جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/05/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4498

 ايران زمين 

رشد 32درصدي توليد فولاد خام در فولاد مبارکه اصفهان

اصفهان - راعي

شرکت فولاد مبارکه اصفهان به همراه زير مجموعه‌هاي خود (فولاد هرمزگان و فولاد سبا) با توليد 633 هزارتن شمش فولادي طي تيرماه سال جاري به رشد 32 درصدي نسبت به مدت مشابه سال قبل دست يافت. به گزارش خبرنگار ما از اصفهان مدير عامل فولاد مبارکه با اعلام اين خبر گفت: اين موفقيت در حالي صورت گرفت که توليد فولاد خام در اين مجموعه فولادسازي کشور در تير ماه سال گذشته 480 هزارتن بوده‌است. دکتر محمد مسعود سميعي نژاد افزود: ميزان توليد شمش فولادي مجموعه فولاد مبارکه در چهارماهه نخست سال جاري( از ابتداي فروردين ماه تا پايان تيرماه 1392) به ميزان 2 ميليون و 539 هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد 15 درصدي برخوردار گرديده است. وي در همين رابطه تصريح کرد: با اين ميزان توليد در مجموعه فولاد مبارکه طي چهارماه نخست سال جاري سهم اين شرکت در توليد فولاد کشور به 52 درصد رسيد.

کاهش 12 درصدي کشته شدگان جاده اي

بندرعباس- خبرنگارآفرينش

فرمانده پليس راه استان گفت: در 4 ماهه نخست امسال، 140 نفر براثر تصادفات جاده‌اي جان باختندکه اين آمار نسبت به مدت‌ مشابه سال‌قبل با 159 نفر، 12 درصد کاهش داشته است.

سرهنگ‌ مجيد‌زاده از توقف 4 هزار و 66 دستگاه موتورسيکلت به علت تصادفات رانندگي، نداشتن کلاه ‌ايمني، عدم پلاک، عدم ارائه گواهينامه و ... خبرداد و گفت: بيشترين علت تصادفات در اين مدت،خستگي و خواب‌ آلودگي با 26 درصد، سرعت‌غيرمجاز 24 درصد و عدم توجه به جلو 18 درصد بوده است.

وي بيشترين حوادث جاده اي فوتي را مربوط به جاده هاي غرب استان با 36 درصد فوتيهاي ناشي از تصادف اعلام کردو اظهار داشت :اين در حالي است که در مدت مشابه سال گذشته بيشترين آمار فوتي جاده‌اي، مربوط به شرق استان بوده است. 

حيدر پروين مدير عامل شرکت گاز استان خبرداد؛

اجراي عمليات انشعاب گيري گاز به شهرکهاي صنعتي بندرعباس

بندرعباس - خبرنگارآفرينش

عمليات انشعاب گيري گاز به روش گرم( HOT TAP) ) در 14 مردادماه سال جاري جهت گازرساني به شهرک صنعتي 1 و 2 بندرعباس با انشعاب از خط سراسري 56 اينچ (خط صلح) انجام گرفت. عمليات فوق به درخواست مديريت شرکت گاز استان توسط اکيپ اعزامي از منطقه 5 عمليات خطوط انتقال گاز و با همکاري منطقه 6عمليات خطوط انتقال گازبا هزينه اي بالغ بر 233ميليون ريال اجرا شد. حيدرپروين مدير عامل شرکت گاز استان، به جايگاه و نقش حياتي شهرک هاي صنعتي در استان و ايجاد ارزش افزوده اقتصادي در واحدهاي صنعتي اشاره کرد و گفت: اجراي عمليات انشعاب‌گيري شهرک صنعتي نقطه عطفي در جهت گازرساني به صنايع فعال در بندرعباس به شمار مي‌آيد. پروين عمليات انشعاب‌گيري گاز به روش گرم را از عمليات بسيار حساس و دقيق خطوط لوله گاز دانست و تشريح کرد: عمليات انشعاب گيري از لوله‌هاي سيالات پرفشار مانند نفت و گاز در حالي که خط لوله، حامل جريان سيال است صورت مي‌گيرد. وي اهميت اين روش را عدم قطع جريان سيال در هنگام اتصال و تعميرات عنوان کرد.

لزوم شناسايي ظرفيتهاي علمي در حوزه هاي تخصصي

کرج - خاکپور

معاون معماري و شهرسازي شهرداري کرج بر ضرورت شناسايي و بهره گيري حداکثري از ظرفيتهاي علمي در حوزه هاي مختلف شهرداري به ويژه حوزه‌هاي تخصصي از جمله شهرسازي تاکيد کرد. احدا... احمدي پرگو در گفتگو با پايگاه خبري مديريت شهري کرج با بيان اين مطلب افزود: معاونت معماري و شهرسازي شهرداري نيز با توجه به اهميت موضوع عنوان شده، سياست‌گذاريهاي کلاني را در راستاي هم افزايي هاي علمي و کارشناسي برنامه ريزي کرده است.

وي در ادامه با تاکيد بر رسيدن به انسجام، وحدت رويه و هم افزايي ظرفيت هاي علمي و پتانسيل هاي تخصصي، اظهارداشت: در صورت جاري شدن اين رويکرد مي توان کيفيت اجراي پروژه هاي شهري به ويژه در بخش شهرسازي که ارتباط مستقيمي با عمران و آباداني شهر دارد، را به نحو مطلوبي ارتقاء داد.

اهميت بهره گيري از توان و ظرفيت تخصصي و علمي نيروهاي انساني

پرگو با اشاره به اهميت بهره گيري از توان و ظرفيت تخصصي و علمي نيرو هاي انساني، با بيان اينکه، تحقق اين امر در حوزه شهر سازي به نحو مطلوبي مهياست ، بيان کرد: معاونت شهرسازي براي ارتقاء سطح علم و دانش فعالان اين حوزه نسبت به برگزاري دوره هاي مختلفي با محور مباحث شهرسازي اقدام کرده است که برپايي دوره " نحوه اصولي گودبرداري ها " نمونه اي از اين اقدامات است.

فضاي تعامل شهرسازي و نظام مهندسي مطلوب است

معاون معماري و شهرسازي شهرداري کرج با اشاره به فضاي مثبت و مطلوبي که يبن شهرداري و نظام مهندسي وجود دارد، بيان کرد: ارتباط و تعامل دوسويه بين اين دو ارگان مي‌تواند منشاء اجراي طرح شهري با معيارهاي اصولي باشد.

احمدي پرگو، بهره گيري از ظرفيت و توانمندي منابع انساني متخصص را يادآورشد و افزود: استفاده از تجارب ارزشمند و تخصص افراد در حوزه‌هاي مختلف عمراني، فني و خدماتي زمينه‌اي را فراهم مي‌کند که مي‌توان با تکيه بر آن نحوه فعاليتها و نظارت بر اجراي پروژه‌ها را با هدف کيفيت‌بخشي به اين پروژه ها و طرحها افزايش داد.

با انجام مطالعات دقيق کارشناسان و مشاوران شرکت آبفا خوزستان:

شبکه هاي فاضلاب متناسب با جمعيت هر شهر در سال 1415 طراحي شده است‏

اهواز – خبرنگار آفرينش

معاون فني مهندسي و توسعه شرکت آبفا خوزستان گفت : مشخصات فني و قطر لوله هاي شبکه فاضلاب 16 شهر استان که از محل اعتبار اوراق مشارکتهاي مردمي در حال اجراست متناسب با آمارهاي جمعيتي هر شهر در سال 1415 و طبق اصول کارشناسي است. سيدشمس الدين کلانترزاده در خصوص وضعيت کيفي و قطر لوله‌هاي بکار رفته در پروژه فاضلاب شهرهاي استان اعلام کرد : مشخصات فني و قطر و نوع لوله‌هاي فاضلاب به کار رفته در تمام پروژه‌هاي فاضلاب شهرهاي استان براساس بخشنامه هاي معاونت راهبردي و طبق دستورالعملهاي کارشناسي شده شرکت مهندسي آب و فاضلاب کشور براساس آخرين استانداردها و متناسب با آمارهاي جمعيتي هر شهر در سال 1415 طراحي و اجرا مي‌شود. وي افزود: شركت آبفاي خوزستان داعيه دار يك حركت كلان بزرگ ملي و استاني از محل فروش اوراق مشاركت است لذا اجراي پروژه‌ها طبق برنامه زمانبندي اعلام شده و با كيفيت مطلوب از اهميت بسياري برخوردار است بنابراين به شهروندان عزيز اين اطمينان داده مي‌شود که شبکه هاي نوين فاضلاب در دست احداث طبق استانداردهاي روز دنيا توسط کارشناسان و مشاوران فني طراحي و تحت نظارت دقيق مجريان و کارشناسان زبده اين شرکت در حال اجرا بوده و جاي هيچ گونه نگراني وجود ندارد.

کلانترزاده خاطرنشان ساخت: اين شرکت بعنوان خدمتگزار مردم اعلام مي‌دارد اجراي اين حركت ماندگار در استان نيازمند همكاري و تعامل سازنده همه دستگاههاي ذيربط بوده و تنها در سايه صبر و شكيبايي مردم محقق خواهد شد که خوشبختانه تاکنون با مساعدت همه‌جانبه مسئولين و دستگاههاي ذيربط اجراي پروژه‌هاي فاضلاب از پيشرفت چشمگيري برخوردار است.

کمبود شديد کادر پرستاري؛ از مشکلات حوزه درمان لرستان

خرم آباد - مهدي نجف وند

سيد مجيد صادقي راد مدير درمان تامين اجتماعي لرستان گفت: کمبود شديد کادر پرستاري از مشکلات حوزه درمان در لرستان است.دکتر صادقي راد با اشاره به اينکه به دنبال اجراي قانون ارتقاء بهره‌وري خدمات درحوزه پرستاري، ساعات کار پرستاران کاهش پيدا کرد اظهارداشت: در بيمارستانهاي استان با کمبود پرستار مواجه هستيم وبه 100 پرستار ديگر نياز داريم.مدير درمان تامين اجتماعي لرستان در ادامه با اشاره به کمبود فارغ التحصيلان اين رشته درکشور گفت: امسال نتوانستيم نيروي مورد نياز را جذب کنيم و اميدواريم با فارغ التحصيلان جديد اين مشکل برطرف شود.

دکتر سيدمجيد صادقي راد با بيان اينکه در سالهاي گذشته در حوزه پزشکان متخصص در رشته‌هاي قلب، ارتوپدي،داخلي مغزواعصاب، راديولوژي و جراحي مغز کمبود وجود داشت عنوان کرد: با تلاشهاي انجام گرفته اين مشکل تا حدودي برطرف وفقط درحوزه جراحي مغز با کمبود نيروي متخصص مواجه هستيم.وي در ادامه گفت: هيچ محدوديتي براي جذب پزشکان متخصص درحوزه مغز و اعصاب وجود ندارد و درصورت تمايل پزشکان اين مديريت آمادگي دارد که اين دسته از پزشکان را جذب و بكارگيري نمايد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي