جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/02/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4426

 برگزاري‌ مذاکرات اشتون و جليلي در کنسولگري ايران در استانبول 

مذاکرات دو جانبه سعيد جليلي و کاترين اشتون، چهارشنبه اين هفته در محل کنسولگري ايران در استانبول برگزار مي‌شود.

به گزارش ايسنا بر اساس توافق ميان مذاکره‌کننده ارشد ايران و نماينده 1+5 قرار است سعيد جليلي و کاترين اشتون روز چهارشنبه 25 ارديبهشت در استانبول با يکديگر ديدار و گفت‌وگو کنند.بر اساس اين گزارش اين ديدار چهارشنبه شب در محل کنسولگري ايران در استانبول برگزار مي‌شود.

ديدار اشتون و جليلي در حالي روز چهارشنبه انجام مي شود که قرار بود اشتون پس از مذاکرات آلماتي 2 ظرف چند روز با وزراي خارجه گروه 1+5 مشورت کرده و پاسخ لازم درباره پيشنهاد ايران را به طرف مقابل ارائه کند. اما با گذشت حدود يک ماه از مذاکرات، ايران هنوز پاسخي به پيشنهادهايش دريافت نکرده است.

ايران انتظار دارد اين پاسخ را در نشست دو جانبه 25 ارديبهشت که در استانبول برگزار مي‌شود، دريافت کند. دفتر کاترين اشتون، رييس سياست خارجي اتحاديه اروپا و نماينده 1+5 در مذاکرات با ايران نيز در اين باره اعلام کرده است که در ادامه آخرين دور از مذاکرات ايران و 1+5 در آلماتي که در تاريخ 16 و 17 فروردين ماه برگزار شد، ميان اشتون و جليلي ديداري در 25 ارديبهشت صورت مي‌گيرد.

هنوز مشخص نيست که دو طرف پس از پايان مذاکرات بيانيه مجزا منتشر کرده يا کنفرانس خبري مشترک يا جداگانه برگزار مي کنند.هم چنين قرار است، مذاکره کننده ارشد ايران صبح روز پنجشنبه در کنفرانسي مطبوعاتي در محل کنسولگري ايران در استانبول به سوالات خبرنگاران پاسخ دهد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي