جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/05/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4505

 رييس ديوان عالي کشور:
 دولت تدبير و اميد با هماهنگي وزرا مشکلات کشور را برطرف کند 

رييس ديوان عالي کشور گفت: اگر امنيت عمومي، بهداشت، سلامت، اقتصاد و معيشت مردم سامان پذيرد ساختار امور کشور سامان مي‌پذيرد.به گزارش ايسنا، آيت‌الله محسني‌گرکاني طي سخناني در نشست هيات عمومي ديوان عالي کشور با اشاره به حديث نبوي "نعمتان مجهولتان الصحة و الامان" اظهار کرد: دو نعمت ناشناخته در جامعه وجود دارد و آن دو، سلامتي و امنيت است.

وي افزود: اگر در جامعه‌اي سه رکن بهداشت و سلامت جامعه، امنيت عمومي و سالم سازي اقتصاد و معيشت مردم سامان پذيرد آن جامعه پويايي لازم را پيدا خواهد کرد و به سمت تعالي و کمال حرکت خواهد کرد و با وجود اين سه امر در اجتماع، نشاط روحي و معنوي در جامعه شهري و روستايي فراگير مي‌شود.

محسني‌گرکاني اظهار کرد: در حديثي که به آن اشاره شد، دو نعمت ناشناخته در ميان مردم، سلامتي و امنيت است و در روايتي ديگر نيز آمده "کاد الفقر ان يکون کفرا" يعني جامعه‌اي که با فقر و اقتصاد بيمار روزگار سپري کند، سرانجام از کفر، فساد و تبعيض سر در مي‌آورد و اخلاق و معنويت به فراموشي سپرده مي‌شود و اعتماد عمومي خدشه‌دار مي‌شود.

وي افزود: وظيفه دولت تدبير و اميد اسلامي اين است که با تلاش هر چه بيشتر مشکلات اجتماعي،‌ فرهنگي،‌ اقتصادي و سياسي کشور را با هماهنگي وزراي تازه نفس و با تجربه که با آراء بالا انتخاب شده‌اند برطرف سازد.

محسني‌گرکاني تصريح کرد: وزرا با عدالت و ايثار در راه خدمت بي منت گام بردارند و هر يک از وزراي محترم با انگيزه معنوي و اخلاق نبوي نيازهاي اوليه مردم را در اولويت کاري خود قرار دهند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي