جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/05/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4496

 دو وزن از کشتي آزاد و فرنگي المپيک 2016 حذف شد 

 کميته بين‌المللي المپيک اعلام کرد يک وزن از کشتي آزاد و يک وزن از کشتي فرنگي بازي‌هاي المپيک 2016 ريودوژانيرو حذف شد و به جاي آن کشتي زنان در شش وزن المپيکي برگزار مي‌شود. به گزارش ايسنا، در حالي که در گذشته مسابقات کشتي در بازي‌هاي المپيک در هفت وزن آزاد، هفت وزن فرنگي و چهار وزن زنان برگزار مي‌شد، در نشست خبري ژاک روگ، رئيس کميته بين‌المللي المپيک در مسکو اعلام شد که يک وزن از کشتي آزاد و يک وزن از کشتي فرنگي بازي‌هاي المپيک 2016 حذف شد و به جاي آن دو وزن به رقابت‌هاي کشتي زنان اضافه شد تا از اين پس مدال‌هاي کشتي در بازي‌هاي المپيک به صورت 6 وزن آزاد، 6 وزن فرنگي و 6 وزن زنان تقسيم شود.

کميته بين‌المللي المپيک اعلام کرد، اين کار در راستاي ايجاد تعادل بين کشتي زنان و مردان و در جهت حذف کشتي از بازي‌هاي المپيک 2020 انجام شده است. البته تاکنون اعلام نشده که وزن‌هاي حذف شده کشتي آزاد و فرنگي مردان براي المپيک 2016 کدام هستند و احتمالا در جريان مسابقات جهاني بوداپست مجارستان در موردش تصميم‌گيري مي‌شود.

اين اخبار در حالي از نشست خبري روگ در آستانه مسابقات جهاني دووميداني در مسکو مخابره شده است که فيلا هنوز رسما چيزي اعلام نکرده است اما اين تغييرات قطعي به نظر مي‌رسند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي