جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/07/11 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4541

 خبـر 

 اجراي آيين‌نامه خاص کارکنان در دانشگاه‌ها

معاون اداري، مالي و منابع انساني وزارت علوم با اشاره به ضرورت اجراي آيين‌نامه خاص کارکنان در دانشگاه‌ها از رسيدگي و اصلاح قرارداد کارکنان ستاد اين وزارتخانه خبر داد.دکتر محمد حسين اميد در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران ساماندهي نيروي انساني در ستاد وزارتخانه و همچنين دانشگاه‌ها را يکي از برنامه‌هاي خود در کوتاه مدت براي وزارت علوم، عنوان و اظهارکرد: براساس قانون برنامه‌ پنجم توسعه، اختياراتي به هيات‌هاي امناي دانشگاه‌ها داده شده تا بتوانند براي پرسنل غير هيات علمي خود آيين‌نامه‌اي خاص داشته باشند.

وي افزود: آيين‌نامه مورد نظر در گذشته تدوين و به دانشگاه‌ها پيشنهاد شده تا در صورت صلاحديد در هيات امناي خود طرح کرده و به تصويب برسانند که اين آيين‌نامه‌ به دليل وجود برخي ابهامات و مشکلات در بخش‌هايي از آن، در برخي از دانشگاه‌ها اجرا شده و در برخي ديگر هنوز به تصويب نرسيده و يا تصويب شده، اما اجرا نشده است، به همين دليل کارکنان دانشگاه‌هايي که آيين‌نامه را هنوز اجرا نکرده‌اند، متقاضي اجرا شدن آن هستند و در مواردي نيز به ديوان عدالت شکايت کرده‌اند.

به گفته اميد به همين دليل از دانشگاه‌ها خواسته شده تا در راستاي اجرايي شدن آيين‌نامه اقدامات لازم را انجام دهند.

معاون اداري و مالي وزارت علوم با بيان اينکه همزمان با اجراي آيين‌نامه، در حال ارزيابي و در صورت لزوم بازنگري آن هستيم، گفت: معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي، ايراداتي را به اين آيين‌نامه دارد که سعي مي‌کنيم آن‌ها را مرتفع کنيم و طوري اصلاح شود که همه‌ دانشگاه‌ها بتوانند آن را اجرا کنند.

اميد با بيان اينکه طبق قانون، هر دانشگاه هيات امناي خاص خود را دارد و ملاک عمل، مصوبه‌ هيات امناي هر دانشگاه است، گفت: مصوبات هيات‌هاي امناي دانشگاه‌ها در صورتي قابل اجرا است که وزير آن را تاييد و ابلاغ کند، بنابراين ما اين آيين‌نامه را پس از انجام اصلاحات مورد نظر براساس تجربه حاصل از اجراي گذشته آن، به هيات‌هاي امناء پيشنهاد مي‌دهيم و توصيه مي‌کنيم که دانشگاه‌ها در هيات امناي خود مصوب کند، البته هيات‌هاي امنا مي‌توانند بسته به شرايط هر دانشگاه تغييرات مورد نظر خود را در محدوده مقررات اعمال کنند.

وي ابراز اميدواري کرد که با اجراي اين آيين‌نامه و در صورت نظارت و ارزيابي مستمر، بهره‌وري در دانشگاه‌ها ارتقاء يابد.

پذيرش دانشجو در دوره آموزش مجازي سياستگذاري سلامت

دوره آموزش مجازي MPH با گرايش سياستگذاري سلامت به همراه جذب دانشجو براي ترم بهمن ماه در دانشگاه علوم پزشکي شيراز برگزار مي شود.

به گزارش خبرنگار مهر، داوطلبان مجاز به شرکت در اين دوره بايد ضمن برخورداري از آگاهي و توانايي کافي براي کار با رايانه و زبان انگليسي واجد شرايط عمومي تحصيل در جمهوري اسلامي ايران باشند.

قبولي و تحصيل در اين دوره باعث معافيت از گذراندن دوره خدمت قانوني و مشمولين سربازي براي ذکور نخواهد شد و دانشجويان مقاطع کارشناسي ارشد، دکتري عمومي، تخصصي و PH.D از گروههاي پزشکي، دندانپزشکي و داروسازي مجاز به شرکت در اين دوره هستند.

شروع ترم از بهمن ماه 92 است و دانشجويان موظف به گذراندن 33 واحد در قالب 19 واحد Core و 10 واحد Non Core و 4 واحد پايان نامه هستند. جهت جذب نهايي 30 دانشجو در اين دوره، آزمون کتبي چهار گزينه اي و مصاحبه شفاهي در دي ماه 92 برگزار مي شود. آخرين مهلت ثبت نام 30 آذرماه 92 است و متقاضيان بايد مدارک خود را به صورت اينترنتي به پست الکترونيکي مرکز تحقيقات سياستگذاري سلامت دانشگاه علوم پزشکي شيراز ارسال کنند.

شهريه ثبت نام کل دوره به ميزان 45 ميليون ريال است.

توصيه يک استاد دانشگاه به فارغ‌التحصيلان علوم‌ پزشکي

عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران با اشاره به اينکه در وهله اول پزشکان بايد به وضعيت بيمارانشان توجه داشته باشند، نه شرايط مالي آنان، خطاب به تمامي فارغ‌التحصيلان، گفت: پزشکان در ابتداي مراجعه بيمار، نبايد به شرايط مالي آنان نگاه کنند، چرا که هرچه بيمار از لحاظ وضعيت مالي در شرايط نامساعدتري قرار داشته باشد، احترام به او هم واجبتر است.

دکتر يحيي عقيقي در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران منطقه دانشگاه علوم پزشکي تهران، به دغدغه اوليه فارغ‌التحصيلان رشته پزشکي، اشاره کرد و گفت: دغدغه يافتن کار، از جمله مهم‌ترين مشکلات دانشجويان رشته پزشکي بعد از فارغ شدن از تحصيل خواهد بود.وي با بيان اينکه خدمت به مردم بايد از جمله مهم‌ترين تعهدات دانش آموختگان رشته پزشکي باشد، افزود: پزشکان بايد به اين امر واقف باشند که در همه حال در مقابل مردم مديون هستند. در کنار اين موضوع از تمامي پزشکان و فارغ‌التحصيلان با وجود داشتن مشکلات و دغدغه‌هاي فراوان انتظار مي‌رود که هميشه در دسترس مردم باشند.

اين استاد دانشگاه علوم پزشکي تهران، در پايان با بيان اينکه توقع و انتظار مردم از پزشکان به عنوان قشر تحصيل کرده جامعه بسيار بالا است، اظهارداشت: پزشکان بايد به اين امر مهم واقف باشند که در هرجاي دنيا به عنوان خادمان مردم هستند. بايد به عنوان يک طبيب دلسوز و امين در کنار آنان باشند.

ثبت نام پذيرفته شدگان كارشناسي ارشد پرديسهاي دانشگاه تهران از 15 مهر آغاز مي شود

مشاورعالي سازمان سنجش آموزش كشور از پذيرش بيش از هزار نفر در آزمون كارشناسي ارشد پرديس هاي اقماري دانشگاه تهران خبر داد و گفت كه ثبت نام اين افراد از روز دوشنبه، 15 مهرماه 92 آغاز مي شود.«حسين توكلي» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگي ايرنا افزود: براساس برنامه زماني پيش بيني شده، فهرست اسامي تعداد هزار و 77 نفر پذيرفته شدگان نهايي آزمون كارشناسي ارشد پرديس هاي اقماري دانشگاه تهران سال 1392 از روز يكشنبه، هفتم مهرماه بر روي سايت سازمان سنجش قرار گرفته است.

وي خاطرنشان كرد: پذيرفته شدگان ضرورت دارد براساس برنامه زماني مندرج در اطلاعيه اي كه همراه با فهرست اسامي آنان بر روي سايت سنجش قرار گرفته است ضمن اطلاع از نحوه مراجعه و مدارك مورد نياز براي ثبت نام به وب سايت پرديس محل قبولي (به نشاني http://alborz.ut.ac.ir، http://kish.ut.ac.ir و http://aras.ut.ac.ir)مراجعه و يا در يكي از روزهاي دوشنبه و سه شنبه، 15 و 16 مهرماه 92 به همراه مدارك لازم به محل پرديس انتخابي مراجعه كنند.

آزمون عملي (اسكيس) رشته معماري آزمون كارشناسي ارشد پرديسهاي دانشگاه تهران امروز برپا مي شود

سخنگوي سازمان سنجش درباره نتايج رشته هاي طراحي شهري و معماري آزمون اختصاصي پرديس هاي اقماري دانشگاه تهران نيز توضيح داد: فهرست اسامي تعداد 174 نفر معرفي شدگان رشته هاي طراحي شهري و معماري شامل 24 نفر براي رشته طراحي شهري و 150 نفر براي رشته معماري پرديس هاي دانشگاه تهران از روز يكشنبه، هفتم مهرماه 92 به منظور انجام آزمون عملي (اسكيس) بر روي پايگاه اينترنتي سنجش قرار گرفته است.وي يادآور شد: آزمون عملي (اسكيس) رشته طراحي شهري، 9 مهرماه در محل پرديس هنرهاي زيباي دانشگاه تهران برگزار شده است.توكلي تاكيد كرد: آزمون علمي (اسكيس) رشته معماري كارشناسي ارشد پرديسهاي اقماري دانشگاه تهران نيز از ساعت هشت صبح امروز پنج شنبه 11 مهرماه 92 در محل پرديس هنرهاي زيباي دانشگاه تهران، دانشكده معماري برگزار مي‌شود.

معاون آموزشي وزارت بهداشت:

ظرفيت پذيرش بومي رشته‌هاي علوم پزشکي افزايش يافت

معاون آموزشي وزارت بهداشت از افزايش ظرفيت 10 درصدي پذيرش بومي به 30 درصد براي رشته‌هاي پزشکي عمومي،‌ دوره‌هاي تخصصي و ساير رشته‌هاي علوم پزشکي در صورت نياز خبر داد.

دکتر سيد اميرمحسن ضيايي در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران با اشاره به تصويب کليات طرح اصلاح قانون برقراري عدالت آموزشي در پذيرش دانشجو، ضمن ابراز خرسندي از تصويب اين طرح، گفت: با افزايش ظرفيت پذيرش بومي در رشته‌هاي پزشکي عمومي، تخصص و ساير رشته‌هاي علوم پزشکي دست وزارت بهداشت براي تربيت نيروي بومي باز شده است.

وي با اشاره به عدم ماندگاري نيروي متخصص در برخي از مناطق، گفت: مطمئنا با پذيرش بومي، مشکل وزارت بهداشت در ماندگاري افراد در مناطق بومي خود تا حدودي رفع مي‌شود.معاون آموزشي وزارت بهداشت با بيان اينکه در توزيع نيروي انساني با مشکل مواجه‌ايم، خاطرنشان کرد: البته قاعدتا به دليل وجود مشکل در پرداخت‌ها، مشکل ماندگاري به سرعت رفع نمي‌شود، اما به هر حال با پذيرش و تربيت نيروي انساني بومي ميزان ماندگاري افراد بيشتر است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي