جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/12/07 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4376

 آيت‌الله هاشمي:
 بايد به دور از روزمرگي، در جهت اصلاح سياست‌هاي فعلي حركت كنيم 

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در ديدار اعضاي شوراي مركزي خانه كشاورز، درد دل‌ها و گله‌هاي بيان شده از سوي جمع حاضر را در مورد مشكلات كشاورزي رنج‌آور خواند و با بيان لزوم ايجاد رسانه و ارگاني براي انعكاس مشكلات به مسئولان و آگاهي از وضعيت صنعت توليد، صنعت و كشاورزي كشور گفت: كشاورزان و كساني كه به نوعي با اين رشته سروكار دارند از پرتلاش‌ترين و در عين حال كم‌توقع‌ترين اقشار جامعه هستند چرا كه اخبار و مسائل اين قشر كمتر در معرض آگاهي مردم و مسئولان قرار مي‌گيرد.

به گزارش ايلنا، آيت‌الله هاشمي رفسنجاني با بيان اينكه اطلاعات و اخبار حاكي از اين است كه به دليل برخي سوءمديريت‌ها، آب، خاك، محيط زيست و توليدات كشاورزي كشور دچار مشكلاتي شده است كه تداوم اين امر براي آينده و امنيت غذايي كشور مضرّ است. عضو مجلس خبرگان رهبري، بنيان و اساس معضلات و مشكلات در بخش كشاورزي يعني سوءمديريت و برنامه‌ها را گريبان‌گير ساير بخش‌ها اعم از فرهنگ، سياست، اجتماع و مراكز علمي كشور نيز دانست و افزود: بايد به دور از روزمرگي، در جهت اصلاح سياست‌ها حركت كنيم.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، با تأكيد بر لزوم پذيرش خطا و اشتباه و بازگشت به راه درست، فرافكني و انداختن تقصيرها به گردن يكديگر را راهگشا ندانست و تصريح كرد: امروز لازم است با وحدت و همدلي و پرهيز از ايجاد تفرقه و نيز در پيش گرفتن سياست درست صنعتي، اقتصادي، فرهنگي و سياست خارجي فعال، همراه با همزيستي مسالمت‌آميز با دنيا مشكلات را به‌تدريج حل كنيم.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني، جمهوري اسلامي ايران را داراي امكانات بالا از لحاظ طبيعي، مادي، انساني و پشتوانه تمدني و ديني متكي به مكتب غني اهل بيت(ع) دانست و گفت: در يك دوره مديريت اجرايي شايسته‌سالار، مي‌توانيم با همدلي مسئولان، همراهي مردم و تعامل ثمربخش با دنيا به مسير صحيح توسعه و پيشرفت و تعالي كشور باز گرديم.

عضو مجلس خبرگان رهبري، حفظ اميد و پرهيز از يأس و نااميدي را لازمه عبور صبورانه از مشكلات مرحله كنوني خواند و تأكيد كرد: استفاده از استعداد بزرگ انساني كشور، مديران باتجربه و دلسوختگان انقلابي از همه طيف‌ها و جريان‌هاي وفادار به نظام و انقلاب، مي‌تواند ما را در عبور از مرحله حساس كنوني ياري رساند. در ابتداي اين ديدار دكتر عيسي كلانتري، دبيركل خانه كشاورز با تشريح مسائل و مشكلات بخش كشاورزي كشور، وضعيت اين بخش را نگران‌كننده خواند و گفت: با ادامه روند كنوني و سوءمديريت‌ها، مشكلات بخش كشاورزي بيشتر خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي