جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/06/07 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4512

 خبر 

 مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان اعلام کرد؛

افتتاح 44 پروژه آب و فاضلاب در هفته دولت

اصفهان - راعي

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان پيرامون پروژه هاي قابل افتتاح در هفته دولت گفت : در هفته دولت 44 پروژه با اعتباري بالغ بر 245 ميليارد ريال در بخش آب و فاضلاب در استان اصفهان به بهره برداري مي رسد . اصلاح و توسعه شبکه آب ، توسعه شبکه فاضلاب و احداث تصفيه خانه فاضلاب از عمده پروژه هاي قابل افتتاح در هفته دولت سال جاري مي باشند .

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان ، مهندس هاشم اميني افزود : در سال گذشته 250 کيلومتر لوله گذاري آب در 92 شهر استان ، 150 کيلومتر اصلاح شبکه آب ، 203 کيلومتر لوله گذاري فاضلاب در 45 شهر ، 15 کيلومتر اصلاح شبکه فرسوده فاضلاب شهرهاي اصفهان ، خميني شهر ، شاهين شهر در دستور کار قرار گرفت .

مهندس اميني به طرح هاي اجرايي در بخش آب و فاضلاب اشاره کرد و خاطرنشان ساخت : در سال جاري آبرساني به گلپايگان با اعتباري بالغ بر 88 ميليارد ريال ، آبرساني به 3 هزار واحد مسکوني اطشاران با اعتباري بالغ بر 4 ميليارد ريال ، احداث مخزن 2 هزار مترمکعبي گلشهر با اعتباري بالغ بر 20 ميليارد ريال ، احداث مخزن 5 هزار مترمکعبي خميني شهر با اعتباري بالغ بر 6 ميليارد ريال ، انتقال آب به انارک با اعتباري بالغ بر 16 ميليارد ريال ، احداث مخزن هوايي مسکن مهر چادگان با اعتباري بالغ بر 4 ميليارد ريال آبرساني به تودشک و کوهپايه با اعتباري بالغ بر 40 ميليارد ريال آبرساني به خوانسار با اعتباري بالغ بر 150 ميليارد ريال ، آغاز عمليات اجرايي 9 شهر در شهرستانهاي لنجان و مبارکه با مبلغ اوليه 1200 ميليارد ريال بصورت قرارداد بيع متقابل با مجتمع فولاد مبارکه ، آغاز عمليات اجراي شبکه فاضلاب شهرستان گلپايگان با مبلغ برآورد 740 ميليارد ريال ، آغاز عمليات اجراي شبکه فاضلاب شهرستان دهاقان با مبلغ برآورد 300 ميليارد ريال ، آغاز عمليات اجراي شبکه فاضلاب شهر گرگاب با مبلغ 400 ميليارد ريال ، آغاز عمليات اجرايي شبکه فاضلاب شهر ابريشم با مبلغ 8 ميليارد ريال صورت پذيرفت .

مديرعامل و رئيس هيأت مديره شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بيان اينکه رفع مشکل افت فشار آب در برخي از نقاط شهر اصفهان عملياتي گرديده است اعلام کرد : باتوجه به اينکه در فصل تابستان افت فشار آب يکي از مشکلات موجود در برخي از مناطق شهر اصفهان بوده است به منظور تقويت فشار آب ، اجراي 11 کيلومتر اصلاح شبکه آب با لوله هايي به قطر 1000 ميلي متر از خيابان آتشگاه تا خيابانهاي منتهي به شمال غرب اصفهان عملياتي شده است که با اجرايي شدن اين پروژه افت فشار آب مناطق مرکزي شهر و خيابان هاي کهندژ ، خرم، درچه، رباط برطرف مي‌شود و پيش بيني مي شود اجراي اين پروژه تا پايان سال جاري به رهنان متصل و سپس ادامه يابد.

مهندس اميني به خدمات رساني به پروژه‌هاي مسکن مهر پرداخت و اعلام کرد: خدمات‌رساني به واحدهاي مسکن مهر در استان از شاخصترين پروژه هاي آب و فاضلاب محسوب مي شود که تاکنون بيش از 270 کيلومتر شبکه آب و فاضلاب در اين ارتباط اجرا گرديده است و از آنجايي که مسکن مهر فولادشهر يکي از بزرگترين پروژه‌ها در اين زمينه مي باشد 37 کيلومتر لوله گذاري آب به منظور آبرساني به مسکن مهر فولادشهر با اعتباري بالغ بر 120 ميليارد ريال انجام گرفت.

مهندس اميني توزيع عادلانه آب را در استان يکي از اولويت ها برشمرد و بيان داشت : شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بهره گيري از تکنولوژي روز دنيا و فن آوري هاي نوين در سيستم تله متري و نيز با استفاده از مانيتورينگ توزيع آب در استان را به صورت عادلانه دنبال مي کند. همچنين با استفاده از اين سيستم مباحث کمي و کيفي آب هم رصد مي شود.

لازم به يادآوري است از ابتداي سال جاري تاکنون بيش از 2800 ميليارد ريال عمليات اجرايي پروژه هاي آب و فاضلاب در سطح استان آغاز گرديده است.

مشارکت 400 دانش آموز در طرح اوقات فراغت دامغان

دامغان – خبرنگار آفرينش

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان دامغان از شرکت 400 نفر دانش آموز در طرح تابستاني اوقات فراغت اين شهرستان خبر داد.

حجت الاسلام مصطفي تقوي،رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان دامغان در گفتگو با خبرنگار روزنامه آفرينش با اشاره به شرکت 400 نفر دانش آموز در طرح اوقات فراغت شهرستان دامغان گفت: اين تعداد شرکت‌کننده در 15 پايگاه اوقات فراغت آموزش هاي لازم را فرا گرفتند.

وي با بيان اينکه اوقات فراغت به عنوان زيرمجموعه‏ اى از زمان، داراى اهميت و ارزش والايى بوده و بايد براى آن، برنامه ‏ريزى درستى انجام دهيم تا بتوانيم نهايت بهره‏ ورى و بازدهي مثبت را از آن داشته باشيم، تصريح کرد: برنامه هاي کلاس هاي اوقات فراغت دردامغان شامل احکام، بيان مسائل اعتقادي، تفسير وبيان داستان هاي قرآني وبرگزاري مسابقات ورزشي و قرآني است. تقوي افزود: يکي از اهداف اصلي اداره تبليغات اسلامي شهرستان دامغان غني سازي و پر کردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان و نيز کشف استعدادهاي آنان مي باشد.

12 طرح برق رساني در شهرستان دامغان به بهره برداري رسيد

دامغان – مهناز ابوالحسني

مدير امور توزيع برق شهرستان دامغان گفت: همزمان با هفته دولت 12 طرح برق رساني در شهرستان دامغان مورد بهره برداري قرار گرفت.احمد يوسفي در گفتگو با خبرنگار روزنامه آفرينش گفت: همزمان با هفته دولت با حضور امام جمعه ، فرماندار دامغان و جمعي از مسئولان استان سمنان 12 طرح برق رساني در شهرستان دامغان مورد بهره برداري قرار گرفت.

مدير امور توزيع برق شهرستان دامغان افزود: طرح تامين روشنايي معابر بلوار راه آهن با اعتبار يک ميليارد و 630 ميليون ريال، احداث شبکه توزيع برق و نصب يک دستگاه ترانس در روستاي امام آباد با هزينه 300 ميليون ريال، احداث شبکه فشار ضعيف هوايي در شهرک جديد فيروزآباد با 200 ميليون ريال و احداث شبکه فشار ضعيف هوايي در شهرک جديد علي آباد با 170 ميليون ريال و نيز برق رساني به مسکن مهر اميريه با هزينه 120 ميليون ريال از طرحهاي افتتاح شده است. وي اصلاح و بهينه سازي شبکه و تاسيسات توزيع برق بلوار دانشگاه با 280 ميليون ريال، اصلاح و بهينه سازي شبکه و پست توزيع برق روستاي ورکيان با 160 ميليون ريال، اصلاح و بهينه سازي شبکه و پست توزيع برق روستاي بها آباد با 150 ميليون ريال، اصلاح و بهسازي شبکه 20 کيلوولت هوايي و ترانس برق روستاي سبحان با 400 ميليون ريال، اصلاح و بهينه سازي شبکه و ترانس توزيع برق روستاي حداده 210 ميليون ريال، اصلاح و بهينه سازي شبکه و ترانس توزيع برق چاه آب بابائي 130 ميليون ريال و تقويت پست عمومي توزيع برق روستاي رشم با 220 ميليون ريال را از ديگر طرح هاي افتتاح شده در شهرستان دامغان برشمرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي