جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/06/07 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4512

 ميز خبر 

وزير دفاع آمريکا: ارتش آماده حمله به سوريه‌ است

وزير دفاع آمريکا اعلام کرد، اگر رئيس جمهوري اين کشور دستور حمله به سوريه را صادر کند، نيروهاي آمريکايي آماده هستند.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس، نيروي دريايي آمريکا چهار ناوشکن و همچنين هواپيماهاي جنگي را به منظور هدف قراردادن سوريه در شرق درياي مديترانه مستقر کرده است.

چاک هاگل، وزير دفاع آمريکا در مصاحبه‌اي تلويزيوني با شبکه بي‌بي‌سي در جريان سفرش به برونئي پيش بيني کرد که آژانس‌هاي اطلاعاتي آمريکا به زودي به اين نتيجه مي‌رسند که حمله مرگبار روز چهارشنبه گذشته به غيرنظاميان در حومه دمشق يک حمله شيميايي توسط دولت بشار اسد، رئيس جمهوري سوريه بوده است.وي افزود: فکر مي‌کنم که کاملا واضح است که سلا‌ح‌هاي شيميايي عليه غيرنظاميان سوري استفاده شده است. معتقدم که آژانس‌هاي اطلاعاتي به اين نتيجه خواهند رسيد که مخالفان سوري از سلاح‌هاي شيميايي استفاده نکرده‌اند و احتمالا اطلاعات نشان خواهد داد که دولت سوريه مسئول اين حمله شيميايي بوده اما زمان اين مساله را نشان خواهد داد.

با دستور وزير دفاع مصر؛ کانال سوئز به روي ناوهاي آمريکايي و انگليسي بسته شد

«عبدالفتاح السيسي» وزير دفاع و فرمانده نيروهاي مسلح مصر دستور داد که کانال سوئز به روي ناو‌ها و کشتي‌هاي جنگي آمريکا و انگليس بسته شود.

به گزارش ايلنا به نقل از رويترز، السيسي دستور داد که کانال سوئز به روي ناو‌ها و کشتي‌هاي جنگي آمريکايي، انگليسي و ديگر کشور‌ها که قصد دارند به سوريه حمله کنند، بسته شود.

بر اساس اين گزارش، السيسي با اين اقدام بر پايبندي دولت مصر به توافق‌نامه دفاع مشترک ميان مصر و سوريه تاکيد مي‌کند.در همين حال بسته شدن کانال سوئز به روي ناوها و کشتي‌هاي جنگي آمريکا و انگليس روند کار را براي حمله به خاک سوريه در صورت اتخاذ چنين تصميمي، دشوار مي‌کند.

ارتش رژيم صهيونيستي به حالت آماده‌باش درآمد

رسانه‌هاي رژيم صهيونيستي اعلام كردند كه ارتش اين رژيم هم‌زمان با پررنگ شدن احتمال اقدام نظامي آمريكا عليه سوريه به حالت‌ آماده‌باش درآمده است.

به گزارش ايلنا به نقل از روزنامه يديعوت آحارونوت، مقام‌هاي آگاه نظامي رژيم صهيونيستي اعلام كردند كه ارتش اين رژيم در آماده‌باش كامل قرار دارد.

اين در حالي است كه برخي منابع آمريكايي و صهيونيستي از احتمال حمله واشنگتن به سوريه در روز پنجشنبه(امروز) خبر داده‌اند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي