جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/07/11 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4541

 رئيس قوه قضاييه:
  مردم براي تغيير فضاي عمومي كشور به عقلانيت و تدبير و اعتدال راي دادند 

آيت الله آملي لاريجاني رئيس قوه قضاييه از عزم جدي دستگاه قضايي براي مقابله با فتنه‌گران خبر داد و گفت: فتنه‌گران سال 88 و تمام كساني كه خيال فتنه‌گري دوباره دارند، بدانند كه دستگاه قضايي در مقابل آنان خواهد ايستاد و اجازه تحرك به آنان نخواهد داد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي و تشريفات قوه قضاييه، آيت ا... آملي لاريجاني در جلسه مسئولان عالي قضايي با اشاره به برخي اظهارنظرها و تحليل‌ها در خصوص عفو اخير برخي محكومان امنيتي فتنه 88 كه در آن مبناي اين عفو و آزادي «باز شدن فضاي كشور در اثر نتيجه انتخابات رياست جمهوري» اعلام شده است، اينگونه تحليل‌ها را نادرست اعلام كرد و گفت : روند عفو و آزادي محكومان از سوي قوه‌قضاييه روندي قانوني و مستمر بوده و موضوع جديدي نيست و آزادي اخير تعدادي از محكومان امنيتي فتنه 88 ربطي به نتيجه انتخابات ندارد.

رئيس قوه قضاييه تاكيد كرد: در طول سه سال اخير در سه نوبت تعدادي از محكومان امنيتي مربوط به فتنه 88 مورد عفو قرار گرفته و آزاد شده‌اند و روند بررسي عفو و آزادي اخير محكومان نيز قبل از انتخابات رياست جمهوري انجام شده است.

آيت ا... آملي لاريجاني با تاكيد بر اينكه «ما نيز قبول داريم كه فضاي كشور عوض شده است» افزود: رأي مردم براي عوض شدن فضاي عمومي كشور در نتيجه برخي بي‌تدبيري‌ها و بد‌اخلاقي‌هاي دولت گذشته و افراطي‌گري‌هاي آن دوره بود و مردم نيز براي عوض شدن آن فضا به عقلانيت و تدبير و اعتدال رأي دادند و حماسه سياسي آنها البته ربطي به فتنه‌گران ندارد.

رئيس قوه قضاييه اظهار كرد: متاسفانه اخيراً در برخي گزارش‌ها و تحليل ها آمده است كه برخي مسببان فتنه 88 مدعي شده‌اند كه از آزادي اخير محكومان خوشحالند و حتي ادعا كرده‌اند كه اكثر اين محكومان اتهامي نداشته‌اند و قوه قضاييه اتهام‌هاي غلطي به آنها وارد كرده و اين افراد را بي‌گناه محكوم كرده بود اما به صراحت اعلام مي‌كنم كه اين شما مسببان فتنه 88 هستيد كه با رفتار خلاف قانون و مجرمانه خويش اخلال در امنيت كشور نموديد و حال به غلط قوه قضاييه را به صدور احكام نادرست متهم مي‌كنيد.

آيت ا... آملي لاريجاني با تأكيد بر اينكه مردم ايران مردمي بصير و آگاه هستند و به خوبي فتنه‌گران را شناخته‌اند گفت: مردم بصير ايران همواره به حرف حق توجه دارند و در اين دوره نيز به شعار عقلانيت و تدبير رأي داده‌اند و كساني كه گمان مي‌كنند رأي مردم به مسببان و طرفداران فتنه 88 بوده است، در اشتباه‌ محض‌اند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي