جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/12/07 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4376

 خبر 

 طي روزهاي آينده؛ آب شرب و بهداشتي در يزد جيره بندي خواهد شد

يزد- اکبر خيرخواه

علي اسلامي ،مدير عامل شركت آب و فاضلاب استان يزد گفت: با توجه به مشكلاتي كه در خط انتقال آب به وجود آمده و منجر به قطع آب انتقالي شده طي روزهاي آينده آب در شهر يزد و برخي از شهرستانهاي استان جيره بندي خواهد شد. علي اسلامي در جمع اصحاب رسانه استان يزد افزود: متاسفانه اين اقدام بر خلاف ميل باطني تمام مسئولان استان است اما بدليل مشكلات بوجود آمده غير قابل جلوگيري خواهد بود. وي ادامه داد: امروز در برخي از نقاط شهر يزد دچار كاهش فشار يا قطعي آب شديم كه مجبور به استقرار تانكر آب رساني در اين مناطق گرديديم. مديرعامل شركت آب و فاضلاب استان يزد گفت: در روزهاي آينده نيز در 50 نقطه از شهر يزد تانكرهايي براي استفاده مردم و تامين آب شرب مستقر خواهد شد. اسلامي گفت: متاسفانه امروز در برخي از نقاط شهر يزد از جمله بلوار آذر يزدي، بخشي از امام شهر ، بخشي از صفائيه (مهرآوران) و .. با قطعي آب مواجه بوديم.

چاههاي موجود در يزد فقط 40درصد از مقدار آب مصرفي مردم را تامين مي كند

وي افزود: از عموم شهروندان دارالعباده و دارالعلم يزد تقاضا منديم تا حل اين مشكل توسط مسئولان كشوري و استاني نهايت صرفه جويي را در مصرف آب داشته باشند. مدير عامل شركت آب و فاضلاب استان يزد گفت: چاههاي موجود در يزد فقط 40درصد از مقدار آب مصرفي مردم را تامين مي كند و در بقيه مقدار آب مصرفي مردم با مشكل مواجه هستيم. مدير عامل آب منطقه اي استان يزد نيز در اين نشست گفت: در روز جمعه به ما اطلاع داده شد در برخي از ايستگاههاي انتقال آب و تاسيسات موجود در آن مشكلاتي به وجود آمده است. حسين غفوري افزود: متاسفانه اين اقدام باعث شد تا در ساعت دوازده و سي دقيقه روز جمعه مجبور به قطع آب انتقالي شويم و مقدار زيادي از آب نيز به هدر رفته است. وي ادامه داد: بعد از اين خسارت ها جلسه اي در استانداري تشكيل و نمايندگاني به استان اصفهان براي بررسي موضوع اعزام شدند و برآورد اوليه حاكي از خسارت بيش از 30ميليارد توماني به تاسيسات است.

اميدواريم محدوديت شديد آب يزد با همكاري وزارت نيرو و مسئولان استان اصفهان حل شود

مدير عامل آب منطقه اي استان يزد گفت:در نشستي قرر شد تا امنيت اماكن خسارت ديده از طرف مسئولان اصفهان تامين شده تا نسبت به بازسازي تاسيسات اقدام شود كه متاسفانه تا اين لحظه همكاري لازم صورت نگرفته است. غفوري ادامه داد: طي هماهنگي صورت گرفته سه نفر از معاونين و مشاوران وزير نيرو براي بررسي موضوع و تصميم گيري به استان يزد سفر خواهند كرد و نتايج اين بررسي به رسانه ها و عموم مردم اعلام خواهد شد. در اين زمينه استاندار يزد نيز در پيامي اعلام كرد و گفت : اميدواريم محدوديت شديد آب يزد با همكاري وزارت نيرو و مسئولان استان اصفهان حل شود.

متن اين پيام بدين شرح است: به اطلاع مردم متدين و شريف استان يزد مي‌رساند به علت مشكلاتي كه به وسيله عده اي از متعرضين به شبكه آب انتقالي به استان يزد به وجود آمده است استان با محدوديت شديد در آب شرب و بهداشت مواجه گرديده است و در همين راستا تلاش مسئولين ذيربط در وزارت نيرو، استان هاي اصفهان و يزد جهت حل مشكل در جريان مي باشد كه اميدواريم اين مشكل هر چه زودتر با كمك مسئولين كشور و استان اصفهان مرتفع گردد. لذا از عموم مردم قدر شناس استان استدعا داريم صرفه جويي و مصرف در حد نيازهاي ضروري را مد نظر قرار داده و تا رفع مشكل همكاري لازم را به عمل آورند.

شهردار اسبق مشهد از پروژه تقاطع شهيد گمنام بازديد كرد

مشهد - اعظم اعظمي

شهردار اسبق مشهد از روند اجرايي پروژه تقاطع غيرهمسطح شهيد گمنام بازديد كرد. به گزارش روابط عمومي معاونت فني و عمران شهرداري مشهد، اكبر صابري‌فر با حضور در اين پروژه عمراني، از نزديك در جريان روند اجرايي آن قرار گرفتند. صابري‌فر در اين بازديد با اشاره به مشكلات پروژه‌هاي شهري گفت: كار كردن در شهر سخت است زيرا معارض زياد بوده و در جريان بودن ترافيك و رفت و آمد مردم بر مشكلات مي‌افزايد كه اين مشكل در مورد پروژه شهيد گمنام بيشتر است زيرا در نزديكي حرم مطهر رضوي قرار دارد.

وي تصريح كرد: ميدان شهيد گمنام يكي از مهمترين و سخت‌ترين گره‌هاي ترافيكي شهر است كه البته اين مكان در زمان شهرداري من به صورت ميدان درآمد، اما در حال حاضر با توجه به شرايط ترافيكي و رفت و آمد زياد در اين منطقه، امكان فعاليت به صورت ميدان يا چهارراه براي آن وجود ندارد. شهردار اسبق مشهد خاطرنشان كرد: اينكه عمليات اجرايي پروژه تقاطع غيرهمسطح شهيد گمنام تا ساعت 12 شب ادامه دارد، باعث خوشحالي مردم مي‌شود و در افزايش علاقه و اعتماد آن‌ها به نظام تاثيرگذار است و مطمئن باشيد كه آن‌ها قدردان اين زحمات شما خواهند بود.

اين ميدان يكي از مهمترين گره‌هاي ترافيكي مشهد است

محمود ريحاني، مدير نظارت بر پروژه‌هاي عمراني شهرداري مشهد در اين بازديد گفت: اين ميدان يكي از مهمترين گره‌هاي ترافيكي مشهد است و سال‌ها به دليل موضوع تحصيل حريم و تملك به تعويق افتاده بود اما با تاكيد شهرداري و شوراي شهر طي چند سال اخير، در دستور كار قرار گرفته و نگاه ويژه‌اي نسبت به آن وجود دارد.

وي ادامه داد: در اجراي اين پروژه به تاسيساتي برخورد كرديم كه در نقشه‌ها نبود و در برخي موارد از كارمندان بازنشسته شركت‌هاي خدماتي كمك گرفتيم و اين معارضات يكي از جدي‌ترين مشكلات ما بود. وي افزود: پروژه تقاطع غيرهمسطح شهيد گمنام در دل شهر اجرا مي‌شود و به همين دليل نبايد كار و زندگي مردم متوقف شود. وحيد برجسته‌نژاد، مدير پروژه تقاطع غيرهمسطح شهيد گمنام نيز در اين بازديد از پيش‌بيني خطوط اتوبوس BRT و مسير ويژه دوچرخه در اين پروژه خبر داد و عنوان كرد: با تاكيد شهردار مشهد، مسير ويژه براي افراد پياده هم در نظر گرفته شده است. وي هزينه اجراي پروژه تقاطع غيرهمسطح شهيد گمنام را 11 ميليارد تومان اعلام كرد و افزود: اين در حالي است كه هزينه تحصيل حريم پروژه حدود 100 ميليارد تومان است و بايد 12 هزار متر مربع تحصيل حريم صورت بگيرد كه بخش اعظم آن مربوط به شركت نفت است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي