جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/02/19 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4423

 ميز خبر 

وزارت کشور: انفجارهاي غرب تهران براي از بين بردن مهمات ضايعاتي بود

معاون امنيتي و انتظامي وزير کشور گفت: انفجارهاي شب گذشته که در غرب تهران رخ داد، براي از بين بردن مهمات ضايعاتي و از رده خارج بوده است.

به گزارش ايسنا، علي عبداللهي درباره اخبار برخي سايتها مبني بر رخ دادن سه انفجار پي در پي در غرب تهران گفت: معمولا در واحدهاي نظامي اينطور است که هر از چند گاهي به صورت روتين براي از بين بردن مهمات ضايعاتي و از رده خارج شده، انفجارهايي انجام مي‌شود.

وي تاکيد کرد:‌ در غرب تهران و در شهريار نيز يکي از پادگان‌ها به از بين بردن اين مهمات ضايعاتي و از رده خارج، اقدام کرده است.معاون وزير کشور تاکيد کرد:‌ اين انفجارها در مکان خاصي انجام مي‌شود تا خطري نداشته باشد.

سيد حسن نصرالله: حزب‌الله لبنان بخشي از پاسخ سوريه به اسرائيل خواهد بود

سيد حسن نصرالله درباره تلاش اسرائيل براي دخالت در سوريه گفت: دگرگون کردن اوضاع سوريه از طريق ايجاد جنگ گسترده هيچ نفعي براي اسرائيل ندارد چرا که اسرائيل مي‌داند حزب‌الله بخش جدايي ناپذيري از پاسخ سوريه به اسرائيل است.

به گزارش مهر، وي افزود: اسرائيل با طولاني‌ کردن درگيري‌ها در سوريه براي چند سال ديگر و کشته شدن مردم اين کشور به دست يکديگر منافعي را مي‌بيند و اين از جمله انگيزه‌هايي است که اسرائيل را به طراحي نقشه‌هايي جهت تکه تکه کردن سوريه تحت عناوين مختلف وا مي‌دارد نقشه‌هايي که هدف اصلي آنها ممانعت از وجود نيروي توانمند متحد در سوريه است تا بدين وسيله قواي ضعيفي در اين کشور باشد که نتواند در صورت حمله اسرائيل به اراضي سوري و مرزهاي اين کشور در برابر اسرائيل ايستادگي کند.

توافق مسکو و واشنگتن براي برگزاري کنفرانس بين‌المللي سوريه

در ديدار وزير خارجه آمريکا از روسيه مقام‌هاي دو کشور توافق کردند تا کنفرانسي بين المللي در خصوص سوريه برگزار کنند که ادامه کنفرانس ژنو باشد؛ هدف از اين کنفرانس تشکيل کميته‌اي متشکل از مخالفان و دولت سوريه براي اداره مرحله انتقالي اعلام شده است. به گزارش مهر، به نقل از شبکه خبري روسيه اليوم، جان کري، وزير خارجه آمريکا در ديدار با ولاديمير پوتين، رئيس جمهوري روسيه تلاش کرد تا شکاف ميان آمريکا و روسيه در خصوص درگيري‌هاي سوريه را کاهش دهد.

دستگيري 4 عضو طالبان در هرمزگان

فرمانده انتظامي رودان (استان هرمزگان) از شناسايي و دستگيري چهار عضو گروه طالبان در اين شهرستان خبر داد.

سرهنگ مجيد حاجي‌زاده در گفت‌وگو با ايسنا درخصوص شناسايي و دستگيري چهار عضو طالبان در شهرستان رودان گفت: ماموران با انجام اقدام اطلاعاتي و با بهره‌گيري از شيوه‌هاي پليسي، چهار عضو گروه طالبان را شناسايي و در يک اقدام ضربتي دستگير کردند. وي با بيان اينکه اين افراد در زمان دستگيري مسلح نبوده‌اند، افزود: متهمان دستگيرشده در بازجويي‌هاي بعمل آمده اعتراف کردند که مدت چهار سال است به عضويت گروه طالبان درآمده‌اند و آموزش‌هاي نظامي را در افغانستان براي مقابله با حملات ناتو فرا گرفته‌اند.

بروز اختلاف ميان پوتين و مدودف

بروز اختلاف ميان رئيس جمهور و نخست وزير روسيه موجب استعفاي معاون نخست وزير از سمت خود شد.

به گزارش مهر به نقل از رويترز، "ولاديسلاو سارکف" معاون "ديميتري مدودف" نخست وزير روسيه، مجبور به استعفا از سمت خود شد. کرملين با تائيد اين خبر اعلام کرد که "ولاديمير پوتين" با استعفاي سارکف موافقت کرده است. استعفاي سارکف پس از آن انجام شد که وي دولت را متهم کرد فرامين کرملين را به طور کامل به اجرا نمي گذارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي