جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/05/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4496

 خبـر 

 نتايج نهايي سطح سه حوزه‌هاي علميه خواهران 25 مرداد اعلام مي‌شود

نتايج نهايي پذيرفته‌شدگان مقطع سطح سه حوزه‌هاي علميه خواهران 25 مرداد اعلام مي‌شود.به گزارش خبرنگار مهر، مديريت سنجش و پذيرش حوزه‌هاي علميه خواهران اعلام کرد: واحدهاي آموزشي تابعه مرکز مديريت حوزه‌هاي علميه خواهران و داوطلبان، مي­ توانند جهت دريافت نتايج نهايي به سه طريقه اقدام کنند.يکي از اين طرق مراجعه به نرم‌افزار پذيرش سطح سه در شبکه داخلي حوزه‌هاي علميه خواهران از سوي واحدهاي آموزشي است که داوطلبان نيز مي‌توانند از 25 مردادماه به پايگاه اينترنتي مرکز مديريت حوزه‌هاي علميه خواهران به نشاني www.whc.ir مراجعه کنند و با درج شماره پرونده و کد رهگيري يا شماره پرونده، شماره شناسنامه و کد ملي از قبولي خود مطلع شوند.

داوطلبان همچنين مي‌توانند کد ملي خود را به سامانه پيام کوتاه سنجش و پذيرش به شماره 30002144 ارسال کنند و از قبولي مطلع شوند.در صورتي که داوطلبان نسبت به نتيجه نهايي خود اعتراض داشته باشند مي‌توانند از طريق صفحه شخصي خود در سامانه اينترنتي پذيرش اقدام و پاسخ اعتراض خود را از طريق همان سامانه دريافت کنند.

کليه داوطلبان پذيرفته شده، لازم است جهت ثبت نام از تاريخ 2 تا 9 شهريورماه به واحدهاي آموزشي سطح سه پذيرفته شده مراجعه کنند.واحدهاي آموزشي سطح سه مي‌توانند به نرم‌افزار پذيرش سطح سه در شبکه داخلي حوزه‌هاي علميه خواهران مراجعه و نسبت به ثبت نام آنان اقدام کنند.اسامي داوطلبان تکميل ظرفيت 16 شهريورماه اعلام خواهد شد و اين دسته از طلاب تا تاريخ 20 شهريورماه مهلت دارند تا در واحدهاي آموزشي ثبت نام کنند.

با آغاز انتخاب رشته کنکور 92

سازمان سنجش هشدار داد؛ داوطلبان مراقب تبليغات کذب و افراد سودجو باشند

سازمان سنجش با آغاز انتخاب رشته کنکور به داوطلبان هشدار داد: افراد سودجو و برخي از موسسات و آموزشگاه‌هاي به اصطلاح علمي و آموزشي،‌ با انجام تبليغات موهوم و غير واقع و با اتخاذ شيوه‌ها و شگردهاي مختص خود، اقدام به فريب اذهان داوطلبان و خانواده‌هاي آنان و کسب سود هنگفت به صورت غير قانوني مي‌کنند.

به گزارش سرويس دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، سازمان سنجش در اطلاعيه‌اي به اطلاع داوطلبان مجاز به انتخاب رشته آزمون سراسري سال 1329 مي‌رساند که در محدوده زماني اختصاص داده شده براي انتخاب رشته اين آزمون (17 تا 22 مرداد 1392)، افراد سودجو و برخي از موسسات و آموزشگاه‌هاي به اصطلاح علمي و آموزشي،‌ با انجام تبليغات موهوم و غيرواقع و با اتخاذ شيوه‌ها و شگردهاي مختص خود، اقدام به فريب اذهان داوطلبان و خانواده‌هاي آنان و کسب سود هنگفت به صورت غير قانوني از اين رهگذر مي‌کنند.

از جمله شگردهاي اين افراد و موسسات در جهت اغوا و فريب داوطلبان، دادن وعده‌هاي واهي و ذکر عناويني از قبيل قبولي 100 در صد تضميني، انتخاب رشته صحيح تخصص ماست، موفقيت را با ما تجربه کنيد و ... با دريافت مبالغ سرسام آور است و يا اينکه بعضا خود را به نوعي وابسته به سازمان سنجش آموزش کشور معرفي مي‌کنند تا در تبليغات، القاي همکاري با سازمان را مطرح مي‌کنند.بنابراين سازمان سنجش به داوطلبان و خانواده آنان در خصوص اين گونه اعمال اين موسسات هشدار داده تا به انحاء و شيوه‌هاي مختلف فريب آنها را نخورند و به منظور انتخاب رشته،‌ تنها از مشاوران مدارس و آموزش و پرورش در اين زمينه ياري بجويند.

همچنين مجدد تاکيد مي‌شود که اين سازمان هرگونه ارتباط و همکاري خود را به هر نوع و شکلي با اين دسته از افراد و موسسات به شدت تکذيب مي‌کند و تقاضا دارد که در صورت برخورد، داوطلبان يا خانواده‌هاي آنان مراتب را به اداره کل حراست و حفاظت آزمون‌هاي سازمان سنجش به نشاني پست الکترونيکي: hefazatazmon@sanjesh.org ارسال کنند يا با شماره تلفن‌هاي 61-0263618226 و 02188905551 تماس گرفته و اطلاع رساني کنند.

شايان ذکر است که اين اداره کل، آماده دريافت اخبار و گزارش‌هاي تخلف از اين موسسات و افراد سودجو و ... است.

جزئيات ثبت نام و شهريه پرديس خودگردان دانشگاه سيستان و بلوچستان

معاون آموزشي دانشگاه سيستان و بلوچستان اعلام کرد: آزمون کارشناسي ارشد پرديس خودگردان دانشگاه سيستان و بلوچستان 15 شهريورماه سال جاري برگزار مي شود.دکتر فرهاد شهرکي درگفتگو با خبرنگار مهر گفت: ثبت نام کارشناسي ارشد پرديس خودگردان دانشگاه سيستان و بلوچستان تا 5 شهريور92 ادامه دارد و آزمون آن 15شهريور 92 برگزار مي شود.وي ادامه داد: داوطلبان فقط مجاز به انتخاب رشته گرايش هايي هستند که در همان رشته در مقطع کارشناسي فارغ التحصيل شده باشند و يا رشته کارشناسي آنها جزو رشته هاي مرتبط باشد.

معاون آموزشي دانشگاه سيستان و بلوچستان تاکيد کرد: داوطلبان داراي مدرک معادل حق شرکت در آزمون و ادامه تحصيل در پرديس را ندارند.وي ادامه داد: شهريه ثابت دوره ها ده ميليون ريال است که پس از قبولي در آزمون و ثبت نام، در صورت انصراف به هيچ عنوان عودت داده نخواهد شد.

يک مسئول در دانشگاه علوم‌پزشکي ايران:

مسئله بودجه "دانشگاه ايران" در حال حل شدن است

معاون آموزش تخصصي و فوق تخصصي دانشکده پزشکي دانشگاه ايران از همکاري اعضاي هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي ايران در آزمون بورد امسال خبر داد.شهرام آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به برگزاري آزمون بورد تخصصي و فوق تخصصي در شهريور ماه، گفت: بر اين اساس اعضاي هيات علمي دانشگاه ايران که بعد از احياي دانشگاه به طور مستقل به عنوان اعضاي هيات علمي بورد حکم اخذ کرده‌اند و نيز دستياراني که امسال سال پاياني خود را مي‌گذرانند و امتحان بورد مي‌دهند، در رشته‌هاي تخصصي وفوق تخصصي جهت همکاري در آزمون بورد شرکت خواهند کرد.

وي با بيان اينکه مسئله بودجه دانشگاه علوم پزشکي ايران در حال حل شدن است، افزود: ما آزمون وسيع ارتقا و پره بورد را به طور مستقل بدون بروز هيچ مشکلي برگزار کرديم که اين خود نشان دهنده رفع شدن مشکلات در دانشگاه است.معاون آموزش تخصصي و فوق تخصصي دانشکده پزشکي دانشگاه ايران با اشاره به از بين رفتن زير ساخت‌هاي سيستم الکترونيک و نرم افزارهاي آموزشي به عنوان يکي از مشکلات اين دانشگاه، تاکيد کرد: فعال شدن زير ساخت‌ها زمان بر و نيازمند بودجه است که بايد راه‌اندازي شود.

وي اظهارکرد: دانشگاه ايران متولد انقلاب و سرمايه ملي است و هر گونه غفلت در راه‌اندازي آن به ضرر کشور است، بنابراين تمام مسئولان بايد مساعدت لازم را جهت راه‌اندازي زير ساخت‌ها و تامين بودجه دانشگاه علوم پزشکي ايران داشته باشند.

سياست جديد وزارت بهداشت در صدور مدرک فارغ‌التحصيلي

معاون آموزشي وزارت بهداشت از واگذاري صدور دانشنامه فارغ‌التحصيلان دانشگاه‌هاي علوم پزشکي به دانشگاه‌ها خبر داد.دکتر بهرام عين‌اللهي در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به واگذاري صدور دانشنامه فارغ‌التحصيلان دانشگاه‌هاي علوم پزشکي به دانشگاه‌ها، گفت: صدور مدارک فارغ‌التحصيلان داخل کشور به از مرکز خدمات آموزشي وزارت بهداشت به دانشگا‌ه‌هاي علوم پزشکي واگذار شده است. وي با بيان اينکه با اين تفويض اختيار، هر دانشگاهي مدارک فارغ‌التحصيلي دانشجويان خود را صادر مي‌کند، اظهارکرد: اين واگذاري به منظور تسهيل و سرعت در صدور مدرک فارغ‌التحصيلي و جلوگيري از رفت‌وآمد دانشجويان به وزارت بهداشت، انجام شده است.معاون آموزشي وزارت بهداشت در پايان تاکيد کرد: البته صدور مدارک فارغ‌التحصيلي، دانشجويان خارج از کشور همانند گذشته توسط مرکز خدمات آموزشي وزارت بهداشت انجام مي‌شود.

ادامه تحصيل دارندگان مدارك معادل در مقاطع بالاتر تسهيل شد

معاون آموزشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري «آيين نامه شركت دارندگان مدارك معادل و غير رسمي در آزمون هاي ورودي مقاطع بالاتر» مصوبه شوراي گسترش آموزش عالي را به دانشگاه ها، مراكز آموزش عالي و پژوهشگاهي كشور ابلاغ كرد. به گزارش خبرنگار ايرنا، «حسين نادري منش» مصوبه هشتصد و چهل و پنجمين جلسه شوراي گسترش آموزش عالي با عنوان «آيين نامه شركت دارندگان مدارك معادل و غير رسمي در آزمون هاي ورودي مقاطع بالاتر» كه بر حسب تفويض اختيار شوراي معين شوراي عالي انقلاب فرهنگي در تاريخ 15 تيرماه 1392 به تصويب رسيده است را براي اجرا به مراكز دانشگاهي و پژوهشگاهي و پارك هاي علم و فناوري كشور ابلاغ كرد.

كمك به ادامه تحصيل آن عده از دارندگان مدرك معادل كه موفق به قبولي در آزمون هاي جامع دارندگان مدارك معادل نشده اند، هدف اصلي ابلاغ اين مصوبه عنوان شده است. براساس بند نخست اين مصوبه، شوراي گسترش آموزش عالي مقرر كرد، آن عده از دارندگان مدارك معادل كه قبل از تاريخ ابلاغ مصوبه جلسه شماره 432 تاريخ سوم آذرماه 1377 شوراي عالي انقلاب فرهنگي (مبني بر ممنوعيت برگزاري دوره هاي معادل) در دوره هاي معادل پذيرفته شده اند در شمول اين مصوبه قرار گيرند.

بند دوم اين مصوبه نيز مي گويد آن عده از دارندگان مدارك معادل كه قبل از تاريخ ابلاغ مصوبه مذكور، در دوره هاي معادل شركت كرده ولي قبولي آنان بعد از تاريخ ابلاغ آن مصوبه اعلام شده است نيز در شمول اين مصوبه قرار خواهند گرفت. اما اين آيين نامه صراحت دارد آن عده از دارندگان مدارك معادل كه بعد از تاريخ ابلاغ مصوبه سال 1377 شوراي عالي انقلاب فرهنگي در دوره معادل شركت كرده و پذيرفته شده اند به دليل ممنوعيت برگزاري دوره معادل، در شمول اين مصوبه جديد قرار نمي گيرند و با مدرك معادل، حق شركت در آزمون هاي ورودي دوره هاي بالاتر را ندارند. برمبناي مصوبه شوراي عالي گسترش آموزش عالي، آن عده از دارندگان مدارك معادل كارداني و كارشناسي (مشمولان بندهاي 1 و 2) كه در دوره‌هاي با مجوز شوراي گسترش آموزش عالي، برنامه هاي درسي دوره را برابر برنامه هاي مصوب وزارت علوم، تحقيقات و فناوري گذارنده اند اجازه دارند در آزمون هاي ورودي مقاطع بالاتر كه توسط سازمان سنجش آموزش كشور يا دانشگاه آزاد اسلامي برگزار مي شود شركت كنند و در صورت قبولي در آزمون، ادامه تحصيل دهند كه به اين عده از پذيرفته شدگان در آزمون ورودي پس از طي دوره تحصيلات، برابر مقررات آموزشي بدون تغيير در نوع مدرك معادل مقطع پايه، مدرك مرسوم دانشگاهي در مقطع جديد داده مي شود.

بند پنجم اين مصوبه همچنين درباره آن دسته از دارندگان مدارك معادل دوره هاي كارداني و كارشناسي (مشمولان بندهاي 1 و 2) كه در دوره هاي فاقد مجوز شوراي گسترش آموزش عالي وارد شده اند نيز مي گويد كه اين افراد مشروط به اينكه برنامه هاي درسي مصوب وزارت علوم را رعايت كرده باشند اجازه دارند در آزمون هاي مقاطع بالاتر شركت كنند كه درصورت قبولي آنها در آزمون هاي مقاطع بالاتر موظفند تا 20 درصد واحدهاي دوره را به تشخيص دانشگاه يا موسسه آموزش عالي پذيرنده به عنوان دروس جبراني بگذرانند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي