جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/07/11 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4541

 آيت الله هاشمي رفسنجاني تاكيد كرد:
 لزوم جذب و استفاده مناسب‌تر از دانشمندان ايراني خارج از کشور 

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با تأکيد بر لزوم جذب و استفاده مناسب‌تر از دانشمندان ايراني در خارج از کشور اظهار کرد: درصدد هستيم در سطح بين‌المللي نيز به توسعه و ارتقاي دانشگاه آزاد اسلامي بويژه در اروپا بيشتر بپردازيم.

به گزارش ايسنا، آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در ديدار پرفسور سميعي، جراح و متخصص مغز و اعصاب و همراهان وي، با تجليل از شخصيت علمي وي که فردي شناخته شده در جهان در زمينه علوم پزشکي و تحقيقاتي است، گفت: با انگيزه ديني و ملي و حسّ انسان‌دوستانه خدمت به مردم که در دانشمندان و نخبگان ايراني خارج از کشور وجود دارد، اميدوارم زمينه‌هاي مساعد و مناسب براي جذب و استفاده بهتر از ظرفيت علمي و تحقيقاتي اين دانشمندان بيشتر فراهم شود.

وي با اشاره به امکانات مناسب و مستعد مراکز علمي و دانشگاهي کشور، از جمله دانشگاه آزاد اسلامي، در زمينه توسعه کيفي بويژه در علوم پزشکي، گفت: بخش پزشکي دانشگاه آزاد اسلامي، پس از توسعه کمّي، آمادگي کامل دارد با همکاري و تعامل مستمر و جدي با دانشمندان علوم پزشکي داخل و خارج، از جمله پرفسور سميعي، در زمينه توسعه کيفي و پايدار، مطابق با علوم روز جهان، گام‌هاي بلندي بردارد.

رئيس هيأت مؤسس و هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به وجود شعبه‌هاي اين دانشگاه در سطح جهان به عنوان يک مرکز علمي بين‌المللي، تاکيد کرد: درصدد هستيم در سطح بين‌المللي نيز به توسعه و ارتقاي دانشگاه آزاد اسلامي بويژه در اروپا بيشتر بپردازيم.

بر اساس اين گزارش، پرفسور سميعي در اين ديدار با ابراز خرسندي از ديدار با آيت‌الله هاشمي رفسنجاني، از وي به عنوان شخصيتي مجرب و عملگرا در جمهوري اسلامي ايران که دغدغه سازندگي داشته و توسعه پايدار در کشور را دنبال مي‌کند، ياد کرد و گفت: به عنوان يک پزشک شناخته شده در سطح جهان، افتخار مي‌کنم که بتوانم در ميهن اسلامي خود منشاء خدمات براي مردم کشورم باشم.

وي همکاري با دانشگاه‌هاي علوم پزشکي ايران، بويژه دانشگاه آزاد اسلامي را در سطح جهان، از جمله اقدامات مفيد و مؤثر خود عنوان کرد و افزود: در بازديدهايي که داشته‌ام، متوجه شده‌ام واحد پزشکي دانشگاه آزاد به پيشرفت‌ها و افتخارات زيادي دست يافته است و من و همکارانم در ايران و سراسر جهان، مي‌توانيم سطح همکاري‌ها را افزايش دهيم و به ارتقاي اين دانشگاه کمک کنيم.

پرفسور سميعي در پايان، تحقيق و پژوهش در کنار کار و تلاش حرفه‌اي را لازمه به‌روز ماندن دانشمندان و نخبگان در سطح جهان دانست و گفت: اميدوارم در دوره جديد کشور، شاهد رفع موانع و هموارتر شدن راه تعامل دانشمندان داخل و خارج از کشور باشيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي