جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/06/07 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4512

 قابليت اجراي 80 درصد دروس بازنگري‌شده از مهرماه 

 مديرکل دفتر پشتيباني و حمايت آموزش عالي گفت: حدود 7 هزار سرفصل شامل 300 برنامه از مهرماه سال جاري آماده اجرا در دانشگاه‌هاست. از اين تعداد حدود 80 درصد به دانشگاه‌ها ابلاغ شده و اجرا شدن آنها قطعي است.سعيد قديمي مدير کل دفتر پشتيباني و حمايت آموزش عالي در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس گفت: حدود 7 هزار سرفصل شامل 300 برنامه از مهرماه سال جاري آماده اجرا شدن در دانشگاه‌هاست. از اين تعداد حدود 80 درصد به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است.

وي با بيان اينکه 300 برنامه مذکور شامل سه دسته مي‌شود، خاطرنشان کرد: دسته اول برنامه‌هاي جديدي است که در دفترچه سازمان سنجش با همين عنوان‌هاي جديد ثبت شده‌اند و طبيعتا از اول مهرماه لازم‌الاجرا هستند.قديمي افزود: دسته دوم برنامه‌هايي هستند که در بازنگري‌ها عنوان آنها تغيير نکرده و با همان عنوان قديم دانشجو مي‌پذيرند. اين دسته از برنامه‌ها بايد با محتواي جديد که قبلا به دانشگاه ها ابلاغ شده برنامه‌هاي خود را پيش ببرند.

مدير کل دفتر پشتيباني و حمايت آموزش عالي در توضيح دسته سوم دروس بازنگري شده گفت:دسته سوم برنامه‌هايي هستند که عنوان آنها تغيير کرده و سازمان سنجش در دفتر‌چه‌ها با عنوان قديمي دانشجويان را پذيرش مي‌کند.

قديمي تاکيد کرد: در مورد دسته سوم اين اختيار را به دانشگاه‌ها داديم که با همان عنوان‌هاي قديم يا جديد برنامه‌ها را پيش ببرند چرا که اين برنامه‌ها مشکلات حقوقي ايجاد مي‌کرد.وي در پايان با اشاره به وضعيت دانشجويان درباره شرايط پذيرش دانشجويان بر اساس دروس بازنگري شده در دسته سوم تصريح کرد:اگر دانشگاه دانشجو را با برنامه و عنوان قديم بگيرد طبق قانون دانشجو بايد با همان عنوان پذيرفته شده از دانشگاه خارج شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي