جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/03/22 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4449

 حسن روحاني بعد از ائتلاف اصلاح طلبان:
 سوگند مي‌خورم كه پاسدار راستين قانون اساسي و دغدغه‌هاي ملت باشم 

حسن روحاني کانديداي انتخابات رياست جمهوري پس از کناره گيري محمدرضا عارف از کانديداتوري انتخابات رياست جمهوري، بيانيه اي صادر کرد.

بخشي از متن اين بيانيه به اين شرح است:

برادر بزرگوار جناب آقاي دكتر عارف و من، هر دو به عشق اسلام و ايران و آرزوي خدمت به شما ملت عزيز به صحنه آمده‌ايم؛ و اينك كه ايشان صميمانه رداي خويش در قامت اصلاحات را بر دوش گفتمان توامان اصلاحات و اعتدال نهاده است، سوگند مي‌خورم كه پاسدار راستين قانون اساسي و انديشه‌ها و دغدغه‌هاي گفتماني همة ملت ايران باشم؛ تا با تشكيل دولت تدبير و اميد، دوشادوش يكديگر و دست در دست بزرگان اين مرز و بوم، مراجع عظام ديني، نخبگان و انديشه‌ورزان، و اشراف حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر بزرگوار انقلاب، صفحه‌اي نو در سربلندي ايران گشوده و با شما ملت بزرگ از گردنه‌هاي خطرناك در راه عبور نماييم.

گفتمان اعتدال و اخلاق، گفتمان فراگير سازندگي، اصلاحات و اصولگرايي است؛ گفتمان حكمراني خوب و حاكميت راستگويي و درستكاري است؛ گفتمان منافع و امنيت ملي، حقوق شهروندي، آزادي و آباداني، امنيت و آرامش، انسجام و وحدت ملي، ‌ثبات و پايداري است. گفتمان اخلاق و ميانه‌روي، دوري از افراط و تفريط، و اولويت ايران و ايراني است. آنچه آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني آن را اعتدال اسلامي و تداوم فرهنگ اصيل اهل‌بيت و حكومت راستين ايشان خوانده است، و حجت‌الاسلام والمسلمين سيدمحمد خاتمي دوري از افراط‌‌گرايي و گريز از تندروي ناميده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي