جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/07/11 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4541

 ميز خبر 

از سوي رهبر انقلاب صورت گرفت؛

کمک به دانش‌آموزان محروم در آستانه برگزاري جشن عاطفه‌ها

همزمان با برگزاري جشن عاطفه‌ها و جمع‌آوري كمك‌هاي ملت شريف ايران به دانش‌آموزان محروم، حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي با اهداي 250 ميليون ريال در اين امر خير شرکت كردند.

انتصاب يونسي به عنوان دستيار ويژه رئيس جمهور در امور اقوام

حسن روحاني رييس‌جمهوري اسلامي ايران در حکمي حجت‌الاسلام والمسلمين علي يونسي را به عنوان « دستيار ويژه رييس‌جمهور در امور اقوام و اقليت‌هاي ديني و مذهبي » منصوب کرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، حسن روحاني رييس‌جمهور ايران در حکمي علي يونسي را به عنوان « دستيار ويژه رييس‌جمهور در امور اقوام و اقليت‌هاي ديني و مذهبي » منصوب کرد.علي يونسي متولد 1330 در شهر نهاوند چهارمين وزير اطلاعات جمهوري اسلامي ايران است. او دومين وزير اطلاعات دولت رئيس جمهور سيدمحمد خاتمي پس از استعفاي اجباري دري نجف آبادي است.

"تلاش براي جذب مخالفين و تبديل دشمنان به مخالفين" و "حفظ بيطرفي در منازعات سياسي" از جمله برنامه هاي يونسي به هنگام معرفي به مجلس شوراي اسلامي براي کسب راي اعتماد به عنوان وزير اطلاعات است.

سناي آمريکا بررسي تحريم کامل نفتي ايران را به تعويق انداخت

سناي آمريکا بررسي و تصويب تحريم هاي بيشتر ايران را به تعويق انداخت.

به گزارش عصر ايران به نقل از رويترز در حالي که نخستين روز وضعيت " تعطيلي دولت " آمريکا به دليل اختلاف نظر کنگره و دولت فدرال بر سر بودجه پيشنهادي دولت اوباما است ،سناي آمريکا تصميم گرفت بررسي تحريم هاي بيشتر عليه ايران را به بعد از نشست 1+5 با ايران در ژنو سوييس موکول کند.همزمان سناتور جمهوريخواه " باب کراکر" اعلام کرد که سنا درباره گفت و گوهاي در پيش رو ايران و 1+5 و تاثير تصويب تحريم هاي جديد در روند گفت و گو ها بحث کرد و در نتيجه تصميم به تعويق انداختن تصويب تحريم ها گرفت.

با اين حال اين سناتور جمهوريخواه افزود که بيشتر نمايندگان کنگره آمريکا نسبت به ايران ترديد دارند و طرفدار تشديد تحريم ها هستند.گفتني است سناي آمريکا تصويب طرح جديد تحريمي مجلس نمايندگان را به تعويق انداخته است که هدف آن قطع صدور نفت ايران به طور کلي و کاهش يک ميليون بشکه اي در صادرات نفت ايران است.

اين طرح در ماه ژوئيه سال جاري ميلادي به تصويب مجلس نمايندگان رسيده بود و قرار بود طبق تقويم کاري سنا در ماه سپتامبر در مجلس سنا به تصويب برسد.

جان کري: عباس تشکيل کشور فلسطين بدون ارتش را پذيرفت

منابع ديپلماتيک بلندپايه به نقل از وزير خارجه آمريکا فاش کردند که محمود عباس در جريان سفر اخيرش به واشنگتن، ضمن موافقت با تشکيل "کشور بدون ارتش"، امتيازاتي را براي اجراي توافقنامه صلح داده است.

به گزارش ايسنا،‌ به نقل از پايگاه خبري پانوراما، منابع ديپلماتيک بلندپايه اعلام کردند که در ديدارشان با جان کري، وزير خارجه آمريکا که همزمان با سفر اخير محمود عباس، رئيس تشکيلات خودگردان فلسطين به نيويورک انجام شد، کري اعلام کرده که عباس با پيشنهاد تشکيل کشور بدون ارتش موافقت کرده است.

منابع ديپلمات مذکور به نقل از کري اعلام کردند: موافقت عباس با تشکيل کشور بدون ارتش امتياز بزرگي است که به راحتي نمي‌توان به دست آورد؛ چرا که هر کشور داراي حاکميت حق دارد ارتشي داشته باشد.

به گفته اين ديپلمات‌ها، کري همچنين تاکيد کرد که عباس با عقب‌نشيني تدريجي اسرائيل از اراضي فلسطيني از آغاز اجراي توافق نامه صلح موافقت کرده تا به اين وسيله به اسرائيل اطمينان دهد که فلسطيني‌ها توافقنامه مذکور را نقض نمي‌کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي