت: معمولا مسائل مهم و جاري کشور در اين جلسات مطرح مي‌شود و در اين جلسه نيز چنين مسائلي مطرح شد.

وي با بيان اينکه "بودجه 92 چهارشنبه اين هفته تقديم مجلس مي‌شود"، تصريح کرد: ما در بودجه سال آينده حداقل مقدار فروش نفت را منظور کرديم و هزينه‌هاي جاري کشور را به شدت کاهش داديم.

احمدي‌نژاد با بيان اينکه "بودجه امسال تحت فشار بود اما کارهاي اساسي کشور انجام شد"، گفت: در سرمايه‌گذاري در بخش عمران، کمبودهايي داشتيم که در بودجه سال بعد رفع مي‌شود. همچنين، با افزايش ماليات، کاهش درآمد نفتي را در بودجه جبران مي‌کنيم.

رييس جمهور گفت: دشمن با همه توان عليه ملت ايران وارد ميدان شده و در چنين شرايطي بايد همه دست به دست هم داده و بسيج شويم تا از شرايط عبور كنيم و مطمئنا ملت ايران با همبستگي و همدلي، دشمنان و بدخواهان خود را ناكام خواهد گذاشت و شرايط به نفع ملت تغيير خواهد كرد و بدخواهان و دشمنان نيز چاره اي جز همكاري با ملت ايران ندارند.

حقوق‌ها 20 درصد افزايش مي‌يابد

رييس‌جمهور در پاسخ به سوالي درباره‌ي نرخ تورم 32 درصدي و پيش‌بيني دستمزد کارگران در سال آينده گفت: ما يک 20 درصد پيش از اين داده‌ايم و يارانه‌ها را افزايش داد‌ه‌ايم و اينها يک همپوشاني دارند. من فکر مي‌کنم اگر گام دوم هدفمندي را اجرا کنيم قدرت خريد افزايش پيدا خواهد کرد. يعني هم کاهش امسال جبران مي‌شود و هم رشد قيمت‌هاي سال 92 جبران مي‌شود و قدرت خريد 7 دهک بالا مي‌رود، ولي پرداخت‌هاي مستقيم براي همه يکسان است.

رييس‌جمهور مسئول استخدام در نهاد رياست‌جمهوري است

رييس‌جمهور با بيان اين‌که «طبق قانون اساسي مسووليت استخدام در نهاد رياست جمهوري با شخص رييس‌جمهور است» گفت: در اين سال‌ها 800 هزار نفر از سيستم اداري بيرون رفتند که خلائي در سيستم اداري ايجاد کرده استدولت در حال خلوت شدن است و اين استخدام‌ها ربطي به اصل 44 قانون اساسي ندارد. حتي اگر خود رييس‌جمهور اين 1500 نفر را به نهاد رياست جمهوري مي‌آورد کار غيرقانوني انجام نداده بود.

افزايش قيمت مسکن کاذب است

احمدي‌نژاد با بيان اينکه "افزايش قيمت مسکن کاذب است"، تصريح کرد: افزايش قيمت مسکن، بخشي از جنگ رواني دشمن است که عده‌اي ندانسته در اين جنگ وارد شدند. اکنون تعداد مسکن‌هاي موجود از تعداد خانواده‌ها بيشتر است، پس چرا بايد قيمت مسکن افزايش يابد؟ اين قيمت در سال آينده خواهد شکست.

به اين نتيجه مي‌رسيم که کنترل واردات خودرو را از وزارت صنعت بگيريم

وي با بيان اين‌که «در حال حاضر در خودرو يک حالت انحصار پيدا شده است» گفت: من دارم به اين نتيجه مي‌رسم که ما کنترل واردات خودرو را از وزارت صنعت بگيريم، چون وزارت صنعت در مقابل واردات مانع‌تراشي مي‌کند و خودروسازان داخلي هم دارند در حق مردم اجحاف مي‌کنند. چطور مي‌شود يک خودروي پرايد را از 8 ميليون به 18 يا 20 ميليون برسانيد و بعد بگوييد داريم ضرر مي‌کنيم؟

احمدي‌نژاد ادامه داد: لذا من اميدوارم خودشان اصلاح کنند و درست نيست که ما وارد شويم و با کسي برخورد کنيم.

همراه لايحه بودجه 92، بودجه سه‌دوازدهم مي‌دهيم

احمدي نژاد درمورد بودجه افزود: همکاران ما هم آمادگي دارند که توضيحات لازم را در اختيار نمايندگان محترم بگذارند و اميدواريم که در کوتاه‌ترين زمان ممکن، بودجه با کمترين تغييرات به دولت برگردد که ما بتوانيم اداره کنيم. ما سه‌دوازدهم را هم داريم چون احتمال مي‌دهيم که مجلس قبل از پايان سال نتواند رسيدگي را شروع کند و 15 روز هم تعطيلات نوروز داريم و عملا رسيدگي به اين لايحه مانند پارسال در خردادماه خواهد بود.

احمدي‌نژاد گفت: اين پروسه تقريبا 3 ماه طول مي‌کشد، ولي ما پيش‌بيني کرده‌ايم که اگر قانون بودجه آمد، قوانين و احکامش از 1/1/ 92 قابل اجرا باشد.

توقف يک ساعته پخش زنده گفت‌وگوي تلويزيوني رييس‌جمهور با مردم

در اين لحظه، پخش زنده گفت‌وگوي تلويزيوني رييس‌جمهور با مردم از شبکه اول سيما، در اقدامي عجيب متوقف و ادامه آن به بعد از پخش سريال موکول شد.برنامه گفت‌وگوي زنده رييس‌جمهور با مردم همواره از سوي تلويزيون بطور کامل و زنده پخش شده است اما اين‌بار که براي اولين بار علاوه بر مجري صداوسيما تعدادي از خبرنگاران رسانه‌هاي ديگر نيز براي اين برنامه به رياست جمهوري دعوت شده بودند، صداوسيما در اقدامي غيرحرفه‌اي، بخش پرسش اين خبرنگاران و پاسخ‌هاي رييس‌جمهور را به بعد از پخش سريال شبکه يک موکول کرد.

سامانه پيامکي اطلاع‌رساني دولت (پاد) نيز با ارسال پيامي کوتاه اعلام کرد: «صداوسيما در اقدامي غيرمنتظره پخش زنده گفت‌وگوي راديو تلويزيوني رئيس‌جمهور را به بهانه پخش آگهي، سريال و موسيقي قطع کرد.»


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي