جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/07/11 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4541

 تريبون اقتصادي 

 پيدا شدن مدارک مفقودي تفحص در تامين اجتماعي

رئيس هيات تحقيق و تفحص از سازمان تامين اجتماعي با بيان اينکه اسناد گم شده در مورد تحقيق و تفحص در يکي از زيرزمين‌هاي ساختمان تامين اجتماعي پيدا شد گفت که تاکنون بيش از 3000 برگ شکايت و سند تخلف از سازمان تامين اجتماعي به اين هيات ارائه شده است.

به گزارش ايسنا، عليرضا محجوب اضافه کرد: نامه‌اي به دادستان درمورد مفقود شدن اسناد تحقيق و تفحص ارائه شد و حتي جلسه‌اي نيز براي پيگيري با دادستان تشکيل شد و گلايه کردند که چرا بعد از گم شدن اين اسناد و رسانه‌اي شدن آن تازه قوه قضاييه ورود پيدا کرده است.

محجوب اضافه کرد:‌ بايد از کارگران به دليل دادن اطلاعات در جريان پيدا کردن اسناد تشکر کنم. ما ابتدا باورمان نمي‌شد که اين اسناد گم شده است ولي با پيگيري‌ها مطلع شديم که اين اسناد مفقود شده است. نامه‌اي به وزير کار نوشتم ايشان نيز نامه را به حراست ارجاع داد. با قائم مقام وزارت کار نيز در محل اختفاي اسناد حضور پيدا کرديم و توانستيم اين ادعا را به اثبات رسانده و آنها را پيدا کنيم.

وي خاطر نشان کرد: مدارک در يکي از زيرزمين‌هاي ساختمان تامين اجتماعي يعني ساختمان دوم اين سازمان به نام شهيد معيري وجود داشت آنجا اتاقي بود که تنها يک کليد داشت که ما در ساختمان دوم تامين اجتماعي به نام شهيد معيري مرتب هر چند وقت يک بار براي اطمينان از وجود اسناد سرکشي مي‌کرديم که يک مرتبه موضوع به ما اطلاع داده شد که اسناد مفقود شده است. اما ما توانستيم با پرس و جو و کمک و اطلاع کارگران شريف و حراست و وزارت کار اسناد را پيدا کنيم.

محجوب تاکيد کرد که با انتشار اين گزارش ماهيت بسياري از متخلفان آشکار مي‌شود.

وي با انتقاد از اخبار 20 و 30 براي نوع انعکاس موضوع مفقود شدن اسناد هيات تحقيق و تفحص گفت: طبق آيين نامه ما نمي‌توانيم درمورد جزييات تحقيق و تفحص قبل از انتشار آن اطلاع رساني کنيم .

رئيس هيات تحقيق و تفحص از سازمان تامين اجتماعي در ادامه با بيان اينکه بيش از 3000 برگ شکايت، دادخواست و سند تخلف به اين هيات ارائه شده است گفت: به بسياري از اين اسناد رسيدگي شده و مابقي نيز تعيين تکليف مي‌شود و در گزارش قيد خواهد شد.

محجوب با تاکيد بر اين که تحقيق و تفحص از سازمان تامين اجتماعي يکي از پرحاشيه‌ترين و پر مساله‌ترين تفحص‌هاي مجلس است گفت: ممکن است اين گزارش چند 10 هزار صفحه ضمائم داشته باشد. اميدواريم مجلس اجازه دهد تا تمامي جزييات گزارش را منتشر کنيم تا کساني که از اموال دولتي سوء استفاده کرده‌اند شناخته شده و تخلفات آنها براي همه روشن شود.

وي افزود: به تمامي کساني که وجوهي را از سازمان در اختيار دارند هشدار مي‌دهم که اين وجوه را برگرداند. کساني هستند که هزار ميليارد تومان سند پيش آنهاست که بايد اين موارد تعيين تکليف شود. اگر اين افراد قبل از تهيه گزارش و ارائه آن به مرجع قضايي اسناد و اموال را تحويل دهند مقداري از بار تخلفشان کم شده است چرا که بعد از تصويب گزارش قوه قضاييه به موضوع رسيدگي خواهد کرد.

خارجي‌ها چاي ايراني را با خاصيت سرطانزايي به خودمان مي‌فروشند!

نماينده مردم آمل و لاريجان در مجلس در پاسخ به اين سؤال که آيا اين چاي هاي سنواتي صادرشده مجدد وارد کشورمي شوند؟ گفت: اميدواريم همين چاي سنواتي صادرشده به کشور بازگردد چرا که به طورحتم چاي هايي برمي گردند که آنقدر با اسانس ها و رنگ هاي شيميايي مخلوط شده اند که خاصيت سرطان زايي پيدا کرده اند.

عزت الله يوسفيان ملا درگفت وگو با خانه ملت،با انتقاد از اينکه علاوه بر مشکلات بخش کشاورزي سردرگمي وزارتخانه هاي ذيربط و سياست گذار يک مشکل عمده ديگر است، گفت: در چند سال گذشته جشن خود کفايي گندم را گرفتيم به طوري که در همان زمان دست اندر کاران مجلس و دولت به اين مسئله آگاه بودند که اين جشن خود کفايي به چه قيمتي براي کشور تمام مي شود.

نماينده مردم آمل و لاريجان درمجلس شوراي اسلامي،با انتقاد از عملکرد دولت دهم ،تصريح کرد: متأسفانه بسياري از مزارع يونجه وعلوفه وجو تغييرکاربري به کشت گندم دادند به همين جهت دولت در خصوص کشت گندم جشن خود کفايي گرفت.

اين نماينده مردم در مجلس نهم، با انتقاد از اينکه دولت دهم در خصوص کشت برنج هم اين روند را پيش گرفت، اظهار داشت: متأسفانه دولت دهم به منظور خودکفايي در کشت برنج دستور به تغيير کاربري بسياري از مزارع کشت گندم به برنج را داد که اين مهم باعث وابستگي کشور به واردات گندم شد.

نماينده مردم آمل و لاريجان درمجلس، درخصوص صادرات چاي سنواتي کيلويي 1000 تا 2000 تومان به کشورهايي چون هند، سريلانکا، ترکيه، هلند و گاه انگلستان بعد از 15 سال، گفت: با توجه به اينکه کشورهايي چون هند و سريلانکا بزرگترين توليدکننده و صادرکننده چاي درجهان هستند به طورحتم اين کشورها چاي سنواتي را که ارزان قيمت خريداري کرده اند بعد ازافزودن اسانس،رنگ و سايرمواد شيميايي اين چاي را مجدد به کشورما صادر مي کنند.

اين نماينده مردم درمجلس نهم، با انتقاد ازاينکه سياست يک پارچه اي درخصوص چاي کشورتا به امروز تعبيه نشده است، تصريح کرد: با توجه به اينکه چاي محصولي با درجه بندي هاي متفاوت است اما متأسفانه تابه امروز درخصوص کشت چاي سياست گذاري صحيح و مدوني از سوي مسئولان دولتي صورت نگرفته است.

يوسفيان ملا،با انتقاد ازاينکه متأسفانه درحال حاضر واردات بي رويه و قاچاق چاي درکشور بسيارزياد است، اظهارداشت: در جلسه اخيرستاد يکي ازارگان هاي کشوري درخصوص توليد چاي (الف) که معروف ترين چاي خارجي درحال حاضر کشور است گزارش تفصيلي نمايش داد.

وي، ادامه داد: تمام اعضا ستاد به چشم خود ديدند که درداخل انواع چاي هاي نامرغوب را کنار کارتن هاي چاي هايي با برندهاي معروف گذاشتند و اين چاي هاي نامطلوب واز تاريخ گذشته را با افزودن انواعي از اسانس ها و رنگ که عطرو طعم خاص و مطلوبي پيدا کند با بسته بندي شکيل و با برند معروفي روانه بازار کردند.

نماينده مردم آمل و لاريجان درمجلس، درپاسخ به اين سؤال که آيا اين چاي هاي سنواتي صادرشده مجدد وارد کشورمي شوند؟ اظهارداشت: اميدواريم همين چاي سنواتي صادرشده دوباره به کشوربازگردد چرا که به طورحتم چاي هايي به کشور برمي گردد که درجهت عوام فريبي انقدربا انواعي از اسانس ها و رنگ هاي شيميايي مخلوط شده اند که خاصيت سرطان زايي پيدا کرده اند.

يوسفيان ملا ،با انتقاد ازاينکه متأسفانه دولت تا به امروز يک سياست واحد براي کشاورزان ازجمله چايکاران تعريف نکرده است به طوري که تا کنون ميزان کشت چاي و نيزميزان واقعي مورد نياز درخصوص واردات اين محصول مشخص نيست، اظهار داشت: عدم نظارت از سوي دستگاه هاي نظارتي باعث شده که صاحبان قدرت دردستگاه هاي دولتي براي کسب سود بيش ترهرسازي را بزنند.

وي، با بيان اينکه چاي شمال ازلحاظ کيفيت نسبت به تمام چاي هاي خارجي و معروف برتري بسزايي دارد، ادامه داد: متأسفانه اين چاي به جاي اينکه در زمان کشت خود روانه بازارشود از دهه 70 به بعد راهي انبارها شده است که بعد از 15 سال هم به جاي اينکه درجهت مصارف صنعتي تبديل به کمپوست شود ممکن است به بهانه صادرات مجدد با نشان استاندارد و بسته بندي با برندهاي مختلف و معروف به بازارهاي داخلي عرضه شوند که اين مهم جز بازي کردن با جان افراد جامعه چيز ديگري به دنبال نخواهد داشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي