جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/12/07 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4376

 رئيس مجلس:
 گزارش آژانس در اراده مذاکره کنندگان تاثيري نخواهد داشت 

رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه همکاري ايران با آژانس در ماه‌هاي اخير فراتر از حد متعارف بود، گزارش مدير کل آژانس درباره فعاليت هسته‌اي ايران را غير منصفانه خواند و گفت:گزارش آژانس در اراده مذاکره کنندگان تاثيري نخواهد داشت.

به گزارش خانه ملت، علي لاريجاني در نشست علني مجلس شوراي اسلامي، در نطق پيش از دستور با اشاره به گزارش آژانس درباره برنامه هسته‌اي ايران، گفت: ايران هميشه از يک گفتگوي سازنده با آژانس حمايت کرده و در ماه‌هاي اخير نيز همکاري ايران با آژانس فراتر از ضوابط متعارف انجام شد و اين نشان مي دهد که ايران هيچ مسئله پنهاني در امور هسته‌اي خود ندارد.

انتظار بود گزارش مدير کل آژانس منصفانه باشد

نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي، افزود: تمام فعاليت‌هاي هسته‌اي ايران زير نظر آژانس و بازرسان آن انجام مي شد و در چنين شرايطي انتظار بود گزارش مدير کل آژانس منصفانه باشد؛ درحالي که بعضي از عبارات در اين گزارش، گزارهاي کليشه‌اي است که ظاهراً از قبل به آنها داده شده تا فضاي رسانه‌اي را در دنيا مه آلود کنند.

گزارش آژانس در اراده مردم ايران تاثيري نخواهد داشت

رئيس مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: آژانس يک نهاد حرفه‌اي در زمينه مسائل هسته‌اي است و با اين گونه اقدامات جايگاه خود را تخريب خواهد کرد اما بايد توجه کنند که اگر اين گزارش قبل از مذاکرات هسته اي با هر تصوري منعکس شده، به هيچ وجه در اراده ملت ايران و مذاکره کنندگان تأثيري نخواهد داشت. لاريجاني ادامه داد: مذاکره کنندگان هسته اي صرفاً بايد در چارچوب تعهدات ايران و حقوق و تکاليفي که در چارچوب NPTداريم، مذاکره را انجام دهند و کسي در شرايط امروز دنيا دچار توهم با اين گونه دسائس سياسي نخواهد شد.

لاريجاني عازم هند شد

علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي بعدازظهر روز يکشنبه به منظور ديدار با رئيس پارلمان هند، تهران را به مقصد کشور ترک کرد.محمد آشوري، غلامرضا تاج‌گردون، بهروز نعمتي، فاطمه آليا و اسفنديار اختياري در اين سفر لاريجاني را
همراهي مي‌کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي