جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/06/05 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4510

 ايران زمين 

 كشف انبار بزرگ داروهاي تقلبي انرژي‌زا در اسلامشهر

اسلامشهر - محمدرضا عباسي

ابراهيم حسن آبادي فرمانده انتظامي شهرستان اسلامشهربيان داشت:با تلاشهاي مامورين نيروي انتظامي، يك انبار بزرگ داروهاي پروتئيني تقلبي و غيرمجاز در شهرستان اسلامشهر كشف و 3 نفر دستگير شدند. حسن آبادي افزود: در پي اخبار واصله از منابع خبري، مبني بر اينکه شخصي در اسلامشهر اقدام به تهيه و ساخت داروهاي پروتئيني و انرژي زاي غيرمجاز مي نمايد بلافاصله موضوع فوق در دستور کار مأموران پليس اطلاعات و امنيت عمومي اين شهرستان قرار گرفت. وي تصريح كرد: پس از انجام تحقيقات اوليه پليس، با هماهنگي دستگاه قضائي مأموران پليس اطلاعات و امنيت عمومي به همراه پليس مبارزه با کالاي قاچاق و ارز اين شهرستان در يک عمليات ضربتي، انبار موردنظر را كشف و 3 نفر را به عنوان متهم كه در صحنه حاضر بودند دستگير كردند. 

پروژه بيمارستان 450 تخت خوابي اروميه تنها 20 درصد پيشرفت فيزيکي دارد

اروميه - خبرنگار آفرينش

رئيس دانشگاه علوم پزشكي اروميه گفت: پروژه بيمارستان 450 تخت خوابي طالقاني اروميه 20درصد پيشرفت فيزيكي دارد. دکتر “ساكي” افزود: اين پروژه از زمان بهره برداري 20درصد پيشرفت فيزيكي داشته كه به علت نبود اعتبارات از ادامه فعاليت بازمانده است. وي تصريح كرد: سال گذشته هيچ اعتباري براي اين پروژه داده نشد اما امسال مبلغي را براي اين پروژه در نظر گرفته اند ولي تاکنون به حساب مربوطه واريز نشده است. وي با بيان اينکه، هزينه برآورد شده براي بيمارستان 450 تخت خوابي طالقاني 60 ميليارد تومان است، اظهار کرد: تاكنون اعتبارات هزينه شده براي اين پروژه 10 ميليارد تومان بوده است، دولت با در نظر گرفتن كل هزينه اين پروژه در سال 5 ميليارد تومان از اعتبارات اين پروژه را پرداخت مي كند. 

واحدي:

مسئولين استان توسعه مازندران را سرلوحه کار خود قرار دهند

ساري – خبرنگار آفرينش

فرماندار ساري گفت: مسئولين استان بايد توسعه مازندران را سرلوحه کار خود قرار دهند. به گزارش آفرينش جواد واحدي در سومين جلسه شوراي اداري شهرستان ساري به ميزباني شرکت آرين سينا با بيان اينکه بايد پرهيز از اختلافات در مرکز مازندران نهادينه شود، اظهارداشت: اگر مي‌خواهيم مرکزي در خور استان داشته باشيم بايد از اختلافات پرهيز کنيم.

وي با اشاره به اينکه همه مسئولين تابع تصميمات دولت مي‌باشند افزود: تمام دستگاههاي اجرايي بايد درراستاي منويات دولت يازدهم گام بردارند و به وظيفه خود به درستي عمل کنند.

وي بيان کرد: منشور کاري را دولت مشخص کرده و به گفته رئيس جمهور کسي که بليط داشته باشد مي تواند وارد کار شود.

فرماندار ساري با بيان اينکه مسئوليت اصلي فرمانداري نظارت بر عملکرد دستگاههاي اجرايي است، تاکيد کرد: مسئولين استان بايد توسعه مازندران را سرلوحه کار خود قرار دهند.

واحدي با اعلام اينکه نبايد دنبال انجام پروژه هاي خرد در استان باشيم ، گفت: متاسفانه سرانه يک و نيم درصدي خدمات مرکز استان لحاظ نشده است و از استاندار خواستار محقق شدن اين امر شد.

وي با بيان اينکه پروژه نمايشگاه بين‌المللي مازندران در جاده فرح آباد در حال اجرا است، اظهارداشت: بايد نگاه ملي و بين‌المللي به اين پروژه شود تا هرچه زودتر اين طرح به سرانجام برسد.

واحدي تعداد کل پروژه هاي هفته دولت سال جاري را 31 پروژه عنوان کرد و گفت: از اين تعداد طرح 27 پروژه عمراني و 4 پروژه توليدي و اشتغالزايي با اعتبار 66 ميليارد ريال در هفته دولت به بهره‌برداري مي رسند.

همچنين حجت الاسلام والمسلمين محمد قاسمي امام جمعه موقت مرکز استان مازندران با بيان اينکه مردم با تمامي مشکلات تورم، گراني ، بيکاري و تحريمها حضور چشمگير خود در انتخابات را به جهانيان نشان دادند، اظهارداشت: اکنون وظيفه مسئولين و کارگزاران نظام است که فرمان رهبري مبني بر جهاد اقتصادي ادامه راه جهاد سياسي را در کشور نشان دهند.

وي بيان کرد: اگر مسئولين در انجام کارهاي خود، خدا را شاهد و ناظر بگيرند، ديگر خطا و اشتباهي در کار نخواهد بود و پيشرفت کشور شتاب بيشتري خواهد گرفت.

همزمان با هفته دولت؛

53 پروژه راه و شهرسازي استان اصفهان به بهره‌برداري مي‌رسد

اصفهان - راعي

امسال همزمان با سالروز شهادت شهيدان رجائي و باهنر و گراميداشت هفته دولت، اداره كل راه و شهرسازي استان اصفهان 53 پروژه را با اعتباري بالغ بر 1650 ميليارد ريال به بهره‌برداري مي‌رساند.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان ، مهندس محمود محمودزاده قائم مقام وزير و مديرکل راه و شهرسازي استان اصفهان با بيان اين خبر پروژه‌هاي شاخص و قابل افتتاح در بخش راه را 32 پروژه در ارتباط با احداث باند دوم، بهسازي و روکش آسفالت و احداث پل و تقاطع غيرهمسطح در سطح استان اصفهان عنوان و تشريح کرد: اهم اين پروژه‌ها شامل احداث 207 کيلومتر بزرگراه، راههاي اصلي و فرعي، بهسازي و روكش آسفالت راههاي اصلي، فرعي و روستايي به طول 158كيلومتر، احداث و ساماندهي پل و تقاطع غير همسطح 10دستگاه، اجراي خط‌كشي 1000 كيلومتر از راههاي استان، نصب و اجراي علائم ايمني راهها 53000 عدد، اصلاح 400 کيلومتر شيب شيرواني در جهت بخشنده نمودن راهها، احداث و نصب 1 دستگاه پل عابر پياده و تهيه و نصب 26 کيلومتر گاردريل مي‌باشد.

وي در حوزه ساختمانهاي دولتي و عمومي به احداث و تکميل 6500 متر مربع ساختمان در قالب احداث بيمارستان 24 تختخوابي شهرستان دهاقان، احداث درمان بستر دولت آباد و ساختمان اداره آموزش و پروش در شهرستان گلپايگان اشاره کرد و گفت: اين پروژه‌ها نيز در هفته گراميداشت دولت تقديم مردم عزير خواهد شد. مهندس محمودزاده اقدام ديگر اين اداره کل در حوزه شهرسازي را بررسي طرح مجموع شهري اصفهان و تهيه و تصويب 5 طرح جامع شهري ذکر کرد.

قائم مقام وزير و مديرکل راه و شهرسازي استان اصفهان همچنين از تکميل و آماده سازي تعداد34هزار واحد مسکن مهر در سطح استان اصفهان خبر داد و اعلام کرد: اين تعداد واحد در آينده‌اي نزديک مورد بهره‌برداري قرار گرفته و به متقاضيان تحويل خواهد شد.

فرماندار دماوند:

مراقبت از بازار و کنترل اوضاع معيشتي مردم با جديت ادامه دارد

دماوند - ايرج صادقعلي

فرماندار شهرستان دماوند خواستار جديت و توجه ويژه مسؤولان و نهادهاي متولي شهرستان به منظور کنترل اوضاع معيشتي مردم شد. به گزارش خبرنگار آفرينش، سعيد افشارنادري در جلسه ستاد تنظيم بازار شهرستان دماوند در سالن اجتماعات فرمانداري اين شهر اظهارکرد: يکي از برنامه‌هاي جدي دولت تدبير و اميد ساماندهي وضعيت معيشتي مردم است. وي گفت: گرچه همه موضوعات معيشتي به ستاد تنظيم بازار برنمي‌گردد، اما اين ستاد متولي بخشي از امور آن است. فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به نوسانات قيمتي برخي کالاها در ايام اخير، تصريح کرد: مجموعه نهادهاي متولي امر بايد با اهتمام و جديت کامل، مراقبتهاي لازم را در اين زمينه داشته باشند.

وي خواستار تنوع کالايي همراه با ارائه قيمت هاي مناسب از سوي دست اندرکاران برگزاري نمايشگاه پاييزه دماوند شد و با اشاره به برخي اعتراضات در زمينه پخت و کيفيت نان شهرستان، خواهان ورود جدي و تخصصي اداره صنعت، معدن و تجارت به اين عرصه و احصاي مسائل و مشکلات موجود شد.

در ادامه جلسه، علي عليمحمدي معاون برنامه ريزي و اداري- مالي فرمانداري شهرستان دماوند گفت: نمايشگاه عرضه مستقيم کالا با هدف دسترسي آسان و ارزان مردم به کالاها بخصوص نوشت افزار و پوشاک دانش آموزان، از نيمه دوم شهريورماه در شهرستان برگزار مي شود. وي با اشاره به سير نزولي کيفيت عرضه نان شهرستان، خواستار اهتمام هرچه بيشتر متوليان امر در اين زمينه شد.

عليمحمدي با اشاره به برنامه‌ريزي دولت درخصوص کنترل تورم و بهبود معيشت مردم، خواستار جديت دستگاههاي نظارتي و اجرايي نسبت به انجام وظايف و ماموريتهاي محوله شد.

نانواييهاي متخلف شهرستان پلمپ مي‌شوند

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند از تشکيل کميسيوني ويژه واکاوي و احصاي کامل مسائل مرتبط با کيفيت و کميت نان شهرستان خبر و هشدار داد: نانواييهاي متخلفي که تخلف آنها بيش از چهار بار باشد، پلمپ خواهند شد. موسي احمدي در ادامه خاطرنشان کرد: نمايشگاه پاييزه تنظيم بازار از 15 لغايت 25 شهريورماه در شهرستان برگزار مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي