جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/12/07 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4376

 تا انتخابات يازدهم 

پورمحمدي: به دنبال چهره هاي جديد درانتخابات باشيد

رئيس سازمان بازرسي کل کشور در مورد کانديداتوري هاشمي گفت: من به عنوان يک منبع مطلع و آگاه مي دانم که هاشمي کانديدا نمي شود و شما نيز دنبال پيرمردها نباشيد. مصطفي پورمحمدي در جلسه ماهانه جامعه اسلامي مهندسين در جمع خبرنگاران در پاسخ به مهر مبني بر اينکه نظرتان در مورد کانديداتوري آقاي هاشمي چيست؟، گفت: تا آنجا که من اطلاع دارم ايشان کانديدا نمي شود.

وي در ادامه پاسخ مهر مبني بر اينکه اکثر چهره ها و گروه هاي اصلاح طلب بر حضور ايشان در انتخابات تاکيد دارند و گفته اند که در صورت کانديداتوري ايشان کانديدايي براي انتخابات معرفي نخواهند کرد، گفت: اگر من را به عنوان يک فرد مطلع قبول مي کنيد به شما مي گويم که ايشان کانديدا نمي شود.

همچنين رئيس سازمان بازرسي کل کشور در پاسخ به سوال خبرنگاري مبني بر اينکه آيا خاتمي کانديدا مي شود؟، گفت: به واسطه مرتبطيني که داريم مي دانم که خاتمي هم کانديدا نخواهد شد.

وي در پاسخ به اينکه پس در انتخابات پيش رو رغيب جدي از جريان اصلاحات در برابر کانديداهاي اصولگرايي وجود ندارد؟، تصريح کرد: مگر فقط هاشمي و خاتمي رغيب ما هستند ما نبايد دنبال شخصيت هاي تکراري باشيم هرکس که دوره رياست جمهوري‌اش تمام شد، طبق نظام گردش مديريتي مدرن امروز دنيا بايد کنار برود و تکرار نشود و من نيز مدافع سرسخت اين تئوري هستم. پورمحمدي خطاب به خبرنگاران ادامه داد: شما دنبال چهره هاي جديد باشيد نه قديمي؛ چرا که جوان‌هايي همچون من هستند و دنبال پيرمردها نباشيد.

جبهه پايداري: سعيد جليلي يکي از گزينه‌هاي مورد نظراست

سخنگوي جبهه پايداري انقلاب اسلامي گفت: بطور حتم در انتخابات دوره يازدهم رياست جمهوري، يک کانديدا را معرفي خواهيم کرد.

به گزارش ايسنا، کامران باقري لنکراني در جمع خبرنگاران در شيراز افزود: جبهه پايداري هفتاد گزينه مشخص را براي انتخابات رياست‌جمهوري در نظر داشت که بعد از بررسي‌ها اکنون اين ليست به پنج نفر تقليل پيدا کرده است.

وي با تاييد اينکه "سعيد جليلي يکي از گزينه‌هاي مد نظر جبهه پايداري براي انتخابات يازدهم است"، گفت: براي جبهه پايداري، برنامه مهم است و حتي اگر در انتخابات کانديداي مورد نظر ما راي نياورد، برنامه‌ها را به فرد منتخب مردم ارايه خواهيم داد. لنکراني در پاسخ به اين پرسش که "آيا نام وي نيز در ميان پنج گزينه نهايي قرار دارد يا خير؟" تصريح کرد: براي ما ملاک افراد نيستند، برنامه‌هايي کاربردي افراد براي خروج از مشکلات کنوني است. اين فعال سياسي در پايان، داشتن برنامه درباره رفع تنگناهاي اقتصادي و مقابله با تحريم‌ها و تهديدها را از جمله برنامه‌هاي مشخص جبهه پايداري براي ورود به عرصه انتخابات رياست‌جمهوري دانست.

باهنر كانديداتوري خود را اعلام كرد

دبيرکل جامعه اسلامي مهندسين گفت: اگر جامعتين به سازوکار مشخص برسد ما حتما در قالب آن عمل مي‌کنيم در غير اين صورت بنده و آقايان آل‌اسحاق و متکي باهم کار خواهيم کرد.

به گزارش مهر محمدرضا باهنر دبيرکل جامعه اسلامي مهندسين در جلسه ماهانه اين حزب در خصوص منويات مقام معظم رهبري و سخنان ايشان در مورد مسائل داخلي به ويژه اتفاقاتي که در مجلس رخ داد گفت: ما در جامعه اسلامي مهندسي فرمايشات مقام معظم رهبري را بررسي کرديم اما همانطور که همه مستحضريد رهبري آنقدر موارد را شفاف فرمودند که هيچ نيازي به تبيين يا تفسير وجود ندارد چرا که شايد در تفسير باز راه را خطا برويم.

وي در خصوص اجماع اصولگرايان نيز گفت: همه تلاش، سرمايه و بضاعت خود را خرج کنيد که اصولگرايان به وحدت نزديک شوند البته ما به نقطه واحد رسيدن اميدي نداريم.

نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي به اعلام سه کانديدهاي نهايي جبهه پيروان اشاره و تصريح کرد: از بنده نيز به عنوان يکي از اين سه کانديدا اسم برده شده، که البته اين به پيشنهاد تشکل‌ها و بدون تفاهم با من بوده است و من اراده‌اي براي اين کار ندارم و البته اين هم که ما مخالفت کنيم اخلاقا درست نيست.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي