جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/05/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4496

 رهبر معظم انقلاب در ديدار مسئولان، عنوان کرد:
 «ايمان» و «اتحاد کلمه» دو عامل مقاومت ملتها در برابر توطئه هاي دشمنان 

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار مسئولان، سفراي کشورهاي اسلامي و جمعي از اقشار مختلف مردم، با اشاره به حوادث و اختلافات تحميلي از سوي بيگانگان در برخي کشورهاي اسلامي، «ايمان» و «اتحاد کلمه» را دو عامل مقاومت ملتها در برابر توطئه هاي دشمنان خواندند و تأکيد کردند: به فضل پروردگار و با روحيه ي ايمان و وحدت مردم ايران، تيرهاي زهرآگين اختلافات هيچگاه در ملت اثر نکرده و با اعتماد و حسن ظن به وعده هاي الهي، پيشرفت هاي مستمر، جزء ذات حرکت ملت ايران شده است.

به گزارش دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با تبريک عيد سعيد فطر به آحاد ملت، يک ماه روزه داري و انجام اعمال عبادي از سوي اقشار مختلف مردم و وجود روح توسل و ذکر در کشور را زمينه ساز نزول و جلب رحمت الهي دانستند و افزودند: لازم است مسئولين محترم و مجموعه تازه نفسي که مسئوليت‌هاي کشور را براي پيشبرد امور، با ثبات قدم و عزم و اراده راسخ بر عهده گرفته اند، در طول راه دشوار مسئوليت، از سلاح ذکر و توسل و اعتماد به خداوند متعال بهترين استفاده را بکنند.

ايشان همچنين خاطرنشان کردند: مسئولين سطوح بالا، کارهاي سنگين، وظايف مهم و حقوق عمومي مردم را با جلب کمک الهي بخوبي مي توانند انجام دهند و هيچ مشکل غيرقابل حلي وجود نخواهد داشت.

رهبر انقلاب اسلامي لازمه ي دريافت هدايت و لطف الهي و اميدوار بودن به ياري خداوند را به صحنه آوردن همه موجودي و توان و تلاش دانستند و افزودند: نمي شود با تنبلي و کار نکردن به رحمت خداوند اميدوار بود، و بايد از تمام فکر، تدبير، نيروي جسماني و امکانات عظيم نيروي انساني کشوراستفاده کرد.

ايشان، با اشاره به برخي افراد که در مقاطعي از سالهاي پس از انقلاب اسلامي در اثر نزديک‌بيني يا ضعف در حسن ظن به وعده هاي الهي، دچار يأس مي شدند، تأکيد کردند: در همان مقاطع بارها نصرت خداوند شامل حال ملت ايران شد و امروز نيز ملت و کشور نسبت به همه دوره هاي گذشته در نقطه مقدم قرار دارد.

حضرت آيت الله خامنه اي تصريح کردند: ايران اسلامي روز بروز پيشرفت کرده و خواهد کرد و پيشرفت جزء ذات حرکت ملت ايران شده است.

رهبر انقلاب اسلامي در بخش ديگري از سخنانشان، به مشکلات بزرگ برخي کشورهاي اسلامي در منطقه غرب آسيا و منطقه شمال افريقا اشاره کردند و افزودند: اين مشکلات غالباً تزريق شده و تحميل شده از سوي بيگانگان است و راه علاج و خلاصي از حوادث و اختلافات موجود نيز اين است که خود ملتها با حکمتِ نخبگان و هدايت پيشوايان و عقلاي خود تصميم بگيرند و دخالت هاي مغرضانه بيگانگان و تزريق نفاق و دودلي در بين مردم متوقف شود.

ايشان در ادامه اثر نکردن توطئه ي اختلاف افکني جبهه استکبار عليه ملت ايران را مورد تأکيد قرار دادند و خاطرنشان کردند: در ايران، مذاهب و اقوام گوناگون در کنار يکديگر و دست در دست هم و گروهها و جريانهاي سياسي در مسائل مختلف با وحدت و همدلي حرکت کرده و توطئه اختلاف افکني هاي مذهبي و قومي و سياسي در مقابل روحيه ي ايمان و اتحاد و انسجام و وحدت ملت، هيچ کاربرد و اثري نداشته است.

حضرت آيت الله خامنه اي، «ايمان به خدا» و «اتحاد کلمه» را دو عامل توليد قدرت مقاومت و پايداري ملتها در مقابل تيرهاي زهرآگين اختلافات برشمردند و خطاب به مسئولان، نخبگان سياسي و برجستگان ديني تأکيد کردند: هرچه مي توانيد برروي تقويت «ايمان» و «اتحاد و انسجام ملت» تکيه کنيد، و اي کاش مسئولان سياسي و فرهنگي کشورهاي اسلامي درگير حوادث و مشکلات نيز به اين نکته توجه مضاعف مي کردند.

پيش از بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامي حجت الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني رئيس جمهور، با تبريک عيد سعيد فطر، اين عيد را عيد ايستادگي و پايداري و تهذيب نفس خواند و با تشکر از همه ي ملت ايران براي حرمت داري اين ماه مبارک افزود: رمضان، ماه وحدت است که همه ي ملت ها با مناسکي واحد پيوند خود را محکم تر مي کنند.

رئيس جمهور اظهار اميدواري کرد که رنج و خستگي کشورهاي مسلمان بويژه کشورهايي که امروز با دخالت خارجي دچار رنج مضاعف شده اند برطرف شود و عيدانه ي آنها در اين عيد بزرگ، رهايي از مشکلات بوجود آمده باشد.

دکتر روحاني با بيان اينکه ماه مبارک رمضان، ماه غفران و رحمت واسعه ي الهي نيز مي باشد، افزود: لازم است به برکت اين ماه، دلها را پاک کنيم و محبت ها را گسترش دهيم.

رئيس جمهور با تأکيد بر ضرورت افزايش قدرت ملي، قانونگرايي را زمينه اي براي انسجام و وحدت ملي خواند و اظهار اميدواري کرد دولت يازدهم با کسب رأي اعتماد از مجلس شوراي اسلامي بتواند خدمت خود را هرچه زودتر به ملت شريف ايران آغاز کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي