جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/06/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4528

  مفيد براي ديابتي‌ها  

 قسمت دوم و پاياني

- خواص ديگر آن شامل اثرات ضد التهاب، مقوي قلب، خواص ضد ميکروبي، کاهش کلسترول خون، ادرار آور و کاهش ورم مي‌باشند، که به طور خوراکي موثر است.

دانه‌ي گياه شنبليله اروپايي براي قرن‌ها به عنوان ادويه در آشپزي و در طب سنتي نيز تقريباً به همان قدمت، براي درمان کورک، ديابت، سلوليتيس و سل به کار مي‌رفته است

- خواص ديگري که از قديم براي دانه‌ي شنبليله معتقد بودند و در تحقيقات اخير مورد تاييد قرار گرفته است، شامل اثرات خلط آور، زياد کننده‌ي شير و ملين آن است.

- شنبليله داراي مواد فسفره، آهن و ازته است و تقويت کننده لوزالمعده نيز است همچنين دستگاه هاضمه را به کار مي‌اندازد و لاغري‌هاي مفرط را از بين مي‌برد.

- دانه‌هاي شنبليله که مهم‌ترين قسمت دارويي اين گياه است با باز کردن مجاري عروق خون، از بروز سکته قلبي پيشگيري مي‌کند.

- شنبليله به طور کلي شفا دهنده بيماري‌هاي روحي و جسمي است.

عوارض جانبي:

مصرف بيش از اندازه‌ي دارويي، ممکن است باعث سردرد، تهوع و تحريکات پوستي گردد.

هم چنين با توجه به اثرات تحريکي رحم، بايد در زمان حاملگي و شيردهي با احتياط مصرف شود.

طريقه و مقدار مصرف:

تهيه چاي: بر روي يک گرم پودر دانه، يک استکان آب سرد ريخته و حداقل سه ساعت نگه مي‌داريم؛ سپس آن را صاف کرده و ميل مي‌کنيم. از سويي چون محلول تلخ است، مي‌توان آن را با کمي عسل، شيرين نمود.

اين عمل را مي‌توان تا 5 بار در روز تکرار کرد؛ زيرا مصرف عادي پودر دانه‌ها، تا 5 گرم در روز مجاز است.

داروهاي گياهي:

داروهاي کمي از دانه‌ها در بازار موجود است و اکثراً به طور مستقيم، از پودر دانه استفاده مي‌شود. فرآورده‌هاي موجود در بازار دنيا، اکثراً به عنوان داروي رفع مشکلات روده‌اي- معده‌اي، مشکلات تنفسي و به عنوان صفرا آور مصرف مي‌شوند.

مهم‌ترين اثرات گزارش شده دانه شنبليله:

ضد درد، ضد آترواسکلروز، ضد التهاب، ضد عفوني کننده، ضد نفخ، ضد اسپاسم، ضد سرطان، پايين آورنده‌ي قندخون، افزايش دهنده‌ي ميل جنسي، قابض، مقوي قلب، صفراآور، ملين، خلط آور، کاهش دهنده‌ي کلسترول خون، کاهش دهنده‌ي پرفشاري خون، کاهش دهنده‌ي تري گليسيريد خون، شير افزا، مسهل، اکسي توسيک، مقوي رحم و ضد کرم.

تخم شنبليله

نکات قابل توجه:

1- چون دانه‌ي شنبليله، سفت و سخت مي‌باشد، براي کسب اثرات آن، بايد آن‌ها را با آسياب‌هاي کوچک به صورت پودر در آورد.

2- پودر تهيه شده را مي‌توان روي غذا پاشيده و سپس مصرف نمود و يا بر روي مقدار حدود 5 گرم آن، يک ليوان آب اضافه کرد و سپس 5 دقيقه جوشانيد؛ پس از آن صاف کرد و ميل نمود.

3- در صورتي که ميزان قند خون بالا باشد، نمي‌توان براي کنترل آن به طور مستقل، از دانه‌ي شنبليله استفاده کرد؛ زيرا ميزان کاهش قند خون، توسط دانه‌ي شنبليله، محدود است.

4- افراد ديابتي که مي‌خواهند از دانه شنبليله به عنوان کاهش قند خون استفاده نمايند، بهتر است روزي تا 5 گرم از آن را به طريقي که ذکر شده مصرف نمايند و پس از دو هفته با آزمايش قند خون کارايي اين دانه را از نظر موثر بودن، قدرت تأثير و ميزان کاهش قند خون دريابند. چون کنترل قند خون مسأله بسيار با اهميتي است که عدم توجه به آن مي‌تواند خسارات جبران ناپذيري به دنبال داشته باشد.

5- در طب سنتي خاورميانه به خصوص در بالکان از قسمت هوايي (برگ‌ها) شنبليله به عنوان ضد کرامپ ها (دل درد) به خصوص وقتي همراه با دردهاي زمان قاعدگي و اسهال و يا مشکلات روده‌اي معدي، باشد استفاده مي‌کنند. بهترين زمان برداشت قسمت هوايي تابستان است.

6- چون پودر دانه‌هاي شنبليله تلخ مي‌باشد، براي استفاده راحت‌تر آن مي‌توان پودر را در کپسول‌هاي 500 ميلي گرمي خالي که در داروخانه‌ها موجود مي‌باشند، پر کرده و مصرف نموده. جنس اين کپسول‌ها اکثراً ژلاتين مي‌باشد و خوراکي بوده و هيچ عارضه‌اي به دنبال ندارند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي