جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/02/19 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4423

 آغاز اجراي سيستم آبياري تحت فشار در فينارود خلخال 

 اردبيل – زهرا مهرنوش

فرماندار خلخال از آغاز عمليات اجراي سيستم آبياري تحت فشار در منطقه گردشگري فينارود خلخال خبر داد. هوشنگ محمدي در جريان بازديد از منطقه گردشگري فينارود خلخال اظهار داشت: اين سيستم آبياري تحت فشار با تامين اعتباري بالغ بر 30 ميليارد ريال و در 120 هکتار از اراضي پايين دست سد فينارود خلخال اجرا مي‌شود.

محمدي افزود: منطقه گردشگري فينارود خلخال جزو مناطق گردشگري بکر و طبيعي خلخال است که به واسطه وجود جنگل و کوهستان در کنار هم و وجود چشمه‌سارهاي زلال در دل جنگل و ايجاد بندهاي تاخيري در اين منطقه موجب ايجاد چشم‌اندازي زيبا از نعمت آب، جنگل و کوهستان شده است. فرماندار شهرستان خلخال گفت: اين منطقه با داشتن آب و هوايي ملايم و لطيف همه ساله پذيراي گردشگران فراوان از مناطق مختلف کشور در فصول گرم سال است و در چند سال گذشته اين منطقه محل برگزاري جشنواره‌هاي مختلف از جمله جشنواره ماهيگيري بوده است که علاقمندان به اين تفريح سالم را از هزاران کيلومتر به سوي اين منطقه فرا مي‌خواند.

وي از پيمانکار و مجري طرح و دستگاه‌هاي ذيربط در اين حوزه خواست تا با سرعت‌بخشي به انجام پروژه بسترهاي توسعه اين منطقه را فراهم آورند. منطقه گردشگري فينارود خلخال از سال‌هاي گذشته به عنوان منطقه پايلوت و بزرگترين پارک آبخيزداري در جنوب استان در حال اجراست که هدف از اجراي طرح آبخيزداري تغذيه سفره‌هاي زيرزميني آب، جلوگيري از هدر رفت آب و تامين آب کشاورزي منطقه فينارود و اراضي پايين دست بوده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي