جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/06/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4528

 افتتاح سه طرح عمراني و کشاورزي در کرمان  

 کرمان –اميرماهاني

فرماندار کرمان گفت: سه طرح عمراني و کشاورزي با اعتبار 18 و نيم ميليارد ريال در بخش مرکزي کرمان افتتاح شد و به بهره‌برداري رسيد. بهنام سعيدي در حاشيه‌ي افتتاح پروژه‌هاي بخش مرکزي شهرستان کرمان که با حضور پورابراهيمي نماينده‌ي مردم کرمان و راور در مجلس شوراي اسلامي انجام شد؛ افزود: در اين بازديد سه پروژه در بخش مرکزي کرمان به بهره‌برداري رسيد که اين پروژه‌ها شامل افتتاح مرکز پرورش بوقلمون، شبکه‌ي آب روستاي سعدي و کلنگ‌زني يک باب مدرسه در روستاي فرح‌آباد اين بخش است.

وي افزود: مدرسه‌ي دخترانه‌ي روستاي فرح‌آباد با اعتباري معادل 6 ميليارد ريال به بهره‌برداري رسيد که 3 ميليارد و 840 ميليون ريال آن توسط بنياد برکت و مابقي توسط اداره‌ي نوسازي مدارس تامين شده است و با 430 متر زيربنا شامل هشت کلاس درس است که ظرفيت پذيرش 250 دانش‌آموز را دارد.

سعيدي ادامه داد: مجتمع پرورش بوقلمون واقع در ابتداي جاده‌ي زرند نيز در سه فاز به بهره‌برداري رسيده است که فازهاي يک و دو آن با ظرفيت 6 هزار قطعه بوقلمون فعال بوده و فاز سوم آن نيز با ظرفيت 4 هزار قطعه بوقلمون، با زيربناي 3585 مترمربع امروز به بهره‌برداري رسيد.

وي بيان داشت: براي افتتاح اين فاز، مبلغ 3 ميليارد ريال از طريق کارگروه توسعه‌ي کشاورزي شهرستان تسهيلات ارايه شده و اين طرح توانسته است ضمن اشتغال‌زايي براي 9 نفر از اهالي، سالانه 220 تن گوشت بوقلمون و 135 تن کود توليد کنند.

وي با بيان اين که شبکه‌ي آب شرب روستاي سعدي از ديگر طرح‌هاي افتتاح شد؛ اظهار داشت: به منظور اجراي 10 کيلومتر خط انتقال آب و پمپاژ آب به شبکه‌ي آب‌رساني روستا، مبلغ 7 ميليارد و 500 ميليون ريال اعتبار توسط آب و فاضلاب روستايي شهرستان هزينه گرديده است.

سعيدي گفت: با افتتاح اين شبکه، حدود 2000 نفر از اهالي از نعمت آب آشاميدني سالم برخوردار مي‌شوند. فرماندار کرمان خاطرنشان کرد: در بازديد از روستاي فرح‌آباد براي رفع برخي مشکلات موجود در روستا، مبلغ 3 ميليارد ريال اختصاص يافت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي