جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/05/10 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4490

 ايران زمين 

 هزينه‌کرد بيش از 122 ميليارد تومان در پروژه‌هاي راه‌سازي 6 سال اخير

مشهد – خبرنگار آفرينش

معاون فني و عمران شهردار مشهد گفت: بيش از 122 ميليارد تومان در پروژه‌هاي راه‌سازي 6 سال اخير شهرداري هزينه شده است.

به گزارش روابط عمومي معاونت فني و عمران شهرداري مشهد، حميد گشايشي خاطرنشان کرد: در دوره فعلي مديريت شهري مشهد بيش از 160 کيلومتر راه توسط شهرداري ساخته شده که براي اين منظور 122 ميليارد و 178 ميليون و 800 هزار تومان هزينه شده است.وي با بيان اينکه هزينه اين راه‌سازي مربوط به زمان انجام پروژه است، افزود: به عنوان مثال اگر پروژه‌اي در سال 1386 با اعتبار 200 ميليون توماني اجرا شده است، قطعا هزينه اجراي آن در سال جاري به مراتب بيشتر از اين خواهد بود.وي ادامه داد: به عبارت ديگر اگر هزينه‌هاي پروژه‌هاي راه‌سازي به قيمت امروز حساب مي‌شد، رقمي غيرقابل باور به دست مي‌آمد.

ثبت ملي دو واقعه تنگ گجستان و تنگ تامرادي کاري بزرگ بود که رسانه‌ها کمتر به آن پرداختند

ياسوج - ربيعي

مديرکل ميراث فرهنگي کهگيلويه و بويراحمد گفت: ثبت ملي دو واقعه تاريخي جنگ در تنگ گجستان و تنگ تامرادي کاري بزرگ بود که رسانه‌ها کمتر به آن پرداختند.حميدرضا واعظي‌زاده در جمع خبرنگاران گفت: در حوزه ميراث فرهنگي کارهاي بزرگي انجام شده که از جمله آن‌ها مي‌توان به ثبت ملي چند اثر اشاره کرد.وي افزود: در کل تعداد دو هزار و 630 اثر طبيعي و ملي در استان وجود دارد که 750 اثر آن ثبت ملي شده است.مديرکل ميراث فرهنگي کهگيلويه و بويراحمد افزود: در هشت ماهه گذشته تعداد 31 اثر را در دستور کار قرار داديم که بيشتر آن‌ها مربوط به مناسبت‌هاي ديني از جمله موضوع عاشورا بود.واعظي‌زاده عنوان کرد: يکي از اين آثار مربوط به رشادت مردم استان در واقعه تنگ تامرادي بود که بايد در فهرست آثار ماندگار قرار مي‌گرفت و ما اين کار را انجام داديم.

قدمي:

شناسايي و دستگيري بيش از 180 معتاد خياباني در قائم شهر

قائم شهر - خبرنگار آفرينش

فرمانده انتظامي قائم شهر از شناسايي و دستگيري بيش از 180 معتاد خياباني دراين شهرستان خبرداد.

سرهنگ محمد رضا قدمي در گفتگو با خبرنگارآفرينش با اشاره به اينکه طرح جمع‌آوري معتادان خياباني در قائم شهر با هماهنگي مرجع قضائي در مناطق آلوده و جرم‌خيز در 3 روز گذشته اجرائي گرديد، گفت: در اين طرح پس از اقدامات اطلاعاتي و شناسايي مناطق آلوده و جرم‌خيز با تشکيل تيمهاي ويژه، طرح جمع‌آوري معتادان خياباني در 3 مرحله اجرائي گرديد.

وي اظهارداشت: در اين طرح ماموران انتظامي شهرستان موفق شدند، در چند مرحله عمليات پاکسازي در 3 روز اخير با رعايت موازين شرعي و قانوني بيش از 180 معتاد را که با پرسه زدن در معابر عمومي و خيابانها، موجبات ناامني مردم را فراهم کرده بودند، شناسايي و دستگير کنند.

وي افزود: تعدادي از اين افراد پس از شناسايي و تشکيل پرونده، به اردوگاه ترک اعتياد ساري انتقال و مابقي به کمپهاي ترک اعتياد شهرستان تحويل داده شدند.

هنر معرق کاري بر روي درختان بوستان وکيل آباد

مشهد – خبرنگار آفرينش

حسين طاهري پور شهردار منطقه9 بيان کرد: هنر معرق کاري به درختان خشکيده بوستان وکيل‌آباد منطقه9 مشهد اثر جاويد و ماندگار مي دهد.وي اظهار کرد: ايرانيان به اين هنر که جزئي از صنايع دستي به شمار مي‌رود علاقه زيادي دارند و اين هنر نقش و طرحي به درختان خشکيده بوستان وکيل آباد مي‌دهد.

وي با توجه به هنر معرق کاري در بوستان وکيل آباد اعلام کرد: اين هنر از سال 1391 آغاز به کار کرده است .درختاني مانند اشن ،افرا...، بعد از خشک شدن باعث خطر براي رهگذران بوستان مي‌شود در يک اقدام جالب بعد از قطع درختان خطرساز از فاصله 1متري نقشي زيبا روي درختان با هنر معرق کاري طراحي مي شود.

وي با توجه به هنر معرق کاري در بوستان وکيل آباد اعلام کرد: از نمونه کارهاي زيباي اين هنر مي‌‎توان به اثر جاويد کاوه آهنگر شخصيت اسطوره‌اي متعلق به ايران باستان اشاره کرد. همچنين از آثار ديگر اين هنر ارزشمند مي‌توان به کتابها، هفت سين، در باستاني و خليج فارس اشاره کرد.

وي با توجه به استقبال بي نظير مردم از آثار خلق شده معرق کاري خاطر نشان کرد:علاوه بر طبيعت زيبايي که بوستان وکيل آباد دارد مي توان به مجسمه هاي هفت کوتوله ، قارچ ،اسب ها و آلاچيق برگي اشاره کرد که ورودي پارک شب بوستان وکيل آباد مي باشد.

شهرداري منطقه9 از انواع گونه هاي گياهي در بوستان وکيل آباد مانند کاج، سرو، زبان گنجشک،گردو،توت،چنار،بادام،افرا،باران طلايي،ارغوان،اقاقيا،زيتون تلخ،پالونيا نام برد و اذعان کرد: در اين بوستان درختان بالاي 100سال هم داريم که مي توان به درختان شاتوت،توت،چنار اشاره کرد.

حسين طاهري پور در پايان از همه شهروندان درخواستي نمود:اين طبيعت زيبا متعلق به همه شهروندان مي باشد براي چيدن ميوه شاخه درختان را نشکنند،زيرا آسيب جدي به درختان وارد مي‌شود.

شهردار دهدشت:

پيشرفت 40درصدي ساماندهي ميدان مرکزي

ياسوج - محمدشفيع ربيعي

سيد حجت‌ا... تقوي در گفت‌‌وگو با خبرنگار آفرينش در کهگيلويه با اشاره به عدم وجود پارک‌هاي بزرگ و مجهز در شهر دهدشت و ضرورت ايجاد پارکي بزرگ و در خور شان مردم دهدشت شهرداري بر طرح احداث پارک بزرگ ولايت دهدشت تاكيد كرده و اضافه کرد: فاز اول اين پارک در فضايي به ميزان 10 هکتار به زودي انجام خواهد شد.

وي با بيان اينکه طراحي پارک ولايت دهدشت انجام گرفته و کار عملياتي به زودي انجام مي‌گيرد، اضافه کرد: بعد از پايان فاز اول اين پروژه فاز دوم با مساحتي معادل 27 هکتار انجام خواهد شد.

شهردار دهدشت از مسئولان استاني خواست که به جهت نياز شديد شهروندان دهدشتي به پارک‌هاي بزرگ تمام تلاش خود را براي حمايت از اين طرح به کار گيرند.

طرح پارک بزرگ ولايت دهدشت

تقوي با بيان اينکه سعي شده در طراحي اين پارک استانداردهاي لازم به کار گرفته شود، افزود: در طراحي اين پارک زمين ورزشي، پيست اسکيت، پارک کودک، کافه سنتي، پارکينگ، درياچه مصنوعي و آمفي تئاتر روباز در نظر گرفته شده است. شهردار دهدشت همچنين گريزي به برخي شائبه‌ها پيرامون ميدان مرکزي شهر دهدشت زد و افزود: ساماندهي و بازسازي ميدان مرکزي حدود 40 درصد پيشرفت فيزيکي دارد.

وي ادامه داد: با توجه به کمبود پارک در سطح شهر دهدشت مردم اوقات فراغت خود در اين ميدان بسر مي‌کنند؛ به همين جهت سعي کرديم که ساماندهي ميدان مرکزي در فاز انجام گيرد و بعد از اينکه پارکي در خور شأن مردم دهدشت احداث شد، فاز دوم ساماندهي ميدان نيز انجام خواهد شد.

تقوي با بيان اين مطلب که در فاز اول ساماندهي ميدان مرکزي محوطه اطراف اين ميدان بازسازي مي‌شود، بيان کرد: سعي شده به صورت کاملاً کارشناسي و با به‌کارگيري معماري ايراني طراحي شود.

طرح ساماندهي ميدان مرکزي دهدشت

وي تصريح کرد: اصولاً وجود پارک در مرکز شهر و جايي که بيشترين ترافيک و آلودگي صوتي وجود دارد، کارشناسي نيست و با توجه به فضاي بزرگي که ميدان مرکزي شهر دهدشت به خود اختصاص داده بود سعي شد طراحي زيبا و البته سنتي براي اين ميدان توسط مهندسان معمار هم‌استاني انجام گيرد.

شهردار دهدشت گفت: در طراحي ميدان مرکزي علاوه بر المان‌هايي که برگرفته از معماري بافت قديم دهدشت هستند، فضاي سبز و فواره نيز در نظر گرفته شده است.

تقوي در ادامه از کساني که طراحي و ساماندهي ميدان مرکزي را به باد انتقاد گرفته‌اند خواست تا با اندکي حوصله بعد از اتمام طرح به ميدان زيباي شهر خود ببالند. وي در پايان ابراز داشت: اين طرح حاصل يک خرد جمعي و استفاده از دانش روز مهندسان شهرسازي و معماري است و سعي خواهيم کرد با بهترين کيفيت و مصالح استاندار ساخته شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي