جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/07/10 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4540

 مرخصي بدون حقوق براي 800 هزار آمريکايي:
 دولت فدرال آمريكا تعطيل شد 

با عدم تصويب لايحه بودجه اوباما از سوي جمهوريخواهان داراي اکثريت در مجلس نمايندگان آمريکا از روزگذشته، دولت آمريکا در وضعيت بلاتکليفي و تعطيلي قرار گرفت.

به گزارش عصر ايران به نقل از سي ان ان عدم تصويب قانون بودجه در حالي است که اوباما روز دوشنبه در سخنراني خود از کنگره آمريکا خواسته بود تا اين قانون را تصويب کند اما مخالفت هاي جمهوريخواهان با قانون بيمه همگاني اوباما سبب شد تا دموکرات هاي حاکم بر مجلس سنا و جمهوريخواهان حاکم بر مجلس نمايندگان نتوانند به طور همزمان به توافقي درباره لايحه بودجه دست يابند.

با عدم تصويب اين لايحه قريب به 800 هزار شغل دولتي به طور موقت و تا زمان تعيين تکليف بودجه . از نخستين دقايق بامداد سه شنبه (ساعت 8 صبح چهارشنبه به وقت تهران) تعطيل شدند.

براي مثال از بامداد امروز پارک ها و موزه هاي ملي و باغ وحش ها بودجه اي ندارند و تعطيل مي شوند و بيش از 12 هزار کارمند وزارت انرژي آمريکا به خانه هايشان فرستاده مي شوند اما بيش از 1100 نفر از کارمندان بخش انرژي بر حسب ضرورت نظارت بر نيروگاه هاي هسته اي در شغل خود مي مانند.اما ارتش آمريکا و وزارت خارجه و اداره پست اين کشور از اين بودجه مستثني شده است و همچنان به کار خود ادامه مي دهد. گفتني است جمهوريخواهان داراي اکثريت در مجلس نمايندگان آمريکا به رييس جمهور پيشنهاد داده بودند در ازاي به تاخير انداختن اجراي قانون بيمه همگاني اوباما باقي بخش هاي بودجه را به تصويب برسانند ، اما دولت اوباما با اين پيشنهاد مخالفت کرده و آن را نوعي باج گيري خوانده بود.اين نخستين بار در 17 سال گذشته است که عدم تصويب لايحه بودجه در موعد مقرر، دولت فدرال را در تعطيلي قرار مي دهد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي