جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/06/05 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4510

 خبـر 

 سرپرست دانشگاه علوم پزشكي تهران:

با اعلام نتايج آزمون كتبي؛ ‌آزمون شفاهي بورد تخصصي دندانپزشکي امروز برگزار مي‌شود

سرپرست دانشگاه علوم پزشکي تهران از اعلام نتايج آزمون کتبي بورد تخصصي دندانپزشکي خبر داد و گفت: ‌آزمون شفاهي نيز امروز برگزار مي‌شود.به گزارش خبرنگار سرويس«دانشگاهي» ايسنا، محمدرضا منصوري در مراسم برگزاري آزمون بورد رشته‌هاي تخصصي دندانپزشکي که در دانشکده دندانپزشکي دانشگاه علوم پزشکي تهران برگزار شد با بيان اينکه چهار سال است که آزمون بورد تخصصي دندانپزشکي در دانشکده دندانپزشکي دانشگاه علوم پزشکي تهران برگزار مي شود اظهار کرد: در اين چهار سال نتايج آزمون مورد اعتراض کسي نبوده و گزارش تقلب در اين آزمون وجود نداشته است که اين خود نشان دهنده برگزاري آزمون در امنيت کامل است.منصوري افزود: 10 نمره پژوهش در آزمون شفاهي در نظر گرفته شده است که به دستياراني که در طول تحصيل مقاله منتشر کرده‌اند و همچنين دانشکده‌هاي دندان‌پزشکي کمک زيادي خواهد کرد.

وي درخصوص جذب اعضاي هيات علمي اظهار کرد: سالي يکبار فراخوان جذب اعلام مي‌شود و از سال گذشته نيز طبق فراخوان امسال تعداد زيادي از اعضاي هيئت علمي ثبت نام کردند و کارهاي مقدماتي از قبيل وضعيت تحصيل و سن انجام شده است و پرونده‌ اين افراد تشکيل شده و در هيئت جذب مطرح شده است.وي با اشاره به اينکه تاکنون 150 پرونده از متقاضيان جذب هيات علمي تشکيل شده است گفت: معاونت آموزشي بايد در خصوص جذب اين افراد تصميم گيري کند.

دفاع دکتراي همزمان دوقلوهاي عضو باشگاه پژوهشگران جوان

براي اولين مرتبه دو دانشجوي دوقلوي دوره دکتري موفق به اخد مدرک دکتراي همزمان شدند.اين دو خواهر دوقلو، دانشجويان دوره دکتراي واحد علوم و تحقيقات دانشگاه آزاد اسلامي و در رشته شيمي فيزيک موفق به اخذ مدرک دکتري بصورت همزمان شدند. عنوان دفاعيه خانم توران اردلان؛ "مطالعه خاصيت هدايت کنندگي نانو داروهاي ژنتيکي کربن، سليسيوم توسط مطالعات QMM و عنوان دفاعيه خانم پوران اردلان مطالعه دارورساني برخي از نانو داروها توسط ترکيبات بور، کربن، نيتروژن به کمک روشDFT مي باشد.

شايان ذکر است؛ اين دو خواهر هر يک صاحب عناوين گوناگون علمي همچون؛ عضو برتر باشگاه، دانشجوي نمونه کشور در سال 1386، کسب عنوان دانشجوي نمونه کشور در سال 1385، کسب رتبه اول در بين دانش آموختگان دوره ارشد و دکتري، کسب نشان طلا از انجمن مخترعين و مبتکرين استان خراسان، پژوهشگر برتر منطقه 9 دانشگاه آزاد اسلامي، دارنده رتبه دوم برترين دستاوردهاي پژوهشي اعضاي باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان در سطح کشور، داراي 3 ثبت اختراع و 16 ثبت ايده در وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، و چاپ مقالات علمي گوناگون مي‌باشند. نکته جالب توجه اينکه اين دو خواهر دوقلوي نخبه به تازگي با دو برادر دوقلو پيمان زندگي ابدي بسته اند.

عين اللهي عنوان کرد؛

آخرين وضعيت انتزاع دانشگاه علوم پزشکي ايران از تهران

معاون آموزشي وزارت بهداشت آخرين وضعيت انتزاع دانشگاه علوم پزشکي ايران از تهران را تشريح کرد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، بهرام عين اللهي در حاشيه آزمون بورد تخصصي دندانپزشکي در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرين وضعيت انتزاع دانشگاه علوم پزشکي ايران و تهران، اظهار کرد:‌ از ديوان عدالت اداري نامه جديدي به دست ما نرسيده است و نامه‌اي که در ابتدا از طرف ديوان عدالت اداري به وزارت بهداشت رسيد، در خصوص مباحث مالي بود.

وي ادامه داد: پس از دريافت نامه ديوان عدالت اداري، تمام امور مالي مربوط به دانشگاه ايران توسط دانشگاه علوم پزشکي تهران انجام مي‌گيرد.

معاون آموزشي وزارت بهداشت با بيان اينکه در جلسه شوراي انقلاب فرهنگي که يک ماه پيش تشکيل شد، انتزاع و ادغام از اختيارات وزارت‌ علوم و بهداشت شناخته شد، تصريح کرد: در آن جلسه با اشاره به اين نکته انتزاع دانشگاه علوم پزشکي ايران قانوني تشخيص داده شد، چرا که هم‌اکنون در وزارت علوم نيز ادغام دو دانشگاه عباسپور و شهيد بهشتي مطرح است.

وي خاطرنشان کرد: شکايت شخصي نيز که در ديوان عدالت اداري مطرح شده بود، همچنان مطرح است و در اين خصوص هيات عمومي ديوان عدالت اداري بايد نظر بدهد.

تمديد مهلت ارسال مقالات به اولين همايش ملي تاثير پسروي درياچه اروميه

اولين همايش ملي تاثير پسروي درياچه اروميه بر منابع خاک و آب، 30 مهر تا 1 آبان ماه 1392 توسط مركز تحقيقات كشاورزي و منابع طبيعي استان آذربايجان شرقي و تحت حمايت رسمي سيويليکا در تبريز برگزار مي شود.

از کليه پژوهشگران، مهندسين و دانشجويان علاقه مند به حوزه عمران دعوت مي گردد جهت ارائه اصل مقالات ارزشمند خود حداکثر تا 25 شهريور ماه با توجه به موضوعات و محورهاي همايش اقدام نمايند.

به گزارش پايگاه فراخوانهاي علمي پژوهشي کشور (callforpapers.ir) و بر اساس تصميمات متخذه دبيرخانه همايش محور جديدي تحت عنوان اثرات تغيير اقليم بر منابع آب و خاک به محورهاي همايش اضافه گرديد.

علاقه مندان مي توانند جهت کسب اطلاعات تکميلي به پايگاه اطلاع رساني همايش مراجعه و يا با دبيرخانه آن ارتباط برقرار نمايند.

جزئيات پذيرش دانشجويان ايراني خارج از کشور در دانشگاه اصفهان

دانشگاه اصفهان، جزئيات پذيرش دانشجويان ايراني خارج از کشور را اعلام کرد. به گزارش خبرنگار مهر، دانشگاه اصفهان جزئيات پذيرش و انتقال دانشجويان ايراني واجد شرايط شاغل به تحصيل در دانشگاه هاي معتبر دنيا را اعلام کرد.

شرايط عمومي:

نداشتن منع قانوني براي ادامه تحصيل از نظر مقررات آموزشي و خدمت وظيفه عمومي، تاييديه مدارك تحصيلي از نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در كشور مربوط يا وزارت امور خارجه، گواهي معتبر سلامت جسمي و رواني از پزشك معتمد دانشگاه، مدارك تحصيلي مقاطع قبلي و جاري مورد تاييد مراجع ذيصلاح، نداشتن بيش از يك سال وقفه تحصيلي در زمان تسليم تقاضا و معتبر بودن موسسه مبدا از نظر اداره كل امور دانش آموختگان وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، از جمله شرايط عمومي براي پذيرش دانشجويان ايراني اعلام شده است.

شرايط اختصاصي:

در مقطع كارشناسي

متقاضيان ادامه تحصيل در مقطع كارشناسي بايد داراي مدرك ديپلم (معادل پايان دوره تحصيلات متوسطه در ايران) و پيش دانشگاهي يا معادل آن باشند و اين مدارك بايد توسط مراجع ذيربط تاييد شوند.

حداقل معدل قابل قبول ديپلم 12 است.

گذراندن حداقل 12 واحد اصلي (به جز واحدهاي جبراني) با ميانگين كل 12 از 20 يا معادل آن در موسسه مبدا الزامي است.

سنوات دانشجو صرف نظر از تاريخ شروع و طول زمان تحصيل در دانشگاه مبدا، صرفا" متناسب با واحدهاي معادل سازي شده وي محاسبه و منظور خواهد شد و ميانگين نمرات واحدهاي معادل سازي شده آن ها نيز در ميانگين كل منظور مي شود.

در مقطع كارشناسي ارشد:

متقاضيان ادامه تحصيل در مقطع كارشناسي ارشد بايد ضمن داشتن مدرك كارشناسي مرتبط، موافقت گروه آموزشي را طبق شاخص هاي مصوب كسب کنند.

حداقل معدل قابل قبول كارشناسي 12 است.

متقاضي بايد حداقل 6 واحد اصلي (به جز واحدهاي جبراني) با كسب نمره حداقل 12 و با ميانگين كل حداقل 14 از 20 را در موسسه مبدا گذرانده باشد.

سنوات دانشجو صرف نظر از تاريخ شروع و طول زمان تحصيل در دانشگاه مبدا، صرفا" متناسب با واحدهاي معادل سازي شده وي محاسبه و منظور خواهد شد و ميانگين نمرات واحدهاي معادلسازي شده آن ها نيز در ميانگين كل منظور مي شود.

در مقطع دكتري:

متقاضيان ادامه تحصيل در مقطع دكتري بايد ضمن داشتن مدرك كارشناسي ارشد، موافقت گروه را براساس شاخصهاي مصوب كسب کنند.

حداقل معدل قابل قبول كارشناسي ارشد 14 است.

براي آن دسته از متقاضيان مقطع دكتري كه دوره تحصيلي آن ها در دانشگاه مبدا صرفا" تحقيقاتي بوده است، ارائه گواهي معتبر از آن دانشگاه مبني بر گذراندن حداقل يك سال از آن دوره تحقيقاتي الزامي است.

تبصره: پذيرش دانشجوي دكتري در شيوه تحقيقاتي، بر اساس دوره هاي رايج در دانشگاه اصفهان خواهد بود.

براي آن دسته از متقاضيان مقطع دكتري كه دوره تحصيلي آن ها در دانشگاه مبدا، آموزشي پژوهشي بوده، ارائه گواهي معتبر از آن دانشگاه مبني بر گذراندن حداقل 6 واحد اصلي (به جز واحدهاي جبراني) با معدل حداقل 14 از 20 يا معادل آن الزامي است.

سنوات دانشجو صرف نظر از تاريخ شروع و طول زمان تحصيل در دانشگاه مبدا، صرفا" متناسب با واحدهاي معادل سازي شده وي محاسبه و منظور خواهد شد و ميانگين نمرات واحدهاي معادل سازي شده آن ها نيز در ميانگين كل منظور مي شود.

مهلت پذيرش

مهلت پذيرش مدارك و درخواست فرد متقاضي براي ادامه تحصيل در مقطع كارشناسي و كارشناسي ارشد براي نيمسال اول تحصيلي، تا پايان خرداد ماه و براي نيمسال دوم تحصيلي، تا پايان مهر ماه است.

مهلت پذيرش درخواست اوليه فرد متقاضي براي ادامه تحصيل در مقطع دكتري بر اساس زمان برگزاري مصاحبه علمي است كه توسط دانشگاه اصفهان اعلام خواهد شد.

مدارک لازم در سامانه دانشگاه اصفهان اعلام شده است.

جزئيات شهريه تحصيلي

شهريه دانشجويان ايراني انتقال يافته از خارج به داخل در مقاطع كارشناسي و كارشناسي ارشد در هر نيمسال تحصيلي، دو برابر شهريه نوبت دوم همان مقطع محاسبه و دريافت مي شود.

شهريه دانشجويان ايراني انتقال يافته از خارج به داخل در مقطع دكتري در هر نيمسال تحصيلي، بر اساس جدول زير محاسبه و
دريافت مي شود:

در صورت انصراف دانشجو از ادامه تحصيل، 10 درصد مبلغ پيش پرداخت، يك سوم شهريه همان ترم كسر و مابقي مسترد مي‌ شود.

هر سال 10 درصد به مبالغ جدول فوق اضافه خواهد شد.

هزينه‌هاي رفاهي از قبيل اسكان، تغذيه، بيمه و غيره جداگانه محاسبه و دريافت مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي