جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/07/11 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4541

 سخنراني نتانياهو در سازمان ملل با طعم "روحاني ستيزي"؛
 اسرائيل آماده است به اقدام نظامي يکجانبه عليه ايران اقدام کند 

بنيامين نتانياهو نخست وزير اسرائيل در مجمع عمومي سازمان ملل متحد حاضر شد و به سخنراني پرداخت.به گزارش عصر ايران به نقل از رويترز، نتانياهو بخش اعظم سخنراني اش را به ايران و حسن روحاني رئيس جمهور ايران اختصاص داد و گفت: به روحاني اعتماد نکنيد. اقدامات اخير ايران، فريبکاري است. احمدي نژاد گرگي در لباس گرگ بود اما روحاني گرگي در لباس ميش است.

نتانياهو افزود: اسرائيل آماده است به تنهايي براي جلوگيري از دست يابي ايران به سلاح هسته اي اقدام کند. روحاني شبيه احمدي نژاد نيست. در زمينه برنامه هسته اي ايران، تنها تفاوت ميان اين دو اين است که احمدي نژاد گرگي در لباس گرگ بود اما روحاني گرگي در لباس ميش است . گرگي است که مي تواند چشمان جامعه بين المللي را تغيير دهد.

نخست وزير اسرائيل با اشاره به بخش هايي از کتاب خاطرات و نوشته هاي روحاني گفت: رئيس جمهور ايران نوشته است هنگامي که در تهران در حال مذاکرات هسته اي با وزيران اروپايي بوديم؛ فعاليت در مرکز هسته اي اصفهان ادامه داشت.نتانياهو خطاب به کشورهاي جهان ادامه داد: فشارها عليه ايران را متوقف نکنيد. تنها توافقي که مي توان با روحاني داشت اين است که برنامه هسته اي ايران براي ساخت سلاح هسته اي به طور کامل، برچيده شود.

وي افزود: اگر ثابت شد که ديپلماسي درباره برنامه هسته اي ايران، به بن بست رسيده؛ اسرائيل آماده است به اقدام نظامي يکجانبه عليه ايران اقدام کند. روحاني جز ياران مخلص رهبري است.نخست وزير اسرائيل تاکيد: روحاني فعاليت هاي خود را با اين اقدام آغاز کرد. نخست ، لبخند. سپس ديپلماسي و حرف زدن و وعده دادن و ارائه امتيازات بي اهميت هسته اي . من به مانند هر فرد ديگري اميدوارم بتوانيم سخنان روحاني را باور کنيم اما بايد بر فعاليت هاي ايران تمرکز کنيم. ايراني ها به هنگام مذاکره با قدرت هاي جهاني به طرح هاي هسته اي خود ادامه مي دهند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي