جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/12/07 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4376

 کلنگ احداث ساختمان مرکز آموزش علمي کاربردي زر به زمين زده شد 

 کرج – فائزه باقري

با حضور رئيس دانشگاه علمي کاربردي البرز، قائم مقام وزير بهداشت، مديرکل استاندارد البرز، مديرواحد صنعتي زرماکارون و جمعي از مديران و مسئولان مرکز علمي کاربردي زر، کلنگ احداث ساختمان مرکز آموزش علمي کاربردي زر به زمين زده شد. به گزارش خبر نگار آفرينش همچنين طي مراسمي جشن فارغ التحصيلي اولين گروه دانش آموختگان مرکز آموزش علمي کاربردي زر ماکارون برگزار و به دانش آموختگان اين مرکز دانشنامه اهدا شد.

دقت و توجه به مقوله پژوهش در حوزه صنعت در آموزش علمي کاربردي

سرپرست مرکز علمي کاربردي زر در اين مراسم اظهار داشت: اين دانشگاه از سال 89 و با ورود 80 دانشجو فعاليت خود را آغاز کرده است.اورنگ عيوض زاده افزود: در پايان سال 90 تعداد دانشجويان اين مرکز آموزشي به 400 نفر رسيد و امروز و در پايان سال 91 اين دانشگاه فعاليت خود را با 900 دانشجو ادامه مي دهد. وي عملکرد اين مرکز در امور آموزش را بسيار خوب ارزيابي کرد و گفت: آموزش، پژوهش و کاربردي کردن علوم به خوبي در اين مرکز آموزشي مورد توجه قرار گرفته است.عيوض زاده بکارگيري توان و پتانسيل اساتيد مجرب، برگزاري بازديد هاي علمي، استفاده همزمان از نرم افزارهاي تعريف شده در آموزش علمي کاربردي، دقت و توجه به مقوله پژوهش و ارائه مقالات با ارزش علمي در حوزه صنعت را از جمله فعاليت ها و نقط مثبت اين دانشگاه عنوان نمود.

پيوند علم و صنعت امروز به نحو مطلوبي رقم زده شده است

رئيس دانشگاه علمي کاربردي البرز نيز در اين مراسم مراکر علمي کاربردي را پل ارتباطي صنعت و دانشگاه و نقطه پيوند علم و عمل برشمرد و گفت: امروز پيوند مطلوبي بين علم و صنعت به واسطه تشکيل مراکز علمي کاربردي رقم خورده است. سيدمحمدباقر حسيني اظهار داشت: متاسفانه روزگاري طولاني در بسياري از کشورها از جمله ايران دانشگاه و صنعت از هم بيگانه بودند و همين امر تا حد زيادي موجب عقب ماندگي و عدم استفاده از فرصت ها مي شد اما امروز اين ارتباط و پيوند در حد مطلوبي برقرار شده و از نتايج مثبت آن نيز بهره مند هستيم.

کرج پايتخت کشاورزي ايران است

حسيني تصريح کرد: کرج ايران کوچک و مهد بسياري از صنايع و پايتخت کشاورزي ايران است.وي افزود: بايد تلاش کنيم تا با بهره وري مطلوب از اين استعداد ها و ظرفيت هاي بالقوه به قطب اول توليد کشور تبديل شده و آينده شايسته اي را در پيش رو داشته باشيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي