جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/12/07 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4376

 معامله مخالفان سوريه با آژانس انرژي اتمي 

مخالفان سوري با ادعاي اينکه مرکز هسته اي سوريه در شمال اين کشور را به تصرف خود درآورده اند، به آژانس بين المللي انرژي اتمي پيشنهاد دادند تا در قبال حمايت از مخالفان، ناظراني را به اين مرکز اعزام کند.

به گزارش ايسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه اي الشرق الاوسط، مسعف الصبوح، سخنگوي يکي از گردان هاي نظامي مخالف دولت در سوريه مدعي شد: ارتش آزاد سوريه با همکاري برخي گردان هاي مستقل مخالف دولت توانسته مرکز هسته اي "الکبر" سوريه واقع در استان ديرالزور را به طور کامل به تصرف در آورند و هم اکنون کنترل اين مرکز به دست مخالفان افتاده است.

وي که خود يکي از نظاميان جدا شده از ارتش سوريه است، گفت: شب شنبه و پس از چندين روز محاصره مرکز هسته اي الکبر مخالفان توانستند اين مرکز را به تصرف خود درآوردند و هم اکنون هياتي از مخالفان که متخصص در امور سياسي و هسته اي هستند، کار مذاکره با آژانس بين المللي انرژي هسته اي را آغاز کرده اند تا در صورت محقق شدن خواست مخالفان اين آژانس بتواند گروهي را براي بررسي مرکز به ديرالزور اعزام کند.

وي گفت: شرط ما براي آژانس بين المللي انرژي اتمي جهت بازرسي از اين مرکز هسته اي اين است که در عرصه بين المللي از مخالفان حمايت کند و اينکه کساني که به اين مرکز وارد مي شوند براي سوري ها شناخته شده باشند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي