جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/05/07 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4488

 به منظورحل اختلافات في‌مابين؛
 ملاقات نمايندگان ايران و حماس با حضور حزب‌الله 

يکي از رهبران جنبش مقاومت اسلامي فلسطين (حماس) از ديدارهاي "مهم" ميان رهبران اين جنبش با مسوولان ايراني و حزب‌الله لبنان به منظور "حل و فصل اختلافات" به وجود آمده بعد از موضع‌گيري بر سر مساله سوريه و از سرگيري مجدد روابط، خبر داد.به گزارش ايسنا، احمد يوسف در گفت‌وگو با خبرگزاري فرانسه به زمان دقيق انجام اين ديدارها اشاره‌اي نکرد ولي افزود که اين ديدار مهم در اين ماه ميان دو تن از رهبران برجسته حماس با مسوولان ايراني برگزار شد که رهبراني از حزب‌الله لبنان نيز در آن حضور داشتند و طي آن روابط مشترک و استراتژيک ميان حماس و ايران مورد بررسي قرار گرفت.

بنابر گزارش روزنامه‌ي الحيات - چاپ لندن، وي ادامه داد: دو طرف بر تمايل خود بر ادامه روابط خوب و هماهنگي‌هاي مشترک تاکيد و عنوان کردند که حماس شريک استراتژيک ايران بوده و دشمن مشترک همان اشغالگران اسراييلي هستند.

اين عضو جنبش حماس گفت که توافق شد که هر يک از دو طرف مواضع ديگري را درباره مسايل اختلافي به ويژه موضع‌گيري‌ها بر سر مساله سوريه درک کند. هم‌چنين دو طرف نسبت به همکاري و هماهنگي با يکديگر در همه مسايل ابراز تمايل کردند.

وي با اشاره به توافق دو طرف بر سر ادامه ديدارها، بيان کرد که انتظار مي‌رود روابط (ايران و حماس) به‌زودي به وضعيت قبل و حتي بهتر از آن برگردد.احمد يوسف تاکيد کرد: حماس اصلا روابطش را با ايران قطع نکرده است اگر چه به دليل اختلاف مواضع در ماجراي سوريه، تحت تاثير قرار گرفته است. موضع حماس دفاع از حق ملت سوريه در بيان نظراتش است و اين موضع موضع‌گيري اصولي و اخلاقي به شمار مي‌رود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي