جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/04/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4474

 نخستين چاپخانه مطبوعات هرمزگان افتتاح شد 

 بندرعباس - خبرنگار آفرينش

با حضور معاون سياسي امنيتي استاندار هرمزگان، مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي هرمزگان و جمعي از مديران مسئول روزنامه هاي محلي نخستين چاپخانه مطبوعات هرمزگان افتتاح شد.

معاون سياسي- امنيتي استانداري هرمزگان با تبريک فرا رسيدن ماه مبارک رمضان گفت: خدا را شاکريم که در هفته صنعت و معدن اين چاپخانه به بهره برداري رسيد.گل محمد بامري افزود: هرمزگان يک استان مهم و حساس است که در همه ابعاد صنعتي رشد داشته است اما با وجود داشتن نشريات و مجلات متعدد از داشتن چاپخانه محروم است. وي با بيان اينکه هرمزگان يک استان ويژه است اما از امکاناتي که بايد، برخوردار نيست ادامه داد: رسانه هاي مکتوب هرمزگان با تمام مشکلات به فعاليت خود ادامه مي دهند و اين انصاف نيست که فردي، زمين و تسهيلات دريافت کند اما به تعهدات خود در قبال احداث چاپخانه عمل ننمايد.بامري تاکيد کرد: اگر در موعد تعيين شده چاپخانه بندرعباس تحويل نشود، زمين پس گرفته خواهد شد و با تمام توان کسي که بتواند اين کار را انجام دهد مورد حمايت و تقويت قرار خواهد گرفت.

بامري خطاب به مدير چاپخانه آريا گفت: يقين بدانيد سرمايه گذاري صورت گرفته در هرمزگان براي تاسيس چاپخانه مطبوعات، هدر نرفته است و علاوه بر بعد اقتصادي ، داراي بعد معنوي نيز خواهد بود.مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي هرمزگان نيز با بيان اينکه وجود يک چاپخانه جامع الشرايط براي استان لازم و ضروري است گفت: يکي از عوامل بقاء بشر روي آوردن به تحول و نوآوري است.حجت الاسلام حسين مرشدي افزود: علم بايد در عرصه زندگي حضور عملي داشته باشند و اگر تمام ابعاد زندگي بشر را شامل نشود، نقص در زندگي است. وي خاطرنشان کرد: در هرمزگان پيشرفتهاي متعددي را شاهد بوده ايم. اما اين توسعه و پيشرفت در تمامي بخش ها صورت نگرفته است از جمله در زير ساختهاي مطبوعات استان.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
اجتماعي
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي