جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/05/30 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4505

 خبرها از عالم علم 

 نابودي نوعي عفونت باکتريايي با مصرف همزمان پودر سير با آنتي‌بيوتيک‌ها

مصرف منظم پودر سير همزمان با تجويز آنتي‌بيوتيک مي‌تواند به عنوان درمان کمکي در کاهش و ريشه‌کني عفونت باکتريايي حاصل از هليکوباکترپيلوري مؤثر باشد.

به گزارش ايسنا، از دو گروه درمان براي مبارزه با باکتري هليکوباکترپيلوري استفاده مي‌کنند: درمان سه تايي که براي ريشه کني اين باکتري تجويز مي‌شود و داراي يک سري عوارض جانبي است و نوع ديگر درمان چهارتايي است که در اين روشها، هليکوباکترپيلوري به راحتي در مقابل آنتي بيوتيک‌هاي مصرفي مقاوم مي‌شود.

بر اين اساس و در جهت دستيابي به راهکاري مناسب براي مبارزه با اين باکتري، پژوهشي با هدف «بررسي اثرات مصرف سير در کاهش عفونت هليکوباکترپيلوري» توسط «ليدا نوايي» مربي گروه تغذيه باليني و رژيم درماني دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي انجام شده است.

اين مطالعه که به صورت کارآزمايي باليني تصادفي شاهد دار، به مدت هشت هفته بر روي بيماران سرپايي مبتلا به عفونت هليکوباکتر پيلوري انجام شده و طي آن، گروه مورد، روزانه چهار گرم پودر سير و گروه شاهد، روزانه دو کپسول دارونما مصرف کردند. در ابتدا و انتهاي مطالعه، تست اوره تنفسي و آندوسکوپي فوقاني و خون گيري از بيماران جهت اندازه گيري شاخص‌هاي التهابي انجام شد.

يافته‌هاي بدست آمده نشان داد که در ابتداي مطالعه، تست اوره تنفسي براي تمام بيماران شرکت کننده مثبت بود. ولي در پايان اين مطالعه، نتيجه حاصل از تست اوره تنفسي در 87 درصد بيماران گروه مورد و 73 درصد بيماران گروه شاهد منفي گزارش شد که نشان‌دهنده ميزان بيشتر ريشه‌کني عفونت در گروه مصرف‌کننده پودر سير بود.

نتايج مطالعه، حاکيست: مصرف پودر سير مي‌تواند در کنار تجويز آنتي‌بيوتيک، به کاهش عفونت و ريشه‌کني بيشتر اين باکتري کمک کند.

نتايج اين پژوهش در مجله دانشگاه علوم پزشکي شهيد صدوقي يزد منتشر شده است.

توقف رشد تومورها

کلثوم صفري گفت: زردچوبه حاوي ماده ضد التهابي است که در توقف رشد عروق خوني تغذيه کننده تومور سرطاني نقش مهمي دارد.

فيتو استروژنيک و آنتي اکسيدان موجود در زردچوبه موجب نابودي تومورهاي سرطاني مي شود.

کلثوم صفري کارشناس تغذيه و رژيم درماني در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، اظهار داشت: رنگ زرد و نارنجي زردچوبه به علت وجود آنتي اکسيداني به نام کارکانيس، بتاکاروتن و ويتامين A است که مي تواند در رفع التهابات مؤثر باشد.

وي گفت: اين ماده غذايي، حاوي ماده ضد التهابي است که در توقف رشد عروق خوني تغذيه کننده تومور سرطاني نقش مهمي دارد.

اين متخصص خاطر نشان کرد: همچنين زردچوبه بويژه در ترکيب با مواد موجود در گل کلم مي تواند در پيشگيري و درمان سرطان پروستات مؤثر باشد.

صفري تصريح کرد: ماده فنيل ايزويتوسانات که در سبزيهايي مانند گل کلم، تره، کلم پيچ و ديگر سبزيجات يافت مي شود مي تواند موجب درمان سرطان شود.

متاستاز چيست؟

متاستاز به انتقال سلول‌‌هاي سرطاني به بافت‌هاي ديگر بدن اطلاق مي‌شود که در مراحل خيلي پيشرفته سرطان‌ها ايجاد مي‌شود

به گزارش همشهري آنلاين، گاهي سلول‌هاي سرطاني از بافت اوليه‌اي که در آن ايجاد شده‌اند جدا شده و از راه جريان خون يا سيستم لنفاوي خود را به ديگر اعضاي بدن مي‌رسانند و در محل جديدي لانه گزيني و تکثير کرده و کانون سرطاني جديدي مي‌سازند.

به اين توده سلولي تازه سرطان ديگري گفته نمي‌شود بلکه همان سرطان اوليه است که در محلي جديد خود را نشان داده است، به عنوان مثال: سرطان سينه که به استخوان متاستاز کرده است.

ادامه روند متاستازباعث درگيري اعضاي بيشتري شده و درنتيجه درمان را بسيار دشوارتر يا بعضا غيرممکن مي‌سازد.

عموما در متاستاز بيشتر ويژگي‌هاي سلول اوليه حفظ مي‌شود و از همين راه هم مي‌توان منشا متاستاز را تشخيص داد.

متاستاز سرطان طي چند مرحله انجام مي‌شود که عبارتند از:

جدا شدن سلول‌هاي سرطاني از تومور اوليه

تخريب بستر خارج سلولي

حرکت سلول‌هاي سرطاني

لانه گزيني و تکثير سلول‌هاي سرطاني در محل تازه

چرا متاستاز خطرناک است؟

بيشتر مرگ و ميرهاي ناشي از سرطان به پخش و گسترش سلول‌هاي اوليه به ديگر اعضاي بدن مربوط است که همين موضوع کار درمان را بسيار دشوار مي‌کند. و از طرف ديگر بنا بر شواهد حدود 70 درصد بيماران سرطاني در خطر متاستاز قرار دارند.

گياهخواري طول عمر را افزايش مي‌دهد

اين مطالعه بزرگترين ارزيابي است که تاکنون براي مقايسه تاثير رژيم‌غذايي گياهخواري و گوشتخواري روي انسان انجام گرفته است.

به گزارش ايسنا، نتايج اين مطالعه که روي بيش از 73 هزار نفر انجام گرفته و شرح آن در مجله «انجمن پزشکي آمريکا» منتشر شده تاييد مي‌کند افرادي که رژيم‌غذايي گياهخواري دارند در مقايسه با آنهايي که اغلب گوشت مصرف مي‌کنند، طول عمر بيشتري دارند.

اين مطالعه بزرگترين ارزيابي است که تاکنون براي مقايسه تاثير رژيم‌غذايي گياهخواري و گوشتخواري روي انسان انجام گرفته است.

به گزارش لايوساينس، متخصصان دانشگاه «لوما ليندا» در کاليفرنيا به سرپرستي دکتر «مايکل جي. اورليچ» دراين‌باره اظهار داشتند: نتايج اين بررسي‌ها پس از يک دوره شش ساله آشکار ساخت که احتمال مرگ زودهنگام در افرادي که رژيم‌غذايي گوشتخواري دارند به مراتب بيشتر است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي