جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/12/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4383

 معاون عمراني شهرداري اصفهان خبر داد؛
 تکميل سالن اصلي مرکز همايش هاي بين المللي و احياي ميدان امام علي (ع) تا پايان دور سوم شوراها 

 اصفهان - راعي

معاون عمراني شهرداري اصفهان با تاکيد بر اين که کل مجموعه مرکز همايشهاي بين المللي ده هزار ميليارد ريال بودجه نياز دارد که با همکاري بخش خصوصي در حال انجام است، اضافه کرد: براساس برنامه ريزي انجام شده سالن اصلي اين مجموعه تا پايان دور سوم شوراها تکميل مي شود.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، علي رضا قاري قرآن در جمع خبرنگاران با اشاره به مقايسه بودجه عمراني شهرداري طي ده سال گذشته اظهار داشت: در سال 82 بودجه شهرداري حدود هزار و 262 ميليارد ريال بود که 71 درصد آن به فعاليت هاي عمراني اختصاص داشت ولي اکنون در سال 91 بيش از 10 هزار ميليارد ريال بودجه شهرداري است و سهم بودجه عمراني به 82 درصد رسيده است. وي افزود: در سال 92 نيز 14 هزار و 240 ميليارد ريال بودجه نقدي و غير نقدي براي شهرداري پيش بيني شده که سهم بودجه عمراني 85 درصد است.

معاون عمراني شهرداري اصفهان اضافه کرد: از 85 درصد سهم بودجه عمراني ، 51 درصد آن سهم خالص عمراني است و تنها صرف ساخت و ساز مي شود و مابقي به منظور فعاليت هاي خدماتي و تملک پروژه ها هزينه مي شود. وي با اشاره به اين که تاکنون بالغ بر 40 درصد اين پروژه انجام شده است، ادامه داد: هزار و 500 ميليارد ريال براي احداث سالن اصلي مرکز همايش ها در نظر گرفته شده بود ولي اکنون با وجود افزايش قيمت ها، حدود 2 هزار و 500 ميليارد ريال براي اين طرح پيش بيني شده است. قاري قرآن به پروژه احياي ميدان امام علي(ع) اشاره کرد و گفت: پروژه احياي ميدان امام علي(ع) طرحي بي نظير در دنيا است چرا که در پرتراکم ترين و تاريخي ترين نقطه شهر در حال احيا است.

وي با بيان اين که مرفه‌ترين کشورها هم جرات ورود به چنين پروژه اي را ندارند، افزود: اين طرح با تمام ظرفيت و به صورت شبانه روزي در دست اجرا است. معاون عمراني شهرداري اصفهان تصريح کرد: فاز دوم اين طرح شامل ميدان اصلي و بدنه ميدان نيز تا پايان دور دوم شوراها تکميل و در اختيار شهروندان قرار مي گيرد. معاون عمراني شهرداري اصفهان با بيان اين که در سال آينده 2 هزار ميليارد ريال براي پروژه قطارشهري اختصاص داده شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به روند کند بودجه دولتي شهرداري تصميم گرفت به صورت جدي وارد شود و در سال آينده با 10 برابر کردن بودجه مترو، بخشي از ايستگاههاي آن را تکميل نمايد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي