جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/05/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4493

 ميز خبر 

از سوي رييس قوه قضاييه انجام شد؛ معرفي مصطفي پورمحمدي به عنوان وزير دادگستري به رييس‌جمهور

روابط عمومي سازمان بازرسي کل کشور اعلام کرد که رييس قوه قضاييه، مصطفي پورمحمدي را به عنوان وزير دادگستري به رئيس‌جمهور معرفي کرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان بازرسي کل کشور، آيت‌الله آملي‌لاريجاني، حجت‌الاسلام مصطفي پورمحمدي را به عنوان وزير دادگستري به حجت‌الاسلام و المسلمين حسن روحاني معرفي کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي در حال حاضر رييس سازمان بازرسي کل کشور است.

انتصاب رئيس دفتر بازرسي، معاون پارلماني و رييس حراست رياست جمهوري

محمد نهاونديان رئيس دفتر، حسين فريدون رئيس دفتر بازرسي و حجت‌الاسلام تيمور علي‌عسگري معاون پارلماني رئيس‌جمهور شدند.

به گزارش تسنيم، حجت‌الاسلام حسن روحاني رئيس‌جمهور کشورمان، در احکام جداگانه‌اي رئيس دفتر، رئيس دفتر بازرسي و معاون پارلماني خود را منصوب کرد.

براين اساس محمد نهاونديان رئيس دفتر، حسين فريدون رئيس دفتر بازرسي و حجت‌الاسلام تيمور علي‌عسگري معاون پارلماني رئيس‌جمهور شدند.

همچنين رئيس حراست رياست جمهوري منصوب شد و در حکمي از سوي رئيس دفتر رئيس‌ جمهور، عليرضا خان‌کرمي به سمت مشاور نهاد و رئيس مرکز حراست رياست جمهوري منصوب گرديد.

السيسي: آمريکا به مردم مصر پشت کرد

وزير دفاع و فرمانده نيروهاي مسلح مصر در نخستين مصاحبه خود از زمان سرنگوني محمد مرسي با انتقاد شديد از آمريکا، کاخ سفيد را به ناديده گرفتن خواسته مردم مصر و حمايت‌هاي ناکافي در بحبوحه تهديدهاي يک جنگ داخلي متهم کرد.

به گزارش مهر، ژنرال عبدالفتاح السيسي، وزير دفاع و فرمانده نيروهاي مسلح مصر در مصاحبه با روزنامه واشنگتن پست درباره دولت آمريکا گفت: شما به مردم مصر پشت کرده و آن‌ها را تنها گذاشتيد و آن‌ها اين کار شما را فراموش نخواهند کرد. حالا مي‌خواهيد به اين بي‌اعتنايي خود ادامه دهيد؟

ژنرال السيسي که به عنوان قدرتمندترين مرد مصر در نظر گرفته مي‌شود، گفت که تمايلي به نامزدي براي پست رياست جمهوري ندارد. اما پس از اينکه با فشار خبرنگار واشنگتن پست مواجه شد، احتمال نامزدي خود در انتخابات را رد نکرد.

عربستان مانع عبور هواپيماي عمر البشير به سوي ايران شد

شبکه اسکاي نيوز عربي از ممانعت رياض از عبور هواپيماي حامل عمر البشير از فراز آسمان ‌عربستان خبر داد.

به گزارش ايسنا، شبکه اسکاي نيوز عربي اعلام کرد: هواپيماي حامل عمر البشير، رئيس‌جمهوري سودان که راهي تهران بود تا در مراسم تحليف رئيس‌جمهوري ايران شرکت کند، اجازه عبور از حريم هوايي عربستان سعودي را پيدا نکرد.

هنوز دليل اين اقدام عربستان و يا موضع‌گيري رسمي اين کشور مشخص نيست اما اسکاي نيوز عربي تاکيد کرد که هواپيماي حامل عمر البيشر به ناچار مسير خود را براي رفتن به ايران تغيير داد.بنا به گفته خبرنگار اين شبکه خبري در سودان نيز هواپيماي حامل البشير به خارطوم پايتخت سودان بازگشته است.

عمر البشير به اتهام ارتکاب جنايات جنگي در سودان جنوبي از سوي اينترپل تحت تعقيب است.

خوردن گوشت گربه در سوريه حلال شد!

متأسفانه به دليل جمعيت زياد آوارگان و کمبود بودجه و غذا، اين آوارگان در وضعيت بسيار بدي بسر مي برند از همين رو چنين فتوايي صادر شده است.

به گزارش شيعه آنلاين، تعدادي از علما و مفتي هاي شهر حمص در شمال سوريه، با صدور فتوايي "خوردن گوشت گربه" را حلال اعلام کردند.

اين مفتي ها، براي توجيه فتواي خود اعلام کردند:‌ با توجه به اوضاعي که پناهندگان و آوارگان سوريه اي در آن به سر مي برند، اين احتمال وجود دارد که بسياري از آنان از گرسنگي جان بدهند از همين رو خوردن گوشت گربه را حلال اعلام مي کنيم.گفتني است اين فتوا در ابتدا در اردوگاه آوارگان سوريه اي در جنوب کشور ترکيه صادر شد.

گفته مي شود پس از گذشت چند روز از صدور اين فتوا، شيوخ ديگر شهرهاي سوريه نيز آن را پذيرفته و اعلام کردند که با توجه به وضعيت غذايي آوارگان در سراسر سوريه، اين فتوا را تأييد مي کنند و در همه جاي سوريه قابل اجرا است.

اردوغان: نمي‌گذاريم ترکيه مصر شود

نخست وزير ترکيه با تاکيد بر اينکه اجازه تکرار شرايط مصر در ترکيه را نمي‌دهد، گفت: حزب حاکم ترکيه از نتايج انتخابات تبعيت مي‌کند.

به گزارش ايسنا، به نوشته روزنامه حريت، رجب طيب اردوغان، نخست وزير ترکيه گفت: آيا ما اين مساله را قبول مي‌کنيم که برخي تلاش کنند تا شرايط مصر را در ترکيه به وجود آورند؟ هرگز. حق مردم در مصر زير پا گذاشته است. اگر افرادي به ارتش در مصر احترام بگذارند که هم اکنون زمام امور را به دست گرفته است اين امر براي من غيرممکن است.

معاون نخست وزير ترکيه جان کري، وزير امور خارجه آمريکا را به خاطر اظهارتش در اين مورد که ارتش مصر در حال احياي دموکراسي است مورد انتقاد قرار داد.

بسته شدن مراکز ديپلماتيک اروپا؛22 سفارتخانه آمريکا هم تعطيل شد

22 سفارتخانه و کنسولگري آمريکا و سفارت‌خانه‌هاي فرانسه، انگليس و آلمان در يمن و چند کشور آفريقايي و خاورميانه به دليل تهديدهاي امنيتي تعطيل شدند.به گزارش مهر، به نقل از خبرگزاري رويترز، روز شنبه شبکه خبري سي بي اس در گزارشي به نقل از يک منبع موثق اطلاعاتي گزارش داد که توطئه بزرگي در شرف وقوع است و تيم اجراي اين توطئه انتخاب شده و کار خود را آغاز کرده است.فرانسوا اولاند،‌ رئيس جمهوري فرانسه نيز گفت: ما دلايل و شواهدي در دست داريم که ثابت مي‌کند تهديد بسيار جدي است و ديگر کشورها نيز گام‌هاي مشابه برداشته‌اند.

براساس گزارش خبرگزاري هند، آمريکا تدابير امنيتي را در تمام فرودگاه‌ها و ايستگاه‌هاي قطار اصلي اين کشور افزايش داده اتخاذ کرده و به دليل تهديد "بسيار خاص" القاعده در شبه جزيره عرب اقدامات ويژه از جمله تعطيلي موقت 22 دفتر و هيات ديپلماتيک خود را به اجرا گذاشته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي