جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/12/07 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4376

 ميز خبر 

سبحاني‌نيا : خط قرمزهاي ايران در مذاکرات هسته‌اي براي غرب روشن است

عضو هيئت رئيسه مجلس با بيان اينکه خط قرمزهاي ايران در فعاليت‌هاي هسته‌اي براي غرب روشن است، تاکيد کرد: غرب نمي‌تواند با تحريم ملت ايران را به زانو درآورد. حسين سبحاني‌نيا در گفت‌وگو با خانه ملت با اشاره به برگزاري مذاکره ايران و 1+5 در قزاقستان، گفت: گاه ادعاهايي از ناحيه غرب مطرح شده و روي موضوعاتي تاکيد داشته‌اند ولي آنها بايد به اين نتيجه رسيده باشند که روند فعاليت‌هاي هسته‌اي در ايران يک اصل است و تعطيل‌بردار نيز نيست.

نماينده مردم نيشابور در مجلس شوراي اسلامي افزود: ايران مساله غني‌سازي يا فعاليت سايت فردو را نه تعطيل مي‌کند و نه متوقف؛ اينها خطوط قرمزي است که غرب تا به امروز بايد به اين نتيجه رسيده باشد که نمي‌تواند در اين خصوص شرط و شروطي براي ايران بگذارد.

وي ادامه داد: اگر به هر دليل ابهاماتي در اصل مساله براي غرب وجود داشته باشد، شفاف سازي از سوي ايران به خوبي انجام شده و در اين مرحله نيز اينگونه خواهد بود. سخنگوي فراکسيون روحانيون مجلس بيان کرد: ايران بر روي اصولي که هميشه مطرح کرده، پايبند است و بر آن اصرار دارد و در مذاکرات نيز بايد بر اين مواضع تاکيد شود تا برگزاري اين جلسات براي نتيجه باشد و صرف مذاکره و نشست‌هاي اين چنيني مفيد نخواهد بود.

عضو فراکسيون اصولگرايان رهروان ولايت مجلس درباره دليل تکرار جلسات ايران و 1+5 توضيح داد: غرب به دنبال تاثيرگذاري بر مذاکرات و تغيير موضع جمهوري اسلامي است و احساس مي‌کند با برخي اقدامات جانبي همچون تشديد تحريم‌ها مي‌توانند تهران را در مواضعش سست کند.

سپاه: يک فروند پهپاد بيگانه را به زمين نشانديم

سخنگوي رزمايش پيامبر اعظم 8 نيروي زميني سپاه از به زمين نشاندن يک پهپاد بيگانه در منطقه رزمايش خبر داد.

به گزارش فارس، سردار سرخيلي سخنگوي رزمايش پيامبر اعظم 8 نيروي زميني سپاه در جمع خبرنگاران از به زمين نشاندن يک پهپاد بيگانه در منطقه رزمايش خبر داد.وي افزود: در اولين روز عملياتي رزمايش پيامبر اعظم سيستم‌هاي جنگ الکترونيک سپاه متوجه سيگنال‌هايي شدند که نشان مي‌داد پهپادهاي بيگانه قصد ورود به کشورمان را دارند.

سرخيلي تاکيد کرد: در اين هنگام نيروهاي متخصص ما توانستند يک پهپاد بيگانه را در منطقه رزمايش به زمين بنشانند.

سوء قصد به جان يكي از فرماندهان امنيتي كشور

معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان زنجان، از سوء قصد به رئيس پليس اطلاعات و امنيت عمومي شهرستان خرمدره خبر داد و گفت: اين مامور پليس از ناحيه پا و شكم مجروح شد.

به گزارش مهر، سرهنگ جعفر كردلو افزود: صبح پنج شنبه حوالي ساعت 6:30 دقيقه رئيس پليس اطلاعات و امنيت عمومي شهرستان خرمدره حين خروج از منزل مورد اصابت دو گلوله قرار گرفت و مجروح شد.

وي ادامه داد: مهاجمان در حالي كه نقاب داشتند با استفاده از يك دستگاه خودرو پرايد سفيد رنگ پس از سوء قصد از محل متواري شدند.

معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان زنجان ، با بيان اينكه دو نفر در اين زمينه دستگير شده اند گفت: تحقيقات پليس در اين خصوص ادامه دارد و اطلاعات بيشتر متعاقبا اعلام خواهد شد .

واشنگتن: دولت اسد مشروعيت ندارد

سخنگوي وزارت خارجه آمريکا ضمن محکوم کردن حملات اخير موشکي به شهر حلب مدعي شد، نظام اسد مشروعيت خود را از دست داده است.

به گزارش ايسنا، به نقل از پايگاه خبري صدي البلد، ويکتوريا نولاند، سخنگوي وزارت خارجه آمريکا در بيانيه اي مطبوعاتي حملات اخير موشکي به شهر تاريخي حلب در سوريه را که برخي از منابع مخالف معتقدند توسط موشک هاي اسکاد ساخت روسيه صورت گرفته محکوم کرد. وي در بيانيه خود تاکيد کرد: حمله به شهر حلب به ويران شدن شماري از ساختمان هاي مسکوني اين شهر در منطقه جبل بدر و نيز کشته و زخمي شدن صدها تن از مردم سوريه انجاميد.

نولاند در ادامه مدعي شد: نظام بشار اسد، رئيس جمهوري سوريه مشروعيت خود را از دست داده و ديگر تنها از طريق اتکا به زور در قدرت است و مردم سوريه از شهر ديرالزور در دورترين بخش شرقي سوريه تا نزديکي درياي مديترانه خواهان برکناري اسد و آغاز انتقال سياسي در سوريه هستند.

اين مسئول آمريکايي همچنين افزود: دولت آمريکا هيچ شاخصي را نمي بيند که نشان دهد ملت سوريه رهبري اين نظام را بپذيرد. کساني که دستشان به خون شمار زيادي از مردم سوريه آلوده است بدون شک موافقت مردم سوريه براي حضور در دولت انتقالي را کسب نخواهند کرد.

افزايش فشارها براي قطع پخش شبکه العالم ازماهوراه اروپايي

شبکه خبري پرس تي وي از فشارهاي شرکت ماهواره اي " يوتل ست " اروپايي به يک شرکت ماهواره اي ديگر اروپايي براي قطع پخش شبکه خبري عربي العالم ايران خبر داد.

به گزارش پرس تي وي شرکت فرانسوي پخش شبکه ماهواره اي " يوتل ست" به شرکت ماهواره اي (STN ) متعلق به اسلوني فشار وارد مي کند تا پخش شبکه خبري العالم ايران را از روي اين ماهواره متوقف کند.بهانه شرکت يوتل ست از پخش شبکه هاي ماهواره اي ايران، ادعاي ارسال پارازيت از سوي ايران روي امواج ماهواره اي و بنا به ادعاي مديران اين شرکت مبارزه با سانسور و حرکت در جهت گردش آزاد اخبار و اطلاعات و اين در حالي است که اقدام به قطع پخش شبکه هاي ماهواره اي ايران که در ماه هاي گذشته به کرات از سوي برخي شرکت هاي ماهواره اي صورت گرفته، خود ناقض اصل آزادي بيان شمرده مي شود.

اسد: هرگونه تصميمي درمورد مذاکرات صلح را مي پذيرم

رئيس‌جمهور سوريه ضمن اعلام آمادگي‌ براي تاييد هرگونه تصميمي در خصوص مذاکره دولت و مخالفان متوقف شدن کمک‌هاي مالي و تسليحاتي به مخالفان را کليد موفقيت مذاکرات سوريه دانست.

به گزارش ايسنا، به نقل از پايگاه خبري سوريه الان، بشار اسد، رئيس‌جمهوري سوريه در مصاحبه با تلويزيون آلمان گفت: کليد موفقيت مذاکرات صلح ميان دولت و مخالفان سوريه متوقف شدن کمک‌هاي مالي و تسليحاتي کشورهاي خارجي به ويژه آمريکا و قطر به مخالفان است. وي همچنين اعلام کرد آماده است تا هرگونه تصميمي که در خصوص مذاکرات ملي ميان مخالفان و دولت سوريه گرفته مي‌شود را تاييد کند. اسد درباره مذاکرات صلح نيز گفت: اين مذاکرات از ابتداي بحران سوريه آغاز شده و بر موضوع خشونت تمرکز دارد. اگر خواهان موفقيت مذاکرات هستيد بايد بر عامل خشونت در طرح‌ خود تمرکز کنيم چرا که اگرخشونت متوقف نشود گروه‌هاي تروريستي از شماري از کشورها به ويژه ترکيه و قطر وارد سوريه مي‌شوند؛ اگر سلاح‌هايي که از خارج به سوريه وارد مي‌شود متوقف نشود طرح صلح به شکست کشيده خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي