جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/12/07 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4376

 اولتيماتوم 6ماهه به خودروسازان براي کاهش قيمت
 تجديدنظر در قيمت‌گذاري جديد خودرو 

به دنبال انتقاد رييس‌جمهوري از افزايش قيمت خودروهاي داخلي، وزير صنعت، معدن و تجارت از تجديدنظر در شيوه جديد قيمت‌گذاري اين محصول خبر داده است و در اين ميان امکان کاهش قابل توجه تعرفه واردات خودرو نيز وجود دارد.

به گزارش ايسنا، اگرچه اعلام شيوه جديد قيمت‌گذاري و به دنبال آن رشد شديد قيمت‌هاي رسمي خودروهاي داخلي انتقاد کارشناسان و نمايندگان مجلس را برانگيخته بود اما با انتقاد رئيس‌جمهوري، مسوولان دولتي نيز به صف منتقدان اين موضوع پيوسته‌اند.

در اين زمينه ،وزير صنعت، معدن و تجارت درباره اظهارات رييس جمهوري مبني بر لزوم کاهش قيمت خودرو، گفت: به سازمان حمايت گفتم که چطور مي‌شود در قيمت‌گذاري جديد خودرو تجديدنظر کرد. مهدي غضنفري با اشاره به اين‌که دستور رييس جمهورهم براي سازمان حمايت و هم براي خودروسازان لازم الاجرا است ،افزود: نرخ ارزي که براساس آن قيمت گذاري جديد خودرو انجام شد بالا بوده و بايد به تدريج کاهش يابد.وي با بيان اين‌که خودروسازان بايد با افزايش عرضه فاصله بين قيمت خودرو در کارخانه تا بازار آزاد را کم کنند، گفت: سازمان حمايت بايد دستور رييس جمهوررا اجرا کرده تا بازار خودرو به تعادل برسد.

صحبت رئيس‌جمهور به‌جا بود

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت از اولتيماتوم 6 ماهه به خودروسازان براي کاهش قيمت خودروها خبرداد و گفت: براساس تاکيد رئيس‌جمهور و دستور وزير صنعت، معدن و تجارت، خودروسازان بايد ظرف مدت 6 ماه، قيمت خودروهاي توليد داخلي را کاهش دهند.سيدجواد تقوي در گفتگو با مهر گفت: البته قيمت‌هاي خودرو در بازار بايد روند کاهشي داشته باشد و صحبت رئيس‌جمهور در رابطه با انتقادات مطرح شده به قيمت فعلي انواع خودرو در بازار به‌جا بود.

وي تصريح کرد: نقطه نظر رئيس جمهور اين بود که خودروسازان بايد قيمت تجاري خودروهاي توليد خود را متعادل کرده و به تعهدات خود نسبت به دولت پايبند باشند، بنابراين بايد در هفته‌هاي آينده، روند قيمت خودرو کاهشي باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي