جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/07/10 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4540

 بازي برگشت ليگ قهرمانان آسيا؛
 90 دقيقه حياتي و سرنوشت‌ساز 

مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان آسيا در حالي چهارشنبه با برگزاري دو بازي به پايان مي‌رسد که استقلال در يکي از اين ديدارها روزي مهم و سرنوشتسازِ را برابر نماينده کره‌جنوبي پيش‌رو دارد. آبي‌ها هرچند در بازي رفت شکست خوردند اما نااميد نيستند و مي‌توانند با ارائه يک بازي منطقي و خلق حماسه، سومين تيم ايراني لقب بگيرند که به فينال ليگ قهرمانان آسيا صعود کردند.گفتني است، دور برگشت از مرحله نيمه نهايي رقابت هاي فوتبال ليگ قهرمانان آسيا امروز چهارشنبه با مشخص شدن چهره فيناليست‌ها به پايان مي‌رسد. در اين روز نمايندگان فوتبال کره، ژاپن، چين و ايران براي رسيدن به ديدار پاياني مهمترين تورنمنت باشگاهي آسيا روز سخت و سرنوشت سازي را تجربه مي کنند.در يکي از اين ديدارها استقلال در ورزشگاه آزادي ميزبان اف‌سي سئول کره‌جنوبي است. ورزشگاهي که در بسياري از بازي‌هاي مهم اينچنيني، بيش از يکصد هزار تماشاگر روي سکوهاي خود مي‌بيند.

هواداراني که در اين بازي با آبي کردن سکوهاي اين ورزشگاه، مي‌خواهند يار دوازدهم استقلال باشند تا روزي سخت را به روزي فراموش نشدني تبديل کنند.شاگردان امير قلعه‌نوعي که با شايستگي توانستند تا نزديکي‌هاي فينال ليگ قهرمانان آسيا برسند، در بازي رفت اسير اشتباهات فردي شده و شکست 2 بر صفر را تجربه کردند اما اين پايان کار نيست زيرا آنها 90 دقيقه حياتي و سرنوشت‌ساز ديگر را پيش رو دارند و مي‌توانند با صبر و حوصله و ارائه يک بازي منطقي و دور از هيجانات و بازي احساسي اين گل‌ها را جبران کرده و چهارشنبه شب را با جشن صعود به فينال آسيا بسيار شيرين کنند.

البته همه مي‌دانند در چنين بازي‌هاي مهمي جبران باخت 2 بر صفر بسيار سخت است اما استقلال و نمايندگان فوتبال ايران در روزهاي سخت بارها و بارها کاري بزرگي انجام داده‌ و توانسته‌اند در اوج نااميدي به موفقيت‌هاي فراموش نشدني دست يابند. شايد اين بحث کليشه‌اي باشد اما يک روز در استراليا تيم ملي ايران تنها در يک نيمه شکست 2 بر صفر را به تساوي 2 بر 2 تبديل کرد و روزي ديگر نمايندگان باشگاهي ايران توانستند حتي شکست‌هاي سنگين‌تر (پرسپوليس - آليما قزاقستان) از اين را هم در بازي‌هاي برگشت جبران کرده و به مرحله بعدي برسد.

غيبت جواد نکونام و آندرانيک تيموريان در اين بازي موضوعي است که نمي‌توان به سادگي از کنار آن گذشت اما قطعا امير قلعه‌نويي و همکارانش که به خوبي در اين مدت آبي‌پوشان را هدايت کردند، مي‌توانند با استفاده از مهره‌هاي مطرح نيمکت نشين که در اين مدت کمتر فرصت حضور در ميدان را داشتند، به خوبي بهره ببرند تا غيبت اين دو بازيکن ملي پوش محسوس نباشد.

قطعا در چنين بازي مهمي فرصت طلبي مهاجمان و نفراتي که به دروازه اف‌سي سئول نزديک مي‌شوند، بسيار اهميت دارد زيرا در اين بازي ديگر نبايد موقعيت‌ها را به راحتي از دست داد.

ضمن اينکه کره‌اي‌ها قطعا در اين بازي دل به ضد حمله‌ها مي‌بندند تا بتوانند از خلاء‌ها و حفره‌هاي دفاعي استقلال که براي حمله به جلو مي‌رود، جهت رسيدن به گل استفاده کنند.

هر دقيقه اين 90 دقيقه براي استقلال بسيار مهم است زيرا مي‌تواند به دقايق فراموش نشدني براي فوتبال ايران و هواداران تيم آبي پايتخت تبديل شود. فردا چشم همه به ساق پاي مردان قلعه‌‎نويي است و دعاي مردم ايران بدرقه راه آنها تا پس از سپاهان و ذوب‌آهن، فوتبال ايران سومين فيناليستش در اين رقابتها را ببيند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي