جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/01/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4398

 خبر 

 اولين جلسه شوراي اداري جويبار تشكيل شد

جويبار- خبرنگار آفرينش

رئيس کارگروه توسعه بخش کشاورزي يکي از دغدغه هاي کشاورزان را باتوجه به شروع کشت بهاره تامين نهاده هاي کشاورزي و کود شيميايي عنوان کرد و اظهارداشت: متاسفانه طي گزارشي هنوز در بحث توزيع کود شيميايي در استان و شهرستان با مشکل مواجه هستيم.نيک نژاد اذعان داشت: در سال گذشته 2 هزارو 550 هکتار از اراضي براي کشت دوم که پيش بيني امسال افزايش آن است.

رئيس ستاد تسهيلات سفر جويبار با اشاره به اينکه نيروي انتظامي، هلال احمر ، آموزش و پرورش، شهرداري و ميراث فرهنگي تمهيدات لازم براي مسافران نوروزي ارائه دادند، افزود: بيش از 36 هزار مسافر و گردشگراز امکانات اقامتي ، تفريحي وتوريستي شهرستان استفاده کردند، که نسبت به سال گذشته بيش از 70 درصد افزايش مسافر و گردشگر نوروزي داشته که 75 درصد آنها در سواحل مستقر شدند.امام جمعه جويبار گفت: يکي از دغدغه هاي کشاورزان درفصل کشاورزي مساله تامين آب است.

حجت الاسلام محمد اسماعيل قلي پور با اشاره به اينکه در حماسه سياسي همه مسئوليت ها بردوش مردم است، اظهارداشت: انتخابات مظهر حماسه سياسي است که حضورحداکثري مردم موجب حيرت دشمنان و سرافرازي جمهوري اسلامي مي باشد. وي به ايجاد اعتماد در مردم با بسترسازي مناسب تاکيد کرد.وي با توجه به اينکه حماسه اقتصادي برعکس حماسه سياسي بر دوش مسئولين نظام است، اذعان داشت: مسئولين بايد در جذب و اعتماد سرمايه گذاران حمايت همه جانبه را داشته باشند.

وي با بيان اينکه بايد زير پاي سرمايه گذار همانند حجاج گوسفند قرباني کرد نه اينکه سرمايه گذار را قرباني کرد: تاکيد کرد: بايد دربوروکراسي هاي اداري گره هاي کور را در مسير راه سرمايه گذار باز کرد نه اينکه برمشکلات آن اضافه شود. همچنين بايد در مقابل ارائه تسهيلات و اعتبار به سرمايه گذار، بايد ازآنها مطالبه کرد ، اذعان داشت: اگر سرمايه گذاري بدنبال سوء استفاده کردن است بايد مسئولان مانع شوند.

مدير عامل شرکت غله و خدمات بازرگاني منطقه دو کشورخواستار اطلاع‌رساني بيشتر در خصوص مزاياي استفاده از نان سبوس‌دار شد

ساري- عبدالرحيم ديوسالار

مدير عامل شرکت غله و خدمات بازرگاني منطقه دو کشور درخصوص اين که چه ميزان از ظرفيت کارخانه‌هاي آرد استان مورد بهره‌برداري قرار مي‌گيرد، گفت: برخي کارخانه‌ها 70 تا 75 درصد ظرفيت کار مي کنند و تعدادي نيز حدود 50 درصد ظرفيت آنها فعال است. مهندس رضا افرازه رقابت کارخانه‌هاي آرد استانهاي هم جوار و ميزان تلاش در جذب مشتري را از عوامل دخيل در ميزان بهره‌گيري از ظرفيت توليد کارخانه‌اي آرد استان مازندران دانست.

مدير عامل شرکت غله و خدمات بازرگاني منطقه دو کشور، از توجه بيشتر دستگاههاي مرتبط مانند دانشگاه علوم پزشکي در 2 سال گذشته بر پخت نان واقعي با درصد سبوس بيشتر تاکيد کرد و گفت: با مواردي که درصد سبوس‌گيري و وجود فيبر را مراعات نکنند برخورد جدي به عمل مي‌آيد.افرازه با اعلام اينکه در مازندران به ازاي هر 800 نفر جمعيت يک واحد نانوايي فعاليت دارد واحدهاي نانوايي در اين استان را به تعداد 4 هزار و 100 واحد اعلام کرد. او خواستار اطلاع‌رساني بيشتر رسانه‌ها در خصوص مزاياي استفاده از نان سبوس‌دار شد.

مديرعامل شرکت غله و خدمات بازرگاني از بهسازي 780 نانوايي در استان مازندران طي 3 سال گذشته خبر داد. افرازه ميزان تسهيلاتي را که به منظور بازسازي نانوايي هاي ياد شده اختصاص يافت افزون بر 40 ميليارد ريال بيان کرد. او تاکيد کرد: با ابلاغ تسهيلات براساس نظر کارشناسان غله و سازمان صنعت، معدن و تجارت، اعتبار ياد شده به نانوايي‌هايي که در اولويت قرار دارند، پرداخت خواهد شد.مديرعامل شرکت غله و خدمات بازرگاني تصريح کرد: همه ساله اعتباراتي به منظور بهسازي نانوايي ها به صورت تسهيلات يارانه دار اختصاص مي‌يابد.افرازه نياز استان مازندران را به گندم 380 تا 400 هزارتن اعلام کرد و گفت: بخش اعظم گندم مورد نياز کارخانه هاي آردسازي اين استان از ساير استان ها يا واردات اين محصول تامين مي‌شود.

او ميزان ورود گندم کيفي به استان مازندران از طريق منطقه ويژه اقتصادي و بندر اميرآباد را امسال افزون بر 200 هزار تن اعلام کرد و گفت : با توجه به اين که براساس هماهنگيهاي انجام شده با شرکت بازرگاني دولتي ايران ، هزينه ورود گندم از بنادر جنوبي کمتر و از کيفيت خوبي نيز برخوردار است، بخشي از گندم مورد نياز استان مازندران از بنادر جنوبي تامين مي‌شود.

با هدف حفظ و احياي گونه‌هاي نادر؛

6 ذخيره‌گاه جنگلي در استان سمنان احداث شد

رييس اداره جنگل و جنگل‌کاري اداره‌ي منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان، گفت: در راستاي حفظ و احياي گونه‌هاي نادر در جنگل‌هاي استان سمنان، 6 ذخيره‌گاه جنگلي به مساحت 1150 هکتار در استان احداث شد.به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه‌ي سمنان، «بهزاد گلابيان»، اين ذخيره‌گاه‌ها که به حفاظت از درختان و درختچه‌هاي «ارس» و «بلوط اُوري» اختصاص دارد در شهرستان‌هاي شاهرود، دامغان و مهديشهر قرار دارند.

وي ادامه داد: ارس از گونه‌هاي سوزني برگ بومي ايران است که محدوده‌ي پراکندگي آن دامنه‌هاي جنوبي البرز و مناطق کوهستاني ايران است اين درختچه هميشه سبز و مقاوم با استقرار در مناطق خشک و سرد نقش مهمي در حفظ خاک و پايداري اکوسيستم‌هاي کوهستاني دارد. بلوط اُوري نيز از گونه‌هاي با ارزش جنس بلوط است که با استقرار در مناطق ارتفاعي علاوه بر حفظ خاک نقش کم‌نظيري در تغذيه‌ي حيات وحش و زيستگاه آنها دارد.

رييس اداره جنگل و جنگل‌کاري اداره‌ي منابع طبيعي و آبخيزداري استان افزود: با ايجاد ذخيره‌گاه‌هاي جنگلي و اجراي پروژه‌هايي مانند حصارکشي و حفاظت و ... از ورود دام به رويشگاه گونه‌هاي نادر و در معرض خطر انقراض جلوگيري مي‌شود تا به زادآوري و تجديد حيات آنها کمک و از تخريب و يا انقراض آنها ممانعت شود.گلابيان يادآور شد: اين ذخيره‌گاه‌ها بر اساس دستورالعمل‌هاي صادره از سازمان جنگل‌ها به‌عنوان مناطق «قرق» آگهي شده و ورود دام به آنها ممنوع است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي